Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet rókát befogadni otthon?

Lehet rókát befogadni otthon?

Figyelt kérdés
szeretnék egy rókát nagyon aranyosak és mindig is kedveltem őket már kiskoromban szeretem volna egyet 17/f vagyok és azt lenne a kérdésem hogy tarthatnék egyet otthon?

2013. nov. 24. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
nem hiszem hogy egy rókát otthon is lehet tartani….
2013. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Whitzerai válasza:
53%

Ha jól tudom van rá mód és lehetőség, de mielőtt a hogyanba belebonyolódsz, gondold át az egészet, NAGYON!


A róka NEM háziasított állat, így hiába cuki, meg szép, azokat az ösztönöket, amiket a kutya meg a macska elhagytak az elmúlt párezer évben, neked mind el kell viselni. Csak az egyik legnyilvánvalóbb: tele lesz a kert kotorékokkal. Van ismerősöd, akinek a kutyája gödröket ás? Nagy, mély gödröket? Na az semmi. Szorozd fel 100-zal kb... Tehát ha nem szeretnéd, hogy egy állandó tereprendezés kellős közepén élj, ne akarj rókát. A másik, hogy a róka a nagy tereket szereti. Akkor is, ha fogságban született, genetikusan bele van kódolva. Egy kisebb méretű kertben csak szenved, főleg hogy sose viheted ki a parkba szaladgálni.


Mellesleg ha jól tudom, a helyi vadásztársaság engedélye kell, és folyamatosan ellenőrzik az állatot.

2013. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
miért nem inkább hiénával kezdesz kérdező?
2013. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha jót akarsz a rókának, mert olyan helyes, akkor nem akarod bezárni valahová, hanem hagyod szabadon élni a természetben.
2013. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :/
2013. nov. 24. 22:21
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha pesti vagu, latogass el a Noeba, ott vannak rokak, szerintem virtualisan lehet orokbe fogadni, tamogatni, es akkor gondolom, meg is latogathatod majd.
2013. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

tudok egy jó ötletet, fogadj örökbe rókát (jelképesen) állatkertben vagy valahol.

Vagy ha a kinézetéért rajongsz, nézz körül kutyusok terén, mert bizony van pár a menhelyeken aki hasonlít gy rókára, és tündéri, és különleges, és szeretheted, és szívesen lenne örök társad.

Ajánlok egy filmet, mindenképp érdemes lenn megnézned, tanulságos. A címe: A lány és a róka, a lány is azt szerette volna mint te, és rájött valamire ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=9M3iHTg6RuE


(amúgy hasonlóan vagyok mint te...... de inkább kutya mellett döntöttem, ő is " egy darabka vadon" :) )

2013. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
46%
ringdingdingding dingering :)
2013. nov. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bács megyében és környékén több veszett róka tetemét is megtalálták. Veszélyesek az emberre is, most mindenféleképpen tartózkodj attól hogy rókát fogsz be magadnak...
2013. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
expresszen hírdetnek egy róka kölyköt.... :(
2013. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!