Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom többször beszólogat,...

Anyósom többször beszólogat, hogy milyen kár amiért fiú unokája lett és nem lány, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiam. Anyósomnak van már 3 unokája a másik fia oldaláról, 2 fiú és 1 lány. A fiúk problémásak, a lánnyal nincs különösebb probléma. Ez csak bevezetésnek szántam.


Szóval, anyósommal jó volt a viszonyom mindig egészen addig míg terhes lettem és ki nem derült, hogy fiú lesz a következő unoka.Gratulált mikor megtudta, de csalódottságát nem tudta leplezni. Szülés után 9 hónapig olyan megjegyzései voltak, hogy de kár hogy fiú lett, úgy szeretett volna lányt. Az én családomban csak lányok vannak, mikor ezt megtudta akkor szomorú lett és irigykedett rám. Mutattam neki a családomról képeket, az egyiken a 7 éves unokahúgom tartotta a fiamat a kezében és megjegyezte anyósom, hogy jaaaj de aranyos kislány, de kár hogy a fiam nem lány lett.

Mondtam neki erre, hogy ezt nem kellene mondania, de aztán másról kezdett el beszélni. Most legutoljára pedig az tört ki belőle, hogy neki csak egy lány unokája van, meg is becsüli őt rendesen. Szó szerint ezt mondta. Amúgy eljátszik a fiammal, meg beszél hozzá mindig, szóval érdekes természetes van.

Mégis hogyan kezeljem ezt? Nem akarok összeveszni sem, de magamban sem bírom tartani az érzéseiemet. Párom szerint sajnos az anyja ilyen, de ő már nem szól semmit, mert úgy érzi nincs értelme. Ettől függetlenül jól elbeszélgetünk ha nem ez a téma, meg őszintén szólva szükségem van néha a segítségére, mert nekem itt nincs senkim, családom messze van és elég gyakran kell ügyet intéznem, meg orvoshoz járnom, ahová nem tudom vinni a babámat. Ti mit tennétek a helymben?



2019. aug. 22. 17:04
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
26%
Figyelj, hagyd a fenébe. TEljesen normális, hogy az ember nem szeret mindenkit egyformán, ő legalább bevallja. Sokan örülnének, ha ilyen anyósuk lenne, hidd el.
2019. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj,ha ekkora egy tuskó banya,akkor meg kell mondani neki,hogy elfelejtheti a fiú unokáját,és akkor foglalkozhat a lány unokával.
2019. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

"Sokan örülnének, ha ilyen anyósuk lenne, hidd el."

Te örülnél neki,ha az anyósod elkezdené

fikázni a saját gyermeked nemét? Bele sem gondolsz,hogy hogyan érezheti magát a kérdező.

2019. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
100%
"Drága Mama!Sajnos ez nem kívánságműsor :) Lehet Te most nagyon csalódott vagy, mi viszont nagyon örülünk, hogy egy ilyen tünemény, egészséges kisfiúnk született, akit elhalmozhatunk a szeretetünkkel. Te mindig lányt szerettél volna a fiaid helyett, ugye? :) Csak abból gondolom, hogy bántóan sokszor említetted már, hogy mennyire sajnálod, hogy kisfiúnk született." És itt el is indul egy beszélgetés... nem kell ebbe többet látni, mint ami. Nem feltétlen azért mondja, hogy bántson, egyszerűen nem tudja jobban kifejezni magát, de attól még lehet nem szándékosan bunkó. Az én apám pl. tök hasonló, nem akar ő bunkó lenni, de valahogy sikerül neki :D Általában ellövök egy poént és ő magyarázkodhat, aztán nevetünk egyet. Megváltoztatni nem fogod tudni, de finoman is értésére lehet adni, hogy téged bánt ez a dolog. Nem kell egyből torokra menni, nem ér annyit, főleg, hogy törődik az unokájával. Nehezen hiszem el, hogy majd azzal traktálja a fiad később, hogy "de kár, hogy nem kislány vagy". Ha mégis, akkor majd futtok egy újabb kört, hogy megértse miért is káros ez. De még koránt sem tart itt a dolog!
2019. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
30%

Hagyd a csudába azért szereti lány unokát ,mert nincs probléma vele te írtad fiúkkal meg gond van ezt is te írtad .

