Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni azzal, hogy...

Mit lehet kezdeni azzal, hogy anyós akarja megmondani, hogy etessem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy nem rég szültem a kisfiamat, aki tápszeres, saját döntésből. Röviden taszít az egész szoptatás, de azért megpróbáltam még az első gyermekünknél, de borzasztó érzés volt, kellemetlen, fájt stb. A fiúnknál már első perctől tudtam, hogy nem fogok a szoptatással nyűglődni, tápszeres lesz és kész, nekünk így megfelel. Na hát anyós most ezt megtudta és ránk förmedt, hogy mégis én mit képzelek magamról, hogy az ő kis unokáját nem szoptatom, igen is szoptassam, nem fogja hagyni, hogy tápszeres legyen blabla.. :D

A lányunknál, aki most 5 éves külföldön éltünk (nem rég jöttünk haza), ő róla nem tudta, h tápszeres volt, valahogy nem gondoltam hogy be kellett volna jelenteni, hogyan etetem a saját gyermekem, de most ennek okán felhozta azt is, hogy csak nem a lányunkat is tápszereztem és hát én mégis milyen anya vagyok stb. Na több se kellett, férjemnek és nekem is nagyon eldurrant az agyunk, kritikán aluli stílusban beszélt anyóspajti, úgyhogy alaposan kiosztottam, férjem pedig megmondta, hogy a saját otthonunkban nem fog így beszélni sem velem, sem vele, tehát azonnal távozzon. Persze ő volt megsértődve és még másnap is hívta férjemet, hogy beszéljen a fejemmel és álljak neki szépen szoptatni. Elképesztő volt az egész, tudtam eddig is, hogy nem 100%-as nő, voltak és vannak is meglehetősen érdekes dolgai, de azért ez nonszensz. Persze megmondtuk, hogy semmi köze, hogyan etetjük a gyereket és ha fejre áll sem fogok szoptatni, de be van sértődve, férjemet piszkálja, pedig őt se kell félteni, helyretette az anyját már nem 1x, de mintha bekattant volna nála valami és nem ért a szóból. Azóta nem is találkoztunk, nem voltam hajlandó se átmenni hozzájuk, se áthívni magunkhoz, de persze veri az asztalt, hogy ő unokázni akar.

Semmi kedvünk ezek után bármi nemű kapcsolatot fenntartani vele, férjem nagyon haragszik rá, beszélni sem akar vele, de én se. Ez a húzása volt egyébként az utolsó csepp a pohárban, rengeteg vitát generált már, hisztizett minden hülyeségen, szóval alkotott már rendesen, de most tényleg betelt a pohár. Megmondtam, hogy köszönöm én nem megyek át hozzá, ha akarja vigye át ő a gyerekeket az anyjához egy kicsit, de azt mondta most egy ideig ezt elfelejtheti anyós.

Ti mit tennétek a helyünkben? Ismerjük már annyira, hogy ha összekerülünk, záros időn belül megint rákezd a szoptatás témára.


2019. júl. 30. 11:29
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen igaza van anyósodnak, viszont te vagy az anyja. Ha te így látod jónak akkor így csinálod. Beleszólása nem lehet max véleménye amit nem kell meghallgatni mivel nem mész oda.
2019. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Át is battyogok majd ma unokatesómhoz (akinek egyébként komoly ételallergiája van) és megmondom neki, hogy egy büdös szava ne legyen az anyjára, ne merészeljen depressziós lenni, ne haragudjon rá, amiért rendszeresen verte és lelkileg zsarolta, amiért tönkre vágta az egész gyerekkorát, hisz legalább SZOPTATTA és ezzel minden tőle telhetőt megadott neki, hisz aki szoptatva van a büdös életben nem lesz soha beteg és annak az anyja csak jó anya lehet, mert egy anya csak akkor anya, ha szoptat. Szép gondolatok, biztos ő is díjazná... :D:D
2019. júl. 30. 12:51
 23/49 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. Amúgy nekem mesélték kiskoromban utáltam az anyatejet, nem is nagyon lehetett megszoptatni annyira nem szerettem. Én tápszeren nőttem fel. Még élek és szinte soha nem voltam komolyabban beteg, semmi bajom nem volt még.
2019. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi nem utolsó hanem utolsó előtti. Látom azóta írtak hozzá.
2019. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
53%

Eddig azt hittem, hogy csak ellentétes a véleményed kérdező de látom a te világodban csak fekete és fehér létezik. Akik szoptattak, azt bántották is, akit nem, azt pedig nem.

Az, hogy kutatások vannak egy témáról, elérhető bizonyítékok, az hidegen hagy hiszen neked van igazad mert te nem terrorizálod a gyereked. Tudod a stílusod alapján ebben kezdek kételkedni. Az is világos, hogy ez a te ötleted volt, a férjed pedig belenyugodott.

