Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Légpuskával milyen állatot...

Légpuskával milyen állatot lehet lelőni? Az igaz, hogy kileher vele nyirni egy vadisznót?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 20:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként a "leordítás" előtt teljesen szabatos és a témához kapcsolódó választ adtam a kérdésedre.
2015. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit lelőni csak kiváncsi voltam nagy bűn?
2015. júl. 25. 13:05
 13/31 anonim ***** válasza:
A kíváncsiság bocsánatos bűn. Remélem kielégítettük a kíváncsiságodat
2015. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
Magyarországon 7,5 joule a megengedett erőssége a fegyvernek, de ha van fegyvertartási engedélyed, akkor vehetsz akár 7,5 J- nél nagyobbat is.Amúgy, vannak vadász légpuskák is, azért szeretik, mert hallkabb.De ezekhez, engedély kell.
2015. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet lelőni semmilyen állatot.

A légpuska eleve nem erre való, de fel lehet erősíteni valamennyire, csak az már bűncselekmény önmagában is. :)

Házi állatra lőni bűncselekmény. Vadon élő állat engedély nélküli megölése -orvvadászat- bűncselekmény. Ezekért több éves börtön jár.

Verebet könnyen le lehet lőni, az csak pénzbe kerülhet. Galamb esetén a galamb tulaja perelhet is, és főleg ha értékesebb galambot lőttél. :)


Veréb lövőknek:

Verebet minek is jó lelőni? A kártevő rovarok nem zavarnak a kertedben, vagy azokat akarod szaporítani? Nagy madár szerető vagy, hogy meg tudod különböztetni a madarakat(cinege, rigó... ezekre egyből rámondják sokan hogy veréb).

2015. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Rokaone ***** válasza:
Szerintem felejtsetek el mindenféle fegyvert...
2015. júl. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
48%
A kertemben öt-hat énekesmadás költött. Aztán a szomszéd telken, amin vagn egy akácfa sor megjelentek a szakkák. Az akácokról lesték hova szállnak be aaz énbekes madarak, aztán jöttek és kirabolták a fészkeket, elvitték a fiókákat..Ezért beszerzem egy légpuskát, egy régi magyart kaptam, azzal is célba találtam, kb 15 m-re lévő szarkát meglőttem vele. ( a hongvédségnél mesterlövész voltam...)No a szarka megrázta magát és elrepült. Aztán sikerült szereznem egy német sport fegyvert, aminek igen erős volt a rúgója, alig bírtam felhúzni. No az leterítette. Minde elmenekült. Azóta nincs szarkacsörgés, a madárkák újra költenek!!! A vaddisznót pedig még az un. 48 mintáju kisuskával sem tudtuk lelőni, muszáj volt kalasnyikovval vadászni... a honvédségnél.
2015. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Gépágyu ***** válasza:
28%

Feltettél egy általános kérdést a sok balek meg megszakértette. A kérdés lényege milyen tipusu légpuska. Van az a tipus ami leteriti 30 méterről de at 1000 Euró és hazánkban nem léegális. Amerikában a Crosman Gamo Hatsan tipusokkal nyulakra vadásznak. namármost magyarországon a törvényes teljesitmény 7,5 J ez Max egy varéb vagy galamb lelövéséhez elég 10-15 méteren. 16J ( vannak tipusok amik gyárilag tudnak ennyit HW, Gamo Crosman stb ) Azzal közepes testü rágcsálókra vadásznak ahol ez legális. Például nyulra.


magyarországon a légfegyveres vadászat jelenleg illegális hivatalosan. Ha van kérdésed irj nyugodtan 30 éve foglalkozom légfegyverekkel.

2015. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Kősz
2015. júl. 31. 08:04
 20/31 anonim ***** válasza:
46%

Gépágyúnak


A sok balek legalább nem biztat arra tizenéves kölyköket, hogy lövöldözzenek csak nyugodtan!

2015. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!