Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Érdemes lenne betíltani az...

Érdemes lenne betíltani az állatos cirkuszi produkciókat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy ez allatkínzás. Nincsennek jól tartva as allatok. Vadon élő állatokat nem szabad bezárni, meg hogy ez nem természetes. Ezek az állatok viszont nem találnák fel magukat a vadonban, mert nem arra lettek szoktatva. Ezzek nem vadon élő, hanem úgynevezett fogságban született állatok. A betanításukra meg nem csak egy módszer van, hanem számtalan. Vannak olyan cirkuszok, melyek állatkerti körülményeket tudnak bisztosítani ezeknek az állatoknak. Ezek az előadások nem csak látványosak, hanem lassan ritkaságok is. Ugyanis ha meghalnak az ilyen cirkuszi állatok, már nem lessz utánpótlás. Mert eltartani, és beszerezni is nehéz ezeket az állatokat. Meg az állatvédők kitiltatják őket.

2020. aug. 13. 15:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

A cirkuszt sose szerettem, a bohócokat kifejezetten nem, az állatok mutatványait meg állatkinzásnak tartottam.

Szerintem a mai világban, amikor már az óvódás-kisiskolás gyerekek is okostelefonon Youtube videókat néznek, meg Xboxoznak, Interneten bárminek utána nézhetnek, megnézhetnek videókat akár ismeretterjesztő tartalmakat, vagy netán TV-n is, akkor már a cirkusz egy idejétmúlt dolog. Más ingerek voltak régen, nem volt se TV se Internet, akkor még újdonság volt a cirkusz, de most szerintem már nincs nagyon helye a mai világban...


Állatkertek - inkább vadasparkok legyenek. Cirkusz ne.

2020. aug. 14. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
Szerintem nem szabad általánosítani. Vannak ahol rendesen vannak tartva és tisztelik őket. Én ezt tapasztaltam a Richter Flórián cirkusznál , viszont a rokonság cirkuszában , azaz a Magyar Nemzeti Cirkuszban már sántít a dolog. Kettő elefánt meghalt, boncolás sem történt, ráadásul csak sok idő után került a felszínre. Szerintem sokkal szigorúbb szabályokat kéne kiszabni erre a dologra és folyamatos ellenőrzést kéne tenni.
2021. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!