Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A hiénát miért ábrázolják...

A hiénát miért ábrázolják mindig gonosznak a mesékben?

Figyelt kérdés

Pl Oroszlánkirály, Jungel könyve. És mindenhol rossz "hírneve" van. Pedig nem is gyáva és tökre szerethető állat.

[link]

[link]


De pl az Oroszlánkirályban ilyen gonosz: [link]


Meg ilyet is mondanak rá: [link]

Ez nem is igaz, mert a hím oroszlánt is megtámadják, nemcsak a gyengéket és az oroszlán is megfutamodik, ha túlerővel áll szemben. Miért lenne egy alattomos állat az oroszlánok ellensége?



2013. máj. 28. 23:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Úristen, teljesen összeomlottam. Egy ragadozó állat vadat eszik és vadászik! Hogy fogom ezt feldolgozni!

Amúgy ha nem lennének a hiénák, akkor egész Afrika döglődne a fertőző betegségektől, mert a hiénák takarítanak, úgyhogy hasznos állat. És nemcsak gnút eszik, hanem ugyanúgy megtámadja a leopárdot és az oroszlánt is. Egy nőstény oroszlánt le is tudnak teríteni, egy hímet már nem. És az is logikus, hogy klánok vannak, mert egyedül még az oroszlánnak is annyi lenne. A döglődős videókról meg annyit, hogy amikor a kígyó befalja a békát, ugyanolyan megrázó, ahogy a béka brekeg, mégsem utálom a kígyókat.

2013. máj. 29. 23:08
 12/23 A kérdező kommentje:
Az oroszlánok meg a saját kölykeiknek sem adnak ételt pl...
2013. máj. 29. 23:08
 13/23 BlackWolf ***** válasza:

De azt se felejtsd el hogy a nagymacskák is megtámadják a nagyra becsült hiénáidat.Most éppen azt a dokumentumfilmet nézem,amelyben egy oroszlán rátámad a hiénára,megöli és megeszi.Egy másikban meg az 54 kg-s nőstény gepárd nekiugrott egy 80 kg-s,igen nagy,kifejlett hím hiénának.A gepárd kikarmolta a hiéna egyik szemét.

Elismerem hogy megtámadja a nagymacskákat,de döntően a nagymacskák győznek.

A keselyükről elfeledkeztél,mert ha ők sincsenek Afrika tényleg valami haláltábor lenne,ahol 2 méterenként dögbe botlasz.

2013. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13 Ez igaz, mert a hiénáknak elég esetlen a mozgásuk. De szerintem a hiéna sokkal szerethetőbb, mint az oroszlán, mert humánusabb és nem mordul rá a saját kölykeire, amikor enni akarnak. A dögkeselyűket is csípem, mert nagyszájúak:D
2013. máj. 30. 19:51
 15/23 BlackWolf ***** válasza:

A dögkeselyűket én is szeretem.Tiszta cukik ^^

Bár azért a hiénánál szerethetőbb állatok is léteznek,pl. a hiénakutyák,a gepárdok meg a leopárdok.A hiénakutyák tényleg nagyon édesek <3

2013. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem kéne az egekbe magasztalnod a hiénád. oké, természetes, hogy szükség van rá, ahogyan minden élőlényre, ennél fogva tök felesleges vitát nyitsz meg, mert ha egy hiénánál, vagy oroszlánnál "jelentéktelenebb" állatfaj tűnne el, (pl egy bogár faj) az is képes lenne annyira felborítani az egyensúlyt, hogy még a nagy vadak is veszélybe kerülnének.

Amúgy, meg a szépség, meg a cukiság relatív, nekem küllemre jobban tetszenek az oroszlánok, de egyiket sem tartanám, mert nem vagyok szuicid hajlamú.

2013. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem magasztalom az egekbe a hiénát, csak rosszul esik, hogy ilyen rossz hírnevük van szegényeknek, amikor annyira szerethető állatok.
2013. máj. 30. 22:04
 18/23 anonim válasza:

"Úristen, teljesen összeomlottam. Egy ragadozó állat vadat eszik és vadászik! Hogy fogom ezt feldolgozni!"


Ja, csakhogy a nagymacskák vadászatkor rögtön a nyakra mennék, és azonnal megölik az áldozatukat. Azon kivételes esetektől eltekintve, amikor az áldozat valamilyen oknál fogva nem áll ellen (pl. láttam olyat, hogy egy kiselefánt be volt szorulva egy vizesgödörbe vagy árokba. Azt elkezdték élve enni, mert nem menekült.

A hiéna meg bármikor ahol éri, ott harapja.


Ja igen és a kölykök olyannyira ölik egymást, hogy benne volt az Állati rekordokban: születésük után rögtön egymásnak esnek, és az egyikük biztos nem mászik ki a kotorékból. Ezzel második helyezettek voltak a listán.

2013. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
mennék- mennek
2013. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
18 Én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy nagyon fejlett a szociális életük és ritka az, hogy egymásnak esik a klán. Az oroszlán pedig a saját kölykét is megeszi. Amelyik meg kiöregszik, azokat száműzik.
2013. máj. 31. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!