Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet a vadászatot úgy legális...

Lehet a vadászatot úgy legálisan csinálni, hogy az megérje anyagilag?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebbe jártas.


Mibe kerül egy vadászvizsga, fegyver, fegyvertartás.

A vadászengedély újítása mibe kerül.


Mibe kerül legálisan kimenni valahova vadászni úgy hogy van az embernek egy vadászengedéje.



2019. febr. 24. 12:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt mondta nekem valaki, hogy ha van valakinek saját földterülete, az se lőheti ott le legálisan.


Akkor most mivan? Ezt nem értem. Mi kell a saját földterületen kívül, hogy legálisan mehessek úgy vadászni, hogy ne kelljen fizetni érte.

2019. febr. 24. 12:37
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pénz, pénz, pénz.

Fegyverismereti és vadászvizsga.

Engedély a fegyvertartáshoz, fegyver vásárláshoz.

Vadásztársasági tagság, vadászengedély stb.



Megérje anyagilag?

Itt csak te fizetsz.



Ha hivatásos főállású vadász szeretnél lenni, akkor szakirányos diploma német nyelvtudás, és a legfontosabb a protekció.

Utolsó a legfontosabb, de az neked nincs.



Még esetleg mezőőrnek mehetsz, ha a fegyver és a lövés a lényeg.

Kevesebb pénz kell hozzá (vizsga, szakképzettség, engedélyek itt is kellenek) , de abból nem lehet megélni.

2019. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondta, itt te fizetsz. És nincs az, hogy leteszel minden vizsgát, megszerzel minden engedélyt és kimész havi x ilyen x olyan vadat lősz, ami a tiéd. A vad mindig az államé és a vadásztársaságoké, sosem a tiéd. Én sem vagyok ebben teljesen otthon, de vadász ismerőseim a saját maguk által lőtt vadat még pénzért meg kell vegyék kilóra, ha el akarják vinni...


Szóval a vadászatból nem lehet megélni, hacsak nem alkalmazásban vagy, de ott is fizetést kapsz, nem te gazdálkodsz a kilőtt vaddal. Ez egy oltári drága hobbi, ha nem hivatásos vadászként vagy alkalmazva valahol.

2019. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es javítalak nem diploma, hanem technikusi a minimum.

A többi mind helyes.


Kérdező hivatásoson kívül senki nem vesz ki pénzt csak fizet be. Még húsvadászként is több évtized után térülne meg.

2019. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Itt van két lehetőség ami a vadászathoz kapcsolódik és pénzt kereshetsz vele.

Mindkettő indításához sok pénz kell:

Vadhús felvásárló, illetve feldolgozó.

Magán vadászkert létesítése.

2019. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ok akkor a vad az államé. Orbán Viktoré.


Ha van egy saját földterületem, hogy lehet jogosultságot szerezni rá vadászatra. Hogy ne az államé legyen.

2019. febr. 24. 16:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Vadfarmot akárki csinálhat otthon de ha te azt le akarod "vadászni" ahoz kell a fegyver amit engedély nélkül nem tarthatsz otthon!Engedélyt meg csak vadász kap!Akárki tarhat otthon muflont,vaddisznót,szarvast,őzet mert ezek közül egyik sem védett!Magyarul te is tarthatsz otthon!De befogni szigorúan tilos!Csak vadfarmról beszerzett engedélyezett!
2019. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ez jó ötletnek tűnik, akkor akarok egy vadfarmot.


De hogyan szerzik be az állatot, ha nem foghatják be?

Mibe kerül ez az engedély?

2019. febr. 24. 17:51
 9/13 A kérdező kommentje:

A vadfarmról szerzett állatról, valamilyen hivatalos papírt adnak? Valami engedélyt?


Hogy ellenőrizhessék, hogy az vadfarmról van és nem befogott?

2019. febr. 24. 17:54
 10/13 A kérdező kommentje:

Egy ilyen vadfarm létrehozásáért, milyen díjat kell fizetni az államnak?

Egyszeri? Vagy évenként be kell fizetni valamit?

2019. febr. 24. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!