Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy galambot és nem...

Találtam egy galambot és nem tud repülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval, Egerben a fősuli mellett találtam egy kis szürke galambot. Közel mentem hozzá, de ő nem repült el, próbált szaladni de az is elég esetlenül ment. Itt-ott még nem nőtt ki a tolla (főleg a szárnya alatt), szóval gondolom fiatalabb egyed lehet, aztán gondolom tapasztalatlan. Annyira kis buta volt, hogy az jövő-menő emberek elé ment, azok meg elhesegették, félre rúgták, ijesztgették. Megsajnáltam és haza hoztam mert nem akartam, hogy valami macska vagy kutya megfogja.


Egyébként aranyos, már nem fél tőlem, megitattam. Van neki köles-búza-napraforgó keverék (vannak papagájaim szóval az ő kajájukat kapja), de nem akar enni.


Remélem holnap már fog enni. Viszont egy nagy gond van! NEM TUD REPÜLNI! Siklik a levegőben aztán lezuhan, de repülni nem tud mint a többi galamb. Egyébként kistestű, szürke, az orra nem olyan nagy, gondolom nőstény lehet.


A fő kérdés az, hogyan tanítsam meg repülni? Mert szeretném elengedni utána a családjához vissza, de amíg nem tud magáról kellően gondoskodni, addig nem akarom, mert félek, hogy baja esik.



2014. szept. 23. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

jaj nyugodj meg.te megtetted azt,amit a szíved diktált,ezzel sosincs bajt


'miért kell leharapni a fejét meg levest főzni belőle'

ezen felröhögtem.

ezek a válaszolók csak trollkodtak,mivel nem volt idejük elolvasni teljesen a leírásod,épp ezért belepofáztak valamit gyors,ha már itt vannak:))


vigyázz a kis galambodra,ha erősnek gondolod,engedd szabadjára.

2014. szept. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégsem lehet elengedni, mert nem tud repülni, akkor tartsd meg. Még hizelegni is tud, a válladra ül, búg neked stb. Én is mentettem már meg kisgalambot, nyolc évig megvolt. Ha nem eszik, próbáld meg beáztatott maggal etetni, tedd a csőrébe, az ujjadat mártsd vízbe és tedd a csőréhez.
2014. szept. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
25%
Ha eltörött a szárnya,akkor megfog halni.
2014. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nincs nyílt törés, sínbe kell tenni, meg fog gyógyulni, de repülni nem fog tudni.
2014. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha majd a te erkélyed is tele lesz galambszarral, te is másként fogsz hozzáállni.
2014. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Na akkor a fejlemények.


Nem beteg a madár és nincs eltörve a szárnya. Egyszerűen még kicsi és ezért nem repül biztosan. Előbb egyik szobából a másikba repült, csak még lezuhan, de már jobb.


- Megetettem, kb egy evőkanálnyi kölest kapott, ivott is, meg kapott vitamint.


- Beszéltem egy egri emberrel, aki galambokat, madarakat ment és kiderült, hogy a fősuli mellett találtak egy ugyan ilyen galambot pár napja, valószínűleg az ennek a testvére. Kieshettek valahonnan, vagy valami történt.


- Már egész jól elvan, jön-megy, felfedezi a szobát, a vállamra ugrik stb.. Sétáló kis tollzsák lett belőle, nagyon aranyos.


Ha meg az erkélyem tele lesz szarva, akkor nem a madarakat fogom hibáztatni. Ha nem lenne a klotyó feltalálva mi meg a fűbe szarnánk. Arról meg nem a galambok tehetnek, hogy megépültek a nagyobb városok, aztán az ember minden szemetet kihajigál, ezek meg rámennek. Ezek csak állatok, és az emberi tevékenységhez alkalmazkodtak. Az meg mitől jobb, hogy van 7 milliárd ember a földön, annak a fele éhezik, de azért kölykedzik. Aztán az egyre gyarapodó népesség miatt egyre több erdőt felégetnek a földművelés miatt. Persze ezt most nem érzékeljük, majd a későbbi generáció megszívja. Utánunk az özönvíz, nemde? Szerintem az ember az ipari forradalmak óta több kárt okozott ennek a bolygónak, mint az összes galamb együtt véve. Csak túl arrogáns és pökhendi ahhoz, hogy ezt belássa. Na meg azt, hogy bizonyos állatok pont miattunk kényszerülnek ilyen-olyan helyzetekbe. Kukázó medvék, mosómedvék, mókusok, majmok, galambok...


Értem én, hogy bosszantó ha röptében leszar egy madár, de nem akarattal teszi, nincs benne mögöttes szándék, csak simán éldegél. Most ezért nem fogok megutálni semmit, főleg nem meghalni hagyni. Engem csak az bánt, hogy az emberek úgy néztek mint valami leprást. De ez nagyon tud fájni.

2014. szept. 24. 16:05
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó ember vagy, és reálisan látod a világot, de ezekkel a nézetekkel sosem leszel közkedvelt, és sokan fognak támadni, erre készülj fel. Sok szerencsét a kis galambhoz!
2014. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mindig is ez volt. A stílusom és a jellemem sem volt egy szokványos forma. Ez nem azt jelenti, hogy retard lennék, csak azt, hogy például nem követtem sose a divat hülyeségeit. Csak legyintettem rá, aztán ezért mindig ki voltam nézve. Talán ez az oka annak is, hogy az állatok iránt több szeretetet érzek mint úgy általában az emberek iránt.
2014. szept. 24. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!