Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni azzal, hogy...

Mit lehet kezdeni azzal, hogy anyós akarja megmondani, hogy etessem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy nem rég szültem a kisfiamat, aki tápszeres, saját döntésből. Röviden taszít az egész szoptatás, de azért megpróbáltam még az első gyermekünknél, de borzasztó érzés volt, kellemetlen, fájt stb. A fiúnknál már első perctől tudtam, hogy nem fogok a szoptatással nyűglődni, tápszeres lesz és kész, nekünk így megfelel. Na hát anyós most ezt megtudta és ránk förmedt, hogy mégis én mit képzelek magamról, hogy az ő kis unokáját nem szoptatom, igen is szoptassam, nem fogja hagyni, hogy tápszeres legyen blabla.. :D

A lányunknál, aki most 5 éves külföldön éltünk (nem rég jöttünk haza), ő róla nem tudta, h tápszeres volt, valahogy nem gondoltam hogy be kellett volna jelenteni, hogyan etetem a saját gyermekem, de most ennek okán felhozta azt is, hogy csak nem a lányunkat is tápszereztem és hát én mégis milyen anya vagyok stb. Na több se kellett, férjemnek és nekem is nagyon eldurrant az agyunk, kritikán aluli stílusban beszélt anyóspajti, úgyhogy alaposan kiosztottam, férjem pedig megmondta, hogy a saját otthonunkban nem fog így beszélni sem velem, sem vele, tehát azonnal távozzon. Persze ő volt megsértődve és még másnap is hívta férjemet, hogy beszéljen a fejemmel és álljak neki szépen szoptatni. Elképesztő volt az egész, tudtam eddig is, hogy nem 100%-as nő, voltak és vannak is meglehetősen érdekes dolgai, de azért ez nonszensz. Persze megmondtuk, hogy semmi köze, hogyan etetjük a gyereket és ha fejre áll sem fogok szoptatni, de be van sértődve, férjemet piszkálja, pedig őt se kell félteni, helyretette az anyját már nem 1x, de mintha bekattant volna nála valami és nem ért a szóból. Azóta nem is találkoztunk, nem voltam hajlandó se átmenni hozzájuk, se áthívni magunkhoz, de persze veri az asztalt, hogy ő unokázni akar.

Semmi kedvünk ezek után bármi nemű kapcsolatot fenntartani vele, férjem nagyon haragszik rá, beszélni sem akar vele, de én se. Ez a húzása volt egyébként az utolsó csepp a pohárban, rengeteg vitát generált már, hisztizett minden hülyeségen, szóval alkotott már rendesen, de most tényleg betelt a pohár. Megmondtam, hogy köszönöm én nem megyek át hozzá, ha akarja vigye át ő a gyerekeket az anyjához egy kicsit, de azt mondta most egy ideig ezt elfelejtheti anyós.

Ti mit tennétek a helyünkben? Ismerjük már annyira, hogy ha összekerülünk, záros időn belül megint rákezd a szoptatás témára.


2019. júl. 30. 11:29
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
27%

A szoptatás és a tápszer között rengeteg különbség van, ne is próbálj azzal védekezni, hogy más is felnőtt tőle. Igen. De hogyan? Itt sokan ezzel nyugtatják magukat, persze, fel lehet nőni egy fajidegen emlős tején, de egy újszülöttnek nem a cumisüvegre van szüksége, hanem az édesanyja mellére, arra a biztonságos közegre, amit a szoptatás alatt az édesanyja nyújt a babának, a közelségre. Tápszerrel alig ad magából az édesanya valamit. Itt lelki dolgokról van szó, nem csak a fizikai létet kellene emlegetni, hanem megvizsgálni, megismerni a szoptatás előnyeit. Igen, fel lehet nőni tápszeren.. De a baba nem cumisüvegre vágyik, hanem az anyja ölébe, annak illatát, szívdobogását, bőrét érezve, ez egy biológiai szükséglete.

Sajnálom, hogy nem kapsz megfelelő segítséget, ami miatt nem akarod táplálni a gyermeked, a neki legmegfelelőbb módon.

2019. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
74%

A 12. válaszolóval teljesen egyetértek!


Anyósodnak semmi köze ahhoz, hogy te szoptatsz vagy tápszerezel és amíg nem tartja tiszteletben azt, hogy te vagy az anya és nem az ő életét éled, valamint nem fogja fel, hogy a tápszer az nem bűn és nem az ördögtől való, addig semmi keresnivalója nálatok!


A határt most kell megszabni, különben később is mindenbe bele fog majd szólni!


