Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó milyen gyorsan...

A vaddisznó milyen gyorsan tud futni? El tudok előle menekülni vagy gyorsabb?

Figyelt kérdés

egyik nap nem várt helyen egy vaddisznó ment át előttem az utcán, azt hittem eltűnt, de mikor tovább mentem volna, morgást hallottam a bokroból, és aztán több helyről is, szóval egy csorda volt ott valószínűleg.


na oké, de pl betonon/aszfalton el tudok előle futni, ha elkezd kergetni? mennyire gyorsak ezek a dögök?



2021. jún. 26. 09:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Tök cuki Rozi. 😂


Amúgy a vejed egy párszor nagyon közel ment hozzá autóval. Ejnye. Csúnya, ijedt bácsi.


Látszik hogy nem ért egy cseppet se a vaddisznó testbeszédéhez. Cseppet sem volt támadó a testbeszéde. Inkább "hé várj már jó fej vagyok, tök érdekes vagy cimbizünk már viszket a hátam megvakarod?" ahogy trappolt utána. 😂 Gondolom az elején is azt akarta hogy vakarja meg a hátát de megoldotta a kocsi hátulját használta vakarónak ahogy trappolt utána. Vagy ahogy dagonyázott a sárban.

2021. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Lökött pasi 😂


[link]

2021. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem befizetett egy gépkocsi nyeremény betétet és azt hitte hozták a nyert kocsiját ezért futott utána, hogy "Héé hova viszed a kocsimat."


Gyorsan szervezett pár méterrel odébb egy Dagonya-party-t. 😄

2021. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Egyébként alapból nem támadnak. Csak ha te bántod, vagy ha kicsije van és fenyegeted a kicsit. Vagy ha sebzett."


Most le írtad hogy akkor alapból támad mert ez amit felsololtál nagyjából ki is tölti egy vaddisznó idejének nagy részét. Például az hogy a kicsinyeire vigyáz.


Kérdező

Futva csak akkor van esélyed ha a közelben van egy fa vagy egy oszlop amire fel tudsz mászni. Vadászaton hajtókat sokszor fel zavarnak a fára a disznók.

Elfutni egy átlagos ember nem tud előlük.

Talán még a bicigliről is le szedné.

Mondjuk ott már meg tud szerintem lógni mert biciglivel akár 5-10 kilométeren keresztül tudja tartani a 30-40 kilométer/órás sebességet. De futva max 100-150 méteren belül kifárad az ember ha mindent beleadva tiszta erőböl fut.

2021. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

kösz, így visszagondolva baromi szerencsém volt akkor. csak hát nem volt választásom, mert sajnos kijöttek az erdős részből az elhagyottabb de lakóházas részre, és nekem meg a köztük lévő úton kellett elmennem., azaz vagy itt osonok vagy megyek az erdőben de az még rosszabb.

aztán végül ahogy tudtam, nagy hangot csapva sikerült átmennem a két oldal között, de hát enyhén halálfélelmem volt. és közben is hallottam h nem messze mozognak a bokrok ... nagyon durva h mennyire nem félnek.

2021. szept. 28. 05:27
 26/26 anonim ***** válasza:

Amúgy minek akarnál elfutni előle?

Inkább küzdj meg vele.

Lehet hogy simán le rúgod.

Az préda állatból is akkor lesz préda mikor el kezd futni a ragadozó elöl. De van hogy szembe fordul vele és akkor a ragadozó hátrál meg

2021. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!