Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet rókát befogadni otthon?

Lehet rókát befogadni otthon?

Figyelt kérdés
szeretnék egy rókát nagyon aranyosak és mindig is kedveltem őket már kiskoromban szeretem volna egyet 17/f vagyok és azt lenne a kérdésem hogy tarthatnék egyet otthon?

2013. nov. 24. 21:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, engedéllyel.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link]

2013. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Lehet, de csak engedéllyel, és ha jól tudom, bizonyos időközönként ellenőrzik az állatot. Egyébként hatalmas tér kellene neki ahhoz, hogy ő boldog lehessen. Meg tele lenne a kerted hatalmas lyukakkal, amit a róka ásott. És mivel nem háziasított állat, amint alkalma adódna rá, szökni próbálna. Én a helyedben nem tartanék, csak abban az esetben, ha azt énekli, hogy: hátti-hátti-hátti-hó! ;)
2013. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A róka vadon élő állat, ott a helye, otthon nem tartható. Tedd félre az önző énedet és hagyd meg őket ott, ahová valók. Amúgy sem vágynak arra, hogy kiszakítsák őket a környezetükből és betegyék őket egy számukra életidegen környezetbe.
2014. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Van a szomszédságunkban egy vadászember, mindenféle állata van: idomított sólyom, vadászgörény, de főleg foxik.

Az egyik foxija a róka kotorékból mindig élve hozza fel a kölyköket. (Igen az aranyos kis tarka fox terrier alap üzemmódja az, hogy lemegy a kotorékba, és ott megöl mindent. Még a sünt is szétszedi.)

Szóval a rendkívüli humánus foxi kutyája révén emberünknek időről időre van kis rókája, amit ő nevel fel. Ezek a rókák is csak addig maradnak szelídek amíg fel nem nőnek, ivarérettek nem lesznek. Utána vadak lesznek.


Szóval a róka nem szelídül meg, így nem is tudsz rókát tartani.


Egyébként... a foxi csak a sünnel meg a rókával goromba. Amúgy egy kedves játékos, eleven kutya. Szóval róka helyett nyugodtan ajánlom.

2014. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem lehet hál Istennek
2014. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!