Az a baj itt is sokakkal, hogy nem képesek egymás döntéseit tiszteletben tartani.


Ami az egyiknek jó, az a másiknak nem biztos.


A babának sem jó az olyan anyatej, ami az anya szenvedése, fájdalma, undora stb árán kerül belé, szóval szeretettel tápszert adni nem megvetendő dolog.


Egyébként manapság már elég jó tápszerek vannak és sokakat ismerek, akiknek a gyerekei tápszeres babák voltak és egy napot nem voltak betegek, szóval ennyit erről.


Legközelebb, ha megint rákezdi a szoptatás témát, szó nélkül ott kell hagyni, ne állj le vele vitatkozni, miután egyszer elmondtad, hogy te másként akarod, így döntöttél és kész!


Tartsa tiszteletben és a babának is az a jó, ha békesség van a családban!

2019. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
82%

Mondd el a nagyinak: kérlek fogadd el, hogy mi így döntöttünk, így szeretnénk, nem kívánunk erről többet beszélni.szivesen vesszük a tanácsodat, amikor kérjük. Most is segíthetnél abban, hogy (ide találj ki vmi nagyon fontosat 🙂)

Nem tudom, hogy bejonne-e. Üdv

2019. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
31%

Ezt olvasd el mielőtt úgy döntesz, hogy nem szoptatsz. Egyáltalán tájékozodtál, hogy mit veszít a babád és te is?


[link]

2019. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Így is ugyanúgy összebújunk a kisfiammal, kap szeretet, kap ölelést, kap törődést, kap puszikat, kap simogatást és minden mást is, ugyanis bármennyire is hihetetlen nem csak az tudja szeretni, ölelni, simogatni, bújtatni a babáját, aki szoptat!

Leírtam már miért nem szoptatok, nem viccből és nem úgy álltam hozzá, hogy nem és nem, MEGPRÓBÁLTAM!! Hetekig küszködtem vele, szörnyű volt, alig jött valamicske, fájt, kellemetlen, rossz érzés volt, depressziós lettem és pszichológushoz jártam. Igen, vállalom azt, hogy csak mert anya lettem még nem kell kínkeservesen szenvednem és nem kell minden téren, mindig mindenben feláldoznom magam és nem kell törvényszerűen szenvednem, csak mert szültem. Sokkal jobb a gyereknek, ha egy kiegyensúlyozott, boldog anyja van, semmint egy depressziós, folyton rosszkedvű lelki beteg anyja. Aki szerint ez nem így van, azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.

A tápszeres gyerekek is ugyanúgy felnőnek és egyáltalán nem törvényszerű, hogy akár csak 1%-kal is betegesebbek lesznek szoptatott társaiknál!

2019. júl. 30. 13:41
 36/49 anonim ***** válasza:
78%

Ez a kérdés gyönyörűen illusztrálja az anyósod indítékait.

A legtöbb ember valami folyamatos kényszert érez, hogy kéretlenül is belepofázzon mások életébe, ahogy az anyósod, úgy az itteni válaszadók is.

2019. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 Metionin ***** válasza:
77%

"nem fogja hagyni, hogy tápszeres legyen"- ezen jót röhögtem, mert mit fog csinálni, megszoptatja ő? :D


Amúgy szerintem jól csináltátok. Anyósnak semmi köze hozzá hogy mit csinálsz, ha nem tetszik, nem kell hozzátok menni. Majd belátja hogy nem dumlhat bele a dolgotokba. Mellesleg van rá egy sanszom hogy ha pl. ebben engedtetek volna neki (ami elve abszurd) akkor folytatta volna azzal hogy mittudomén hogy pelenkázod a gyereket, hogy öltözteted, miért vágod le a haját stb. Jobb az ilyet az elején leállítani mert csak az agysejtjeiteket pusztítaná.

2019. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Igen szegény anyósom, megetetett egy pár hónapos (talán 4 hós volt a kicsi) babát pörkölttel a szülők tiltása ellenére, majd tahó stílusban, sértegetve és számon kérve beleokoskodott abba, hogy mi hogyan neveljük a gyerekeket és veri az asztalt, hogy úgy táncoljunk, ahogy fütyül.. Jajj szegény. Itt tök komolyan mindenki gond nélkül tűrné, hogy anyós helyette hozzon döntéseket és hagyják hogy megmondja hogyan kellene nevelni a tulajdon gyereküket?? Elnézést, mi nem vagyunk ilyen birkák.

