Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom többször beszólogat,...

Anyósom többször beszólogat, hogy milyen kár amiért fiú unokája lett és nem lány, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiam. Anyósomnak van már 3 unokája a másik fia oldaláról, 2 fiú és 1 lány. A fiúk problémásak, a lánnyal nincs különösebb probléma. Ez csak bevezetésnek szántam.


Szóval, anyósommal jó volt a viszonyom mindig egészen addig míg terhes lettem és ki nem derült, hogy fiú lesz a következő unoka.Gratulált mikor megtudta, de csalódottságát nem tudta leplezni. Szülés után 9 hónapig olyan megjegyzései voltak, hogy de kár hogy fiú lett, úgy szeretett volna lányt. Az én családomban csak lányok vannak, mikor ezt megtudta akkor szomorú lett és irigykedett rám. Mutattam neki a családomról képeket, az egyiken a 7 éves unokahúgom tartotta a fiamat a kezében és megjegyezte anyósom, hogy jaaaj de aranyos kislány, de kár hogy a fiam nem lány lett.

Mondtam neki erre, hogy ezt nem kellene mondania, de aztán másról kezdett el beszélni. Most legutoljára pedig az tört ki belőle, hogy neki csak egy lány unokája van, meg is becsüli őt rendesen. Szó szerint ezt mondta. Amúgy eljátszik a fiammal, meg beszél hozzá mindig, szóval érdekes természetes van.

Mégis hogyan kezeljem ezt? Nem akarok összeveszni sem, de magamban sem bírom tartani az érzéseiemet. Párom szerint sajnos az anyja ilyen, de ő már nem szól semmit, mert úgy érzi nincs értelme. Ettől függetlenül jól elbeszélgetünk ha nem ez a téma, meg őszintén szólva szükségem van néha a segítségére, mert nekem itt nincs senkim, családom messze van és elég gyakran kell ügyet intéznem, meg orvoshoz járnom, ahová nem tudom vinni a babámat. Ti mit tennétek a helymben?



2019. aug. 22. 17:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

"várva, hogy anyósod befejezze a beszólásokat"

Azt várhatja.

2019. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, tenni is lehet érte.

Le kell ülni és beszélgetni. Minden sérelmet félre téve, higgadtan elmondani a problémát. Ha a probléma forrása megszűnik, akkor pipa, ha nem, akkor nyelvet kell váltani és jöhet a kesztyű.

2019. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

"Az anyósoddal meg közöld, hogy nem csak rajtad múlott a gyerek neme, lehet menni reklamálni a párodhoz is."


Nem, a nőn egyáltalán nem múlik a gyerek neme, a nő csak X kromoszómát tud adni. Mindig a pasin múlik, tőle jött az Y, miatta lett fiú.

2019. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz esetleg másik gyereketek, akiany lesz, igyekezzetek hogy ugyannyi figyelmet kapjon. Az en mamam ugyanilysn volt, csak ő szerint a fiú az aki ér vmit..Bátyám szülinapját ünnepeltük csak, engem sosem.koszontott fel stb. Ez az egyik oka, hogy felnőtt létünkre sem vagyunk.joba a batyammal
2019. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, hogy beszélj vele nyíltan. Lehet saját véleménye a világról, és erre alkalmas befogadó közegben hangoztathatja is nyugodtan. De veled, a pároddal és főleg a babával ne éreztesse soha, hogy kevesebbnek tartja, csak mert kukaca van. Amint az első ilyen megtörténik és a kicsi is felfogja, a gyerek önértékelése sérül, amit anyaként egy percig sem szabad hagyni. Ha így elveszted a baby sittert, akkor megoldod máshogy, de ne hagyd vele egyedül, ha tudod, hogy neki is mondja ezeket.
2019. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell vele foglalkozni. Leírásod alapján ettől függetlenül normálisnak tűnik, ha csak ennyi a baj, de amúgy okés a kapcsolata a gyerekkel.

Én mamámnak is volt kedvence, nem én voltam, de nem vettem magamra. Attól még normálisan viselkedett velem és jó emlékeim vannak róla.

2019. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom fiú párti volt. Mikor megszületett a kislányunk,szó szerint azt mondta,hogy milyen jó,hogy neki két fia lett,mert ha lányt szült volna,akkor ott bőgött volna a szülőszobán. Hát van ilyen. Sajnos.
2019. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%
Akkor szüljön magának egy lányt, ha van aki egyáltalán hozzáér.
2019. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
23%

Amúgy eljátszik a fiammal, meg beszél hozzá mindig, szóval érdekes természetes van.


NEm érdekes természete van, hanem őszinte. Mi a baj azzal, hogy szeretett volna lányt és elmondja? Semmi. Ettől még szereti a kisfiút is, nyilván a fiát is, de örült volna a lánynak.

MIért akarsz problémát ott, ahol nincs?

2019. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Engem végülis nem hibáztat az anyja (még jó), hogy miért fiú lett. Valójában a természetre "haragszik", hogy így alakult, meg sajnáltatja magát emiatt. Az egy lány unokáját meg jobban szereti. Namost nekem ezzel akkor lenne nagyobb problémám, ha a fiam azt érezné majd hogy őt nem szereti úgy nagymama mert nem lány.
2019. aug. 22. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!