Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért nem eszik a...

Szerintetek miért nem eszik a barátom anyukája a főztömből?

Figyelt kérdés

Még nem élünk együtt a barátommal csak néha ott vagyok. Ritkán főzök náluk, de ha igen akkor anyukája nem nagyon eszik belőle. Érdekesség még, hogy a nagyobbik lánya (aki szintén otthon lakik még) főztjéből se eszik.

Vagy összedob valami mást is, vagy kétszer eszik a levesből, amit ő csinált vagy valami. Amúgy jó a kapcsolatunk, de ez kicsit érdekes. Nem vagyok valami konyhatündér amúgy, de most a legutóbbi kaja egész jól sikerült, mindenki evett belőle, és mindenkinek ízlett.

Jah és olyan is volt, hogy már előző nap főztük a kaját a barátommal, mézes-mustáros csirke csíkokat, és másnapra is azt ettünk, ezért feltettük az egészet a gázra megmelegíteni, és amíg nem voltam ott, anyukája úgy találta, hogy kevés benne a lé, ezért tett még bele vizet meg mustárt. Aztán ezt mondta is, amúgy tök normálisan, úgyhogy nem csinálok belőle gondot, csak nem értem, hogy miért csinálja. Szerintetek?

22/L


2019. júl. 26. 14:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
37%
A mi családunkban is van olyan aki csak a felesége főztjét eszi meg, másét nem. Fura, de van ilyen,
2019. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
25%
megkértétek már, hogy üljön le enni veletek?
2019. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
32%

"megkértétek már, hogy üljön le enni veletek?"


Elolvastad kérdést??? AZ egész család ül az asztalnál, mindenki eszik, csak az anyuka csak abból ymit ö fözött. Nem hiszem, hogy öt külön meg kellene kérni, föleg, ha ott ül ö is a többiekkel.


Szerintem valószínüleg csak azt szokta enni, amit ö készít, aki ebbe bele akar magyarázni féltékenységet meg hatalmi harcot, azzal bajok vannak, márcsak azért is, mert a kérdésben világosan leírta a kérdezö, hogy a saját lánya föztjét sem eszik - pedig ott szóba sen jöhetne ilyesmi.

2019. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
19%
Mikor elkezdesz főzni, beszéld meg vele, hogy ő hogy készítené el. Hidd el jó essik neki, hogy érdekel az ízlése!
2019. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

Vannak bolond emberek.


A nagynéném pl csak az általa leszedett gyümölcsöt hajlandó megenni, a nagymamám csak a saját főztjét( ami egyébként rémrossz és koszos a környezete) még éttermi ételt sem hajlandó.


Emellé vannak válogatós emberek, meg érzékenyek arra, hogy miben mi van, mi mivel készült. Anyám válogatós, bablevesből eddig 2 ítlett neki, pedig már vagy 20 helyről rendeltem.. Öcsém összetevőkre tudni akarja, mi van a kajában.


Én a húsokkal vagyok így, utálom a mócsongot, hártyát, porcot, nem eszem meg, ha nem én tisztítottam, vagy pl nem túrtam át, hogy van e benne.


Sok emberrel főztem már együtt, mindegyik, a rokonaimat is beleértve felüleletesen tisztítja a csirkemellet is, a marháról-sertésről nem is beszélve, a véres részek és hártyák mindig bennemaradnak, rám meg a hányinger jön, ha összetalálkozok egy egy ilyen falattal.


Sok oka lehet még, de ezek is közrejátszhatnak.

2019. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy a vizes dolog nagyon gáz, ha úgy hiszi le fog égni, zárja el és szóljon, nem turkálunk mások kajájában és pakolunk bele ezt azt, mert nekünk nem tetszik.


Kifejezetten ciki ez a mézesmustáros csirkénél, ahogy nagyon el lehet tolni a méz-mustár arányt, én pl édesebben szeretem, anyám meg mustárosabban.

2019. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

"Amúgy jó a kapcsolatunk"


Akkor miért nem kérdezed meg? Lehet, hogy fogyókúrázik, betegség miatt diétázik, valamilyen ételallergiája van. Számos oka lehet.

2019. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az lehet amit a 8-as válaszoló írt. De ha mégsem, akkor egyszerűen nem szereti ezeket a modernebb kajákat: pl. mézes-mustáros csirke. Ha a normál kajádból sem eszik, mondjuk krumplifőzelék fasírttal, ott már más gond van. Így elég érdekes találgatni. Írd le, hogy ő milyen stílusú kaját főz, és milyet ti, azaz te, meg a lánya. Lehet, hogy ott van a kutya elásva. Nem könnyű találgatni így ismeretlenül. De ezek a tippjeim.
2019. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
22%

Lehet nem szereti azokat az ételeket és nem akar megbántani.Én is ilyen vagyok,kb.6 féle kaját eszem meg és így kínos elmenni bárhova is.Ha olyat főznek, amit nem szeretek,akkor pl.a levesből sokat eszem,utána a másodikból semmit és azt mondom,hogy köszi,de tele vagyok.


De ha zavar,akkor kérdezd meg.Ő mit szeret és hogy,valami zavarja-e.

2019. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%
Ha a saját lanyáét nem eszi meg,akkor szerintem nem kell ezen csodálkozni.Vannak olyan emberek akiknek sok berögződésük van ez is ilyen lehet.
2019. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!