Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom többször beszólogat,...

Anyósom többször beszólogat, hogy milyen kár amiért fiú unokája lett és nem lány, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiam. Anyósomnak van már 3 unokája a másik fia oldaláról, 2 fiú és 1 lány. A fiúk problémásak, a lánnyal nincs különösebb probléma. Ez csak bevezetésnek szántam.


Szóval, anyósommal jó volt a viszonyom mindig egészen addig míg terhes lettem és ki nem derült, hogy fiú lesz a következő unoka.Gratulált mikor megtudta, de csalódottságát nem tudta leplezni. Szülés után 9 hónapig olyan megjegyzései voltak, hogy de kár hogy fiú lett, úgy szeretett volna lányt. Az én családomban csak lányok vannak, mikor ezt megtudta akkor szomorú lett és irigykedett rám. Mutattam neki a családomról képeket, az egyiken a 7 éves unokahúgom tartotta a fiamat a kezében és megjegyezte anyósom, hogy jaaaj de aranyos kislány, de kár hogy a fiam nem lány lett.

Mondtam neki erre, hogy ezt nem kellene mondania, de aztán másról kezdett el beszélni. Most legutoljára pedig az tört ki belőle, hogy neki csak egy lány unokája van, meg is becsüli őt rendesen. Szó szerint ezt mondta. Amúgy eljátszik a fiammal, meg beszél hozzá mindig, szóval érdekes természetes van.

Mégis hogyan kezeljem ezt? Nem akarok összeveszni sem, de magamban sem bírom tartani az érzéseiemet. Párom szerint sajnos az anyja ilyen, de ő már nem szól semmit, mert úgy érzi nincs értelme. Ettől függetlenül jól elbeszélgetünk ha nem ez a téma, meg őszintén szólva szükségem van néha a segítségére, mert nekem itt nincs senkim, családom messze van és elég gyakran kell ügyet intéznem, meg orvoshoz járnom, ahová nem tudom vinni a babámat. Ti mit tennétek a helymben?



2019. aug. 22. 17:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el mi a fontosabb. A gyereked érzései vagy az anyósodé?

Ha a gyereked mondana hasonlót, gondolom egyből rászólnál, hogy ezt nem illik mondani.

Akkor az anyósodnak miért hagyod?

Még kell mondani, hogy mindenki megértette, hogy ő lányt szeretett volna. De fiú unokája lett és a témát le lehet zárni. Ha elmondja még 100x, akkor is fiú marad.

2019. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkor a csaladotok,van e a ferjednek testvere

De egyebkent en is ismerek ilyen nagymamát aki kisfiut akart de az egyik gyerekenel 2 kislàny van, a masiknal meg 1 kisfiu

Konkretan a 2 kislanyt alig ismeri pedig 1 varosban laknak

A masik unokat a kisfiut allandoan latogatja elhalmozza mindennel.

Es itt nem a penzröl beszelek hanem arrol h szamomra is visszataszito h a 2 lany unokajaval alig foglalkozik mert a fiu unoka az Isten számàra.

A fiu unokajaval tele rakja a közössegi oldalat.a lanyokrol par hetesen rakott ki képet.

Persze nem lehet mindenkit ugyanugy szeretni de az unoka az unoka.

Ne tegyünk különbseget köztük.

Ahogy mi sem teszünk a gyerekeink között.

Mindenki mas nemü babára vágyik.Ha megsem olyan nemü lesz ugyanugy szeretni fogjuk nem igaz?

2019. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
65%
Mond neki szüljön gyorsan még egy gyereket hâtha lany unokaja lesz😀
2019. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Első kisbabánkat a 7.hónapban vesztettük el.(1.5 napos vajudásos halvaszülés) Anyos megkérdezte mi lett volna? Mondom kisfiu anyos: ó és pont fiú? Mondom neki ha lány lett volna nem is sajnálná? Erre anyosom fogta magát és válasz nélkül elforditotta a fejét...szóval tudom milyen mikor egy buta nő a gyermeked nagymamája csak nálunk a fiuk vannak isten istenítve. Évekig néztem hogy a másik oldalon is a fiúnak kinyalja a fenekét még a lány unokát le se kakálja. Már nekünk is van egy fiú és egy lány de amint ilyeneket művel majd h kivételezik megmondom neki h vagy nornális vagy nem látogatjuk. Szeretheti jobban egyiket másikat de ezt ne éreztesse már a többivel. Hozzáteszem második gyereknek lányt kivánt nekünk hogy legyen aki ápol majd öregkorunkra...pff
2019. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Kedves 34-es nagyon sajnálom ami történt. Én is úgy fogok tenni, hogy amint a fiam előtt megemlít majd hasonlót többet nem látogatjuk és kész. Nem akarom hogy ez törést okozzon a gyerekemben. Már azt is mondta, hogy a lányok sokkal okosabb, ügyesebbek, kedvesebbek stb., mintha a fiúk ördögtől valók lennének, a kislányok meg mindig jól viselkednek akik ha leültetik a sarokba őket szépen, csendben játszanak. Minden elfogultság nélkül mondom hogy a fiam igazi mosolybaba, mindenkit ölelgetne, mosolyog mindenkire és semmi probléma vele. Én például sokkal rosszabb gyerek voltam, mint a párom nő létemre és így felnőttként is nehezebb velem, mint a párommal. Anyósom el sem hitte, hogy milyen gyerek voltam kislányként. Teljesen el van varázsolva.
2019. aug. 23. 13:49
 36/37 A kérdező kommentje:
javítva: Mármint én lányként voltam sokkal rosszabb, mint párom fiúként. :)
2019. aug. 23. 13:51
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen meglátogatjuk a gyerekeimmel. 😁😁😁

A lányom igazi energiabomba, minden csínyben benne van és fülsértő a sikítása.

A fiam megfontolt, csendes gyerek.

2019. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!