Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért hívják a sünöket még...

Miért hívják a sünöket még mindig sündisznónak?

Figyelt kérdés

Annyi helyen leírták már pedig, hogy a helyes neve az sün.

Miért lenne disznó? Sőt! Már sünkutyát is hallottam XD.


Ennyire nem ér semmit a biológia oktatás?


2020. máj. 22. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a népies megnevezései.
2020. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És a teknősöket teknősbékának..?
2020. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És a bálnát cethalnak?
2020. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt tüskésdisznónak is hívták. Ez népies elnevezés, valójában nem helytelen. Ez kb. olyan, hogy a bilológia könyvben és az étteremben a krumpli az burgonya. Én jobb szeretem azt az elnevezést, hogy sertéspörkölt, a disznópörkölttől feláll a hátamon a szőr, de attól még létezik ez az elnevezés is, csak már nem divatos.
2020. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szarvast miért hívják szarvasnak, ha egyszer agancsa van? Szintén népies elnevezés. (Egyesek szerint hulladékvas, de persze az csak poén.)
2020. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eredetileg a silvacola volt az ősük és valójában az Erinaceidae családba tartozik és vannak szőrös sünök.


A sündisznó régies elnevezés főleg a mesékben szerepel.

2020. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a sündisznó elég logikus népies elnevezés: hozzánk renszeresen jár egy sün, éjszaka megeszi a maradék száraz macskatápot. Evés közben bizony röfögésszerű hangot ad ki, mint a diszn
2020. aug. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elterjedten sündisznónak hívják. Nincs ezzel semmi bajom, engem nem zavar ez az elnevezés. Én pl sünsertésnek is hívom. Nyáron mikor hullik a barack, éjjel a nyitott ablaknál lehet hallani ahogy csámcsognak és röfögnek, mit a disznók, amikor lakmároznak belőle.
2021. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták hogy olyan a hangja mint a kávéfőzőnek úgy kotyog.
2021. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!