Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó milyen gyorsan...

A vaddisznó milyen gyorsan tud futni? El tudok előle menekülni vagy gyorsabb?

Figyelt kérdés

egyik nap nem várt helyen egy vaddisznó ment át előttem az utcán, azt hittem eltűnt, de mikor tovább mentem volna, morgást hallottam a bokroból, és aztán több helyről is, szóval egy csorda volt ott valószínűleg.


na oké, de pl betonon/aszfalton el tudok előle futni, ha elkezd kergetni? mennyire gyorsak ezek a dögök?



2021. jún. 26. 09:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
4-es :'D
2021. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
Az agyarát kell kikerülni és a száját.
2021. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
10 hát közelebb nem mennék, lehet ott az alom. Szépen eloldalognék.de semmiképp nem mennék úgy el mellette, hogy esetleg még jobban megközelítsem.
2021. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsinyük van, akkor nagyon veszélyesek.

Nagynéném egyszer ábrándozva sétált tök egyedül az erdőben, amikor a "kövek" feltámadtak és hatalmas robajjal elfutottak. Egy vaddisznócsorda volt... Asszem nagynénémnek még megijedni sem volt ideje.


Kérdező, ha tényleg csorda közelében jársz, hát nem ártana megkérdezni vmi hozzáértőt, hogy mi a teendő ilyenkor. (A kérdésben csordát írtál.)

2021. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott morog melletted a bokorban, az azt jelenti, hogy csöndben túráztál, nem csaptál zajt, és a szélirány nem abba az irányba ment, hogy észrevegye, hogy jön egy ember.


Ilyen helyzetben nem hiszem hogy jó megoldás lenne elsétálni mellette,mivel, hogy úgy érezheti, hogy beszorítva van, vagy fenyegetve érezheti magát, pláne, ha kismalacok is vannak. Inkább hátrálva visszafele menni szépen, lassan és nagyon nyugodtan.


Nekem egyszer egy Ausztriában élő magyar bácsi mesélte, aki vadász is volt, és egy nagy parkolóban találkoztunk vele, talán ő segített nekünk, vagy mi neki, már nem emlékszem, hogy kezdtünk el beszélgetni, miután elmentünk közösen ebédelni, hogy őt támadta már meg vaddisznó, és az volt a szerencséje, hogy a ruhája fölött egy nagyon vastag bőr védő nadrág volt rajta, ami a felső testét is védte. A bőr védőnadrágot áthasította az agyara, de ez mentette meg a komoly sérüléstől. Emlékszem nagyon örömködtem, mert a lánya állatorvos volt Ausztriába, és mondta, hogy majd beszél a lányával, és ő majd ad nekem tanácsot és levelezhetek vele, meg is adta a címét, de nem mertem írni neki, akkor még voltam vagy 8 éves, és azt gondoltam, hogy mit fog szólni, ha egy pöttöm ismeretlen 8 éves gyerek csak úgy random ír neki, akkor is ha az apukája mondta, hogy írhat neki. :'D

2021. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
A fára mászáshoz van egy sztorim. Nagyapám erdészként dolgozott (és hivatásos vadász volt), kint voltak ellenőrizni. Ott volt néhány orvvadász. Az egyik rosszul talált el egy vaddisznót (nem pusztult el), a disznó nekitámadt. Az orvvadász felmászott egy fára és segítségért kiabált. A vaddisznó elkezdte kitúrni(!) a fát. Az volt a pasi szerencséje, hogy a nagyapámnál volt puska, így kilőtte az állatot. A pasi annyira megijedt, hogy jócskán megőszült.
2021. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
89%

1


Egy profi sportoló se lenne képes egy vaddisznót lehagyni

2021. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

1. nem csorda hanem konda

2. csak akkor támad ha a- veszélyben van beszorul kis helyre b- ha kis malacokat véd az anyuka

3. fára mászás a legjobb azért nem medve h utánad megy oda is

2021. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

4, ő a vejed?

[link]

2021. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
rozit megsimogantm
2021. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!