Az én stílusom a prosztó, de azzal semmi gond nincs, hogy a válaszolók 99%-a képtelen olvasni és a kérdésre válaszolni és nincs azzal sem semmi gond, hogy ok nélkül mocskolnak ismeretlen embereket.. Az nem prosztó, hogy mindennek lehordanak, szaranyáznak, szarkupacnak neveznek, sértegetnek, undorítóan nyilvánulnak meg, ugye? :)

Én csak azt a stílust adom vissza, amit kapok. Miért kéne ezekkel szépen beszélnem, mikor ők sem adják meg az alapvető emberi tiszteletet sem mások irányába?

Egyáltalán miért nem képesek az emberek tiszteletben tartani mások döntéseit??! Én sem értek egyet sok mindenki gyereknevelési módszereivel, mégsem állok neki szidni őket agyba-főbe.

2019. júl. 30. 14:12
 39/49 anonim ***** válasza:
75%

Mit képzeltek magatokról, úgy őszintén?? Hogy engedheti meg magának egy normális, értelmes felnőtt ember hogy ismeretlenekről úgy nyilatkozzon, ahogy itt sokan tették?! Felháborító, teljesen jogos, hogy a kérdező sem tiszteletteljesen válaszol. Feltett egy normális kérdést, erre nekiestek. Senkit nem érdekel, hogy ki szoptatásnáci és ki nem! A kérdés nem ez volt!

Én is tápszeren nőttem fel és köszönöm szépen kutya bajom, az immunrendszeremmel sincs semmi gond, egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam beteg. Legjobb barátnőm szintén tápszeres volt, makk egészséges. Másik barátnőm ellenben szoptatva volt és nonstop beteg. Én is vonhatnék le olyan mélyreható következtetést ezekből az adatokból, mint itt sokan, de egyrészt ennél több eszem van, másrészt tudom, hogy a kettő nem függ össze. De akkor tegye már meg mindenki más is azt a szívességet, hogy nem hord össze olyan sületlenségeket, hogy a tápszereseknek szar az immunrendszerük, folyton betegek lesznek stb stb, mert ez csupán hazugság. Ja és köszi, anyuval baromi jó a kapcsolatunk, soha semmi gondom nem volt a kötődéssel, remek gyerekkorom volt, mindent megadtak, amit csak tudtak. Undorító ez a lelki zsarolás, amit azokra az anyukákra akartok pakolni, akik nem tudnak vagy nem akarnak szoptatni! Mintha attól lehetne valaki csak jó és odaadó édesanya, aki szoptat. Biztos sokkal jobb lehetett a kérdező unokatesójának a gyerekkora és csodás lehet az anyjával a kapcsolata, hisz attól eltekintve, hogy bántalmazta őt, attól még szoptatta, és az csak az igazán jó anya, aki szoptat, ugye bár.. Vicc.


Kérdező ne is vedd fel a sok tahó válaszát, akiknek még az is problémát okoz, hogy a kérdésre adjanak választ és nehezükre esik kulturáltan megnyilvánulni.

Szóval tök igazatok van, anyósnak semmi beleszólása abba, hogy eteted a gyerekedet, ezt jobb minél előbb tudatosítani benne. Ha nem bírja felfogni, akkor én megmondanám, hogy akkor köszönjük mama, legközelebb majd csak akkor láthatja az unokáját, ha megtanult viselkedni és nem szól bele abba, amihez semmi köze.

2019. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
54%

:D

Hogyha a sok Szentséges Szoptatáspártit megnéznénk, hogy hol altatja a gyerekét, mindjárt kiderülne, hogy amúgy kétnapos korától külön szobában :) és akkor meg jönne, hogy de annak semmi köze az immunrendszerhez (de igen), meg hogy igenis "meg kell tanulnia" egyedül aludni (meg fog) :D francba a tényekkel! És aki külön szobába csukja a csecsemőt, az nem önző, ááá, ellenben, aki minden szempontból teljes értékű tápszerrel táplálja, az fúj. Látod, semmi logika nincs benne.

Ne törődj velük, szajkóznak valamit, amit úgy hallottak, illetve van valamiféle problémájuk az életükkel, mert ha nem lenne, nem esnének neki névtelenül más névtelen vadidegeneknek, hanem szépen nyugodtan továbbkattintanának.

A konkrét kérdés. Szerintem ti bőven elég határozottak vagytok, és tudjátok, hogy bizony le kell építeni az anyóst, mert meg kell tanulnia, hogy nem ő dönt abban, hogy hogyan tápláljátok a gyereketeket. És ennyi. Szóval jól csináljátok szerintem. Amíg nem embereli meg magát, addig nincs unokanézés, és ennyi.

2019. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!