Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A hiénát miért ábrázolják...

A hiénát miért ábrázolják mindig gonosznak a mesékben?

Figyelt kérdés

Pl Oroszlánkirály, Jungel könyve. És mindenhol rossz "hírneve" van. Pedig nem is gyáva és tökre szerethető állat.

[link]

[link]


De pl az Oroszlánkirályban ilyen gonosz: [link]


Meg ilyet is mondanak rá: [link]

Ez nem is igaz, mert a hím oroszlánt is megtámadják, nemcsak a gyengéket és az oroszlán is megfutamodik, ha túlerővel áll szemben. Miért lenne egy alattomos állat az oroszlánok ellensége?



2013. máj. 28. 23:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
SOHA nem eszik meg a saját kölyköket! az új hím szokta megölni a régi kölykeit, hogy a saját genetikáját örökítse tovább
2013. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

" Én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy nagyon fejlett a szociális életük és ritka az, hogy egymásnak esik a klán. Az oroszlán pedig a saját kölykét is megeszi. Amelyik meg kiöregszik, azokat száműzik."


Igen, miután a leggyengébbet elintézték maguk közül, elég fejlett lesz a szociális életük. Persze tudom, hogy ezek eléggé emberi szempontok. Egyébként mindig szigorú rangsor van közöttük, bár ez minden falkában élő állatra igaz.

Az oroszlánok pedig, ahogy már az előző is írta, nem a saját kölykeiket eszik meg. Az öregebb (és gyengébb egyedeket) sem a saját falkájuk űzi el, hanem az újonnan érkezettek, akik legyőzik őket (amennyire én tudom).

2013. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 BlackWolf ***** válasza:

Na te se nézel dokumentumfilmeket -.-"

Az oroszlán SOHA DE SOHA nem eszi meg a kölykeit.És a kiöregedetteket nem űzik el,csak az idős hímeket próbálják legyőzni a fiatalabb hímek,többnyire sikerrel.Ha elűzik az előző falkavezért megölik annak kölykeit,hogy a saját vérét örökítse tovább.

Ha egy nőstény öregedett ki,akkor inkább táplálják,meg egyéb más dolgokat segítenek neki,minthogy sorsára hagyják.

A hiéna sokkal agresszívabb a fajtársaival szemben.Ha nem az alfa nőstény lesz vemhes,hanem egy másik nőstény,annak simán megöli a kölykeit,vagy elkergeti.Ennyit róluk.

2013. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!