Anyukám is a lányomat kedveli ha nem is ki mondva mert nincs probléma vele 2 fiamat is szereti de velük mindig voltak problémák.

2019. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
21%

Te örülnél neki,ha az anyósod elkezdené


fikázni a saját gyermeked nemét?


Nem fikázza, csak a másiknak jobban örült volna. Az enyém is, mert 9 lányunokája van, milliószor hallottuk, hogy bár lenne egy fiú. És? Ettől még imádja a lányokat is. Eszembe nem jutna rá haragudni azért, mert a szíve mélyén minden alkalommal bízott benne, hátha fiú és ezt ki is merte mondani.

2019. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
17%

" Namost nekem ezzel akkor lenne nagyobb problémám, ha a fiam azt érezné majd hogy őt nem szereti úgy nagymama mert nem lány."

Szerintem ezt túltolod. Már most azon kattogsz, hogy mi van ha nem a te gyereked lesz a kedvenc. Tudod mi lesz? Semmi. Ez nem egy verseny, nem az unokák versenye.

2019. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
96%

"Nem fikázza, csak a másiknak jobban örült volna. Az enyém is, mert 9 lányunokája van, milliószor hallottuk, hogy bár lenne egy fiú. És? Ettől még imádja a lányokat is. Eszembe nem jutna rá haragudni azért, mert a szíve mélyén minden alkalommal bízott benne, hátha fiú és ezt ki is merte mondani."


Szerintem egy normális embernek tökmindegy,hogy fiú,vagy lány unokája lesz,és csak az számítana,hogy egészséges.

Oké,lányt akart,ezzel nincs semmi baj. De nem az lett,szóval anyós dugoljon el.

2019. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
37%

Vilâgosits már fel kedves anyosod h a gyermeketek neme a kedves fiacskáján mulott😀

Mindig azon mulik a gyermek neme h a himivarsejt melyik kromoszomat tartalmazza. Vagy X vagy Y.Mar a megtermekenyüles pillanataban eldöl milyen nemü lesz a baba😊

Ha lesz megegy babátok ö is valoszinü fiu lenne.

Mond meg neki ugy készüljön😀

Minden ferfi vagy X vagy Y kromoszomaval rendelkezik többel.

Ezért van az h több gyerek esetèn vagy fiuk vagy lanyok születnek.

Ez meg is figyelhetö😀

Nalunk is en es a hugom,2 lany

Ferjem es testvere 2 fiu

Sogoromeknal 2 lany

Meg 2 ismerösnel van 3 lany masiknal 4 fiu es sorolhatnam😀

Persze van van ahol 1 fiu 1 lany van

Igazandibol kis szerencse😊

Szoval ne teged basztasson😄

de egyebkent ne foglalkozz vele.Had rinyaljon

Magatoknak szülted a gyermeket nem az anyosnak

de ha ennyire nem tetszik h kisfiu mond meg neki akkor nem kell látogatni sem,meglesz nelküle is nem?😃

2019. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

"Szerintem ezt túltolod. Már most azon kattogsz, hogy mi van ha nem a te gyereked lesz a kedvenc."


Miről beszélsz? Miből gondolod, hogy én azt akarom, hogy ő legyen a kedvenc? Azt akarom, hogy a fiamnak ne legyen majd kisebbségi érzése mondjuk. Nem körülrajongásról beszélek.


Nyilván sokszor van az, hogy az ember nem szereti egyformán mondjuk a gyerekeit, unokáit, testvéreit stb. A baj akkor van ha ezt többször is szóvá teszi. Az én anyósom nem egyszer, nem kétszer mondta már. Természetes módon többször is felböffen belőle ez az érzés és kimondja.

2019. aug. 23. 09:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!