Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha megölöm a szomszédom...

Ha megölöm a szomszédom kakasát az bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 09:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
74%
Szerintem rossz kategóriába soroltad, ugyanis a kakas nem vadállat, hanem háziállat
2012. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
92%
Még szép, hogy kukorékol. Képzeld, ha nyávogna.
2012. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Vikkiii válasza:
73%
Szerintem ne bántsd a kakast.
2012. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
65%
Kínáld meg a szomszédot pálinkával, mondjad neki, hogy ezt azért kapja, mert nagyon szépen kukorékol a kakasa. Mondjad, hogy minden reggel kap tőled ezért egy felest. (fél liter pálinkádba kerül csak)Amíg el nem fogy, mindig dicsérd a kakast, és tedd hozzá, hogy imádod hallgatni. Amikor elfogy a pálinka, utána ne is szólj a szomszédhoz. A harmadik napon ő fogja levágni a kakast, mondván, hogy ingyen nem kukorékol a kakas senkinek sem! Ha nem sikerül, marad a csúzli, vagy egy támadó kézigránát. :)
2012. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Mindenki mennyit okoskodik, pedig én csak egy kérdést tettem fel, ehelyett okosjodtok itt nekem:) Elég lett volna egy Igen vagy Nem válasz. Megnézném ti mit csinálnátok hogyha egésznap a kib@szott kukorékolást kéne hallgatnotok.


Egyedül az utolsó kommentelőnek tetszik az ötlete:D

2012. máj. 1. 12:49
 16/42 anonim válasza:
70%

Feltételezem, hogy egy kakas értéke 20000 Ft alatt van, így csak szabálysértés.

Az állatkínzós okoskodást úgy lehet kivédeni, hogy kóservágást hajtasz végre és akkor mindenki befoghatja.


Amikor városba költöztem, mondenki huhogott, hogy miért hagytam ott a vidéki csendet. Akkor azt mondtam nekik, hogy egy frászt van vidéken csend. Reggel a malacok visítanak, egész nap a tyúkok kotkodácsolnak, este a macskák vernyákolnak meg a kutyák vonítanak.

Ellenben itt a városban a villamosok csikorognak, tülkölnek a riasztók, mentők, tűzoltók, rendőrautók.

Szerintem egy kis kukorékolás még mindig jobb, mint egy riasztót hallgatni 3 órán keresztül éjjel 11 től 2ig.

2012. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat építési osztályára is érdemes benézni és megkérdezni, hogy a lakóövezet, ahol az ingatlan áll, hová van besorolva. Ettől függ, hogy az ott lakók milyen állatokat és mennyit tarthatnak.


Még az is kiderülhet, hogy a szomszéd egyáltalán nem is tarthat haszonállatot, csak társállatokat. Vagy lehet, hogy tarthat, de csak egy rendeletben szabályozott távolságra állhatnak az ólak a telekhatártól és a lakóingatlanoktól.


Ha jó az önkormi honlapja, akkor be se kell menni, mert ezeket a rendeleteket is kirakták és le lehet tölteni.


Nálunk és szomszédainknál egyaránt ritkák kukorékolnak a kakasok. Mindenkinél kellően nagy méretű kifutóval rendelkeznek a baromfik. Ez is számít. Nálunk pl. nem egy kakas van, hanem legalább 2-3, de persze egy domináns. Kétszer akkora mint a többi és igazi kakas kinézete van, a többi kissé tyúkszerűvel szemben. :-)

Szerencsére nem az ablak alatt vannak a tyúkólak, kifutók, így alig hallatszik a kukorékolás be a házakba.


Szerintem a jó szomszédi viszony érdekében előbb próbáljatok meg beszélni a szomszéddal. A kukorékolásnál sokkal rosszabb egy "jó szomszédi iszony" :-(

2012. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Bevált módszer!

Mivel a baromfik félnek a ragadózó madaraktól ki lehet próbálni, egy mű ragadozó madarat. Olyan helyre kell kitenni, ahonnan egész nap látják a baromfik. :-) A legegyszerűbb, ha kinyomtatsz egy jó nagy tártszárnyú ragadozó madarat és kartonra ragasztod, felteszed egy hosszú lécre, felállítod a saját kertedben. Ha kicsi mozgása is van, akkor még hatásosabb! :-) Ha a baromfiknak van óljuk akkor ki sem merészkednek majd onnan :-)))

Lehet kapni készen is, de úgy drága.

[link]


ajánlott képek:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%
Ha az emberkakast ölöd meg,akkor bűncselekménynek számít,ha a kakaskakast ölöd meg,az szintén annak számít!
2012. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 lacatka válasza:
49%

Haverkodj össze a szomszéddal, dicsérd a kakasát,mond, hogy milyen szép ,gusztusos jószág,...Majd említsd meg egy kupica jóféle pálinka mellett ,hogy mennyire finom leves lenne belőle!

Akkor nem gyilkosság!!!!

2012. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!