Hiszen az anyósodat is hisztisnek, bolondnak állítod be, minket kérsz fel, hogy erősítsünk meg benne..aztán amikor a 20. ellenkező véleményt kapod, eldurran az agyad. Tudod mindig saját magunkat kell először rendbetenni. Idáig érződik, hogy megerősítésre vágysz az élet minden területén, alacsony az önbizalmad, testképzavarod van és mell-parád.

2019. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
33%
Ebéd időben, 2 kis gyermekkel van időd gyakorin kommentelgetni. Kezdelek irigyelni.
2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy gyerekem van és nem szopott, holott dőlt belőlem a tej.Ha lefejtem akkor sem kellett neki, az okot a mai napig nem tudni. Makkegészséges 24 éves nő voltam, nem ittam, nem dohányoztam, nem ettem fűszereseket, viszont a tápszert elfogadta (tessék-lássék, de később is mindig rossz evő volt, egészen 10 éves koráig)

Egy szó mint száz, tápszeren nőtt fel és kutyabaja, soha nem beteg (ezt most lekopogom!) még akkor sem, amikor körülötte mindenki influenzás.

Ellenben:

Soha-soha nem hagynám magam zsarolni semmivel, még az unokával sem. Ha nem láthatom, akkor nem láthatom, de akkor a szüleire sem vagyok kíváncsi, nem fogok belepusztulni.

Nem vagyok "ragacsnagymama" típus, elmondok valamit jobbító szándékkal amit úgy gondolok, hogy erkölcsi kötelességem elmondani, ha nem úgy csinálják, akkor nem úgy csinálják!

Nem erőlködöm, az ő életük, az ő gyerekük, nekem is van saját életem, nem az övékében akarok kiteljesedni.

Így aztán kellemes a viszonyunk, még soha nem kellett könyörögnöm a láthatásért, mindig ők hívnak minket, többször is mint ahogy ráérnénk.

2019. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Én vagyok nyilván csak a buta, amikor feltettem egy normális kérdést, amire 99% nekiállt mocskolódni és személyeskedni, persze szigorúan ismretlenül és úgy h nem is ez volt a kérdés, majd nagyon ügyesen sikerült megállapítani, hogy:

1. A szoptatás maga az anyaság. :D

2. Aki tápszeren nő fel, annak egy kalap szar lesz immunrendszere, folyton beteg lesz.

3. Csak az lehet jó anya, aki szoptat.

4. A szoptatott gyerekek soha nem lesznek betegek, mert hát a szoptatás erre ugye életbiztosítás, nem lesz semmilyen allergiájuk, aki mégis beteg vagy allergiás lesz úgy is, h szoptatták az vagy hazudik vagy nyilván selejtes, más magyarázat nem létezhet.


#33: Majdnem talált, csak a közelében sem vagy a valóságnak, de ha neked jobb így, jobban tudsz ettől este aludni, akkor egész nyugodtan hidd ezt. :)

Ja és neked is javaslom az értő olvasást, ugyanis itt nem egy ember vagdalózott azzal, hogy majd leshetek, hogy milyen szar lesz a gyerekeim immunrendszere, amiért nem szoptattam és majd leshetek, mikor folyton betegek lesznek, mintha a szoptatás garantálná azt, h az illető makk egészséges lesz.

Nem egyszer leírtam, h sok tápszeren felnőtt ismerősünk van, akiknek semmi bajuk és egyáltalán nem betegesek, sőt volt itt egy válaszoló, aki szintén tápszeres volt és nem halt bele, de ti is ugyanúgy fekete-fehérben gondoltok, mégpedig: aki szoptatva van, az nem lesz beteg és jó az immunrendszere, a tápszereseknek meg 0 immunrendszer, allergiák és állandó betegségek fogják gyötörni. De ti aztán véletlen sem gondolkoztok végletekben...:D

2019. júl. 30. 13:03
 29/49 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mondjátok meg az anyósnak, hogy amíg ezzel le nem áll, addig nem láthatja az unokáit.


A te dolgod, hogy hogyan eteted, és abban is igazad van, hogy egy depressziós anya sokkal jobban tönkre vágja a gyereket mentálisan, ami az egész életében végigkíséri, mint az, hogy most éppen mivel lett etetve...

2019. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
73%

(Én nem akarok gyereket, és mégsem értem azt, aki nem akar szoptatni. Nekem ez ugyanaz, mintha makkegészséges lennék, de inkább béranya szülje meg a gyerekem, mert a szülés oan macera.)


Azt csinálnám, hogy nem beszélnék vele. Ha megígéri, hogy viselkedik, átmegyek, ahogy elkezdi mondani a magáét, pakolok, és jövök el.

Szerencséd van, hogy a férjed is melletted áll, így azért könnyebb.

2019. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!