Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

3
Ez normális vagy korai?

A beaglem szeptemberben lesz öt éves, és már elkezdett őszülni a szeme felett. Nem korai ez még egy picit?

Kutyák
3
Macskások! Mennyi pénzt adnátok egy heterokrómiás kiscicáért?

Hófehér a szőre, kék és zöld színűek a szemei.

Macskák
11
Tudtok haflingi ló neveket?

sziasztok veszünk egy haflingi lovat és szeretném ha a lótartási tapasztalaitokkal segítenétek és még mielőtt ide írjátok hogy ha ilyet kérdezek nem állok készen egy saját lóra de én úgy érzem van elég tapasztalatom persze tudhatnák sokkal többet... a lényeg hogy a ti...

Lovak
9
Lehet baja kis csivavámnak, ha megeszi a kutya/macska almot?

Nem tudom hogy leszoktatni, ha beleültetem, elkezdi enni lassan :(

Kutyák
12
A lovassport mely ágában lehet használni tinker lovakat?

Tudom, hogy az alkatuk nem éppen sportló típusú, de attól még lehet díjugrató versenyekre járni tinkerekkel? (1 méter alatti versenyekre gondolok.) Esetleg díjlovaglásban lehet velük sikereket elérni? (Itt is inkább az egyszerűbb díjlovasprogramokra gondolok.) És a többi lovassport?

Lovak
4
Hogyan tudom átszokatni a fiatal galambokat uj helyre?

A nagyinál költött egy pávagalamb pár. A fióka kikelt a pár uj fészket rakott 1 méterrel arrébb.Az első kotlásból a fióka már tollas, de még nem reüplt. Azt sajnos nem tudom, hogy az eléjük rakott magkeverékből ö is eszik e vagy csak a szülők mert nem tudtam még kilesni.

Madarak
0
30 literes akváriumban nagyon elszaporodott a zöld alga. A világításom PTONICA AC6120 LED. Mit tehetek, mert a növényeimet fél cm-e rétegben ellepte...

Nagyon sok a Black Molly ingyen elvihetők. Az, hogy etetésre használják-e vagy sem, nem érdekel

Halak, akvarisztika
2
Milyen szokatlan vagy nem nagyon ismert kutya trükköt tudtok?

Tehát nem az ül meg a fekszik általános dolgokra gondolok hanem valami más vagy különleges trükkre, ami lehetőleg hasznos is pl amikor hazajössz a bevásárlásból és tele van szatyrokkal a kezed akkor csukja be utánad az ajtót

Kutyák
3
Van harom Cane Corso-m. Ket nosteny es egy kan. Most mindket nosteny tuzel. De kan egyiket sem akarja beparozni. Miet?

A nostenyeket nem enedem egyszerre a kanhoz. Egyik nosteny 13dik a masik 10dik napja tuzel. Valaki segitene hogy miert nem akar parozni a kan?

Kutyák
8
Tömbházba milyen kisállat lenne ideális?

Sziasztok! :) Szeretnék kisállatot tartani már elég rég óta,viszont nem tudom,hogy milyen állatkát válasszak. A 3. emeleten lakunk,nem túl sokat vagyok itthon a suli miatt.(Bár most nyár van,van időm,de természetesen nem csak "nyári állat" lenne,hanem felelősségteljes...

Egyéb kérdések
7
Manapság az emberek miért szeretik még annyira a lovakat, meg a lovaglást, amikor már rég vannak autók, amik sokkal olcsóbbak és hasznosabbak?

Bocsi, lehet, hogy butának tűnik a kérdésem, de elmagyarázom mire gondolok: Régen nagyon fontosak voltak a lovak, mert a fő közlekedési formát képviselték a gyalogláson és a hajózáson kívül. Lovak húzták a szekereket, ez volt kb. az autó elődje, meg lovagolni is...

Lovak
12
A lovam mindíg kifelé húzza a futószárat és nem hajlik. Mivel szoktassam le?

Kb. ilyen féloldalasan megy, a fara beljebb van mint az eleje, a fejével kifelé húz. Nem rég kezdtük el a tanítását, fiatal még (2 éves), szóra lép, üget, de mindíg húzza a szárat. Egyelőre kötőfékben futószárazzuk még csak szoktatásképpen. Ezt csak kikötőkkel lehet...

Lovak
2
Ha lesz valamikor lovam akkor tarthatom egyedül?

(mármint én nagyon sokat kint lennék vele az egyedül szót úgy gondoltam hogy csak ő nem másik loval így lehetne lovat tartani?

Lovak
8
Akkor ez most hogy is van? /betta tartás/

Manapság mondhatom elég ismert és közkedvelt hal a betta. Csakhogy éppenséggel mindenhol mást írnak. Valahol azt mondják a bettának kell min. 30 l mert kevesebben megdöglik. Nos az unokatesómnak egy 5 literes akváriumban van egy jó nagyra nőtt,szép egészségesnek látszó...

Halak, akvarisztika
2
Csak nekem ennyire fura a cicám? (7 éves kandúr)

Decemberben ivartalaníttattam ki,nem bírtam már a szagát és most nem is lehet érezni a macskaszagot,viszont előjöttek bizonyos furcsaságai... 1.WC-be pisil,a wc ajtót ki tudja nyitni a mancsával,gyakran szaglászik ott és amikor nem hajtom le a wc tetejét akkor NÉHA...

Macskák
3
Mit tegyek, nagyon félek?

BELEVÁGTAM A TENGERIMALACOM KARMÁBA!!!MIT TEGYEK??? Rohadtul nem akar elállni!!Mit tegyek?

Kisemlősök
4
Ismeritek vagy vannak tapasztalataitok ezzel a tóval kapcsolatban?

Sziasztok. Holnap éjszakára mennénk horgászni TARDONÁRA. Vannak valakinek tapasztalatai esetleg tanácsai, hogy mivel érdemes ott horgászni, hova érdemes ülni, mire érdemes figyelni?

Egyéb kérdések
1

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!