Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A hiénát miért ábrázolják...

A hiénát miért ábrázolják mindig gonosznak a mesékben?

Figyelt kérdés

Pl Oroszlánkirály, Jungel könyve. És mindenhol rossz "hírneve" van. Pedig nem is gyáva és tökre szerethető állat.

[link]

[link]


De pl az Oroszlánkirályban ilyen gonosz: [link]


Meg ilyet is mondanak rá: [link]

Ez nem is igaz, mert a hím oroszlánt is megtámadják, nemcsak a gyengéket és az oroszlán is megfutamodik, ha túlerővel áll szemben. Miért lenne egy alattomos állat az oroszlánok ellensége?



2013. máj. 28. 23:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Egyszeruen csak nem olyan "szexi" mint a nagymacskak. Nem kecses, hanem egy kicsit esetlen, formatlan, nyaladzo allat ami falkaban el, gyengebb az oroszlannal es gyakran eszik dogot vagy lopja el csoportosan nagyobb ragadozok predajat. Nem jo az imidzse szegenynek :-) . De amugy egy jopofa allat szerintem, amelyik sok szempontbol "hunanusabb" mint a nemesnek kikialtott oroszlan. Olvass utana a ket allat viselkedesenek. Mig az oroszlannal a himek esznek eloszor, pedig gyakran nem is ok vadasznak, plusz megolik az oroszlan kolykoket ha nem toluk van, addig a hiena egy kozossegi leny akinek raadasul a legerosebb allkapcsa van az allatvilagban azt hiszem... Nem vagyok zoologus, de igy remlik.
2013. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Humanusabb
2013. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1 Én is így látom, ezért rossz, hogy utálják szegényt, pedig egy intelligens állat.
2013. máj. 29. 00:02
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha ez megnyugtat, szerintem a hienak pont lekakiljak mit gondol Disney bacsi roluk. Igazi karrieristak, ezert is hivjak hienaknak a tortetoket. Az oroszlan csak egy bab, valojaban ok a szavanna urai. A hatterbol iranyitanak ;-)
2013. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A macskaalkatúakhoz tartoznak de a hiénafélékhez ami azt jelenti hogy inkább a kutyához hasonlítanak.Nagyon karakán jószágok.
2013. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Édes istenem, te már megint kezded? Nem unod még a hiénákat?

Amúgy pont tegnap linkeltem az egyik idegesítő kérdésem mellé egy videót, belinkelem ide is, mert itt valószínűbb, hogy megnézed, hogy a te hőn áhított hiénád, akit a falu környékén akarsz tartani, mint házi állatot miket csinál, csak úgy ösztönből, és hogy valószínűleg veled is eljátszadozna valami hasonló "kegyetlen" módon.


Ja, ha nem vagy 18 éves, amiben én 100%-ig biztos vagyok, akkor nem tudod megnézni a videót, de remélem találsz valami módot arra, hogy meg tudd nézni a kezesbárány hiénáidat....

Tessék:


http://www.youtube.com/watch?v=S1Nw4r_uvtM&oref=http%3A%2F%2..

2013. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek.


Ez a sok hiénás kérdés már nekem is az idegeimre megy.

Ettől a videótol meg pláne.

2013. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
6 7 Ti miről beszéltek?
2013. máj. 29. 21:40
 9/23 A kérdező kommentje:
:DDDDDDDD
2013. máj. 29. 21:40
 10/23 BlackWolf ***** válasza:

6. válaszolóval egyet értek.

Kedves kérdező,azért mert a hiéna egy gusztustalan és agresszív állat.Nem tom' hogy tudsz egy ilyen állatot szeretni,de én bottal se piszkálnám meg.

Ezek a mocskok,állandóan ölik egymást,mindent megesznek ami ehető vagy mozog(a minden ehetőt úgy értsd hogy az áldozatból csak a patákat meg a szarvat hagyják meg),csapatosan megtámadnak egy ártatlan növényevőt és ott helyben,ÉLVE KIBELEZIK aztán eszik meg.Dokumentumfilmben mutatták hogy a gnú még akkor is élt meg küzdött mikor ették a beleit és a hátsó lábait tépték le.

Társas életükről annyit hogy a nőstények irányítanak,és a kölykök vagy egymást ölik meg,vagy az anyjuk fogyasztja el őket vacsorára.Ennyit a kis cuki hiénáról.És hogy meggyőző legyek,pár kép táplálkozásról/vadászatról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ééééés videón hogyan vadászik.Remélem látod hogyan húzzák szét szegény gnút.Nem korhatáros,bárki megnézheti,de csak kötélidegzetüeknek.Még én is hányingert kaptam:

http://www.youtube.com/watch?v=qtLcgac0EGE

És itt a tipikus kutya kutyát eszik dolog is:

[link]

Remélem kiábrándultál belőlük.

2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!