Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Illene-e a ferjemnek besegiten...

Illene-e a ferjemnek besegitenie a szuleimnek az alabbi esetben?

Figyelt kérdés

Szoval mi varoson elunk, szuleim es testvereim a kozeli kozsegben, mindenki kulon haztartasban. A szuleimnek van egy kiskertjuk, mi a hetvegeket legtobbszor ott toltjuk es a zoldsegeket onnan szoktuk hozni.

Legutobb megemlitettem a ferjemnek, hogy segitenie kellene a burgonyat kiszedni, erre o, hogy miert o, a tesoim nem sietnek ennyire segiteni a szuleimnek (nekik van sajat kiskertjuk, mondjuk nem is ertem, miert kellene nekik...). Regebben szivesen segitett ezt-azt nekik a haz korul, ezert ezt most nemigen tudtam hova tenni. Jomagam szivesen kerteszkedtem szabadidomben, de 6 honapos terhes vagyok es most mar nehezemre esik hajolni.

Szerintetek nkosag volt a ferjem reszerol, vagy jogos?


2019. szept. 2. 14:12
1 2 3
 11/26 alletta ***** válasza:
60%

valahogy meg kellene szervezni azt a krumpli felszedést egy programnak. előre sütni-főzni, vagy ott helyben.

szóval, hogy ne olyan nagy munkának tűnjön, hanem mintha hétvégi "összeröffenés" lenne.

beszéld meg azt is férjeddel, hogy majd édesanyád segítsége milyen jól fog jönni a baba érkezése után.

arról nem is beszélve, hogy egyenesen elvárja, hogy vigyetek szüleid kertjéből ezt-azt.

2019. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

Valamennyit illik segíteni, ha ti is kaptok a zöldségekből.

Viszont írod, hogy a hétvégéket legtöbbször ott töltitek. Hát a tökömnek lenne kedve mindig ott lenni. Nincs is igazi hétvégéket, szabadidőtök. Hét közben munka, hétvégén szülők. Teljesen megértem a férjedet, hogy szeretne már egy igazi hétvégét.

2019. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem, de el sem kéne fogadnia akkor semmit. És ezt nem ilyen magyaros, "hát akkor ne számícccccson semmire!!!" hangsúllyal mondom, hanem tárgyilagosan. Tuti nem kapirgálnék más kertjében, de a zöldséget sem várnám el. Az emberek többsége semmit nem ad ingyen, csak úgy jószívűen.
2019. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Honnan tudod, hogy régebben szívesen segített? Valszeg már akkor is a háta közepére se kívánta az egészet, mostanra meg már végleg elege lett belőle.
2019. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
30%
Szóval még megmondja miket vigyél haza.Nekem olyan hányingerem lenne ilyen férfitől,hogy elmennék egy paphoz,meggyónnám bűnömet hogy ilyen féregtől lesz gyerekem,aztán szülés után kipenderíteném a szüleihez vissza.
2019. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%
Biztos nem áldoznám erre a hétvégéimet... Ha akarnak a szülők kertészkedjenek... Én inkább megveszem a boltba. De akkor ne is fogadja el tőlük a zöldséget. Amúgy te tényleg ilyen taplóhoz mentél hozzá? Nem reklámoznám. Vagy ferdítesz és a kedves szüleid tukmálják a zöldségeket, cserébe elvárják hogy ti is a kertben gebedjetek meló után?
2019. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%

A férjed kijelentése nem volt jogos abban az esetben, ha valóban onnan hoztok zöldséget.

A Zimmer Feriben is mondták: aki nem dolgozik egyen füvet! Ha meg annyi nincs benne, hogy megcsinálja a hat hónapos feleségének ezt, hogy ne kelljen hajolnia, az egy nagy paraszt.

Ha nem hoztok onnan zöldségeket, nem használjátok fel, akkor jogos volt.

2019. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem miért nem szóltál vissza csipőből hogy: azért nem a tesóim szedik fel, mert te hordod innen el, szóval állj neki nyugodtan. Ha visztek el onnan kaját akkor illik segiteni. Mondjuk az hogy minden hétvégén ott vagytok túlzás, lehet hogy unja.
2019. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

Azért tahó, mert minden hétvégén ott van? Egy időben én is segítettem a párom szüleinek, de amint láttam, hogy visszaélés van belőle le is álltam ezzel! Nekünk is van gyerekünk de én a párom és gyerek helyzetét egyedileg kezelem. Utálom a párom szüleit. De azért, mert én utálom, nem várom el, hogy a párom és gyerekem ezt tegye. Elviszem őket szívesen én nem maradok ott! Pár napot ott vannak mivel még kicsi a gyerek aztán hazahozom őket. Súrlódás elkerülve kecske is jól lakik, káposzta is megmarad. Én a párom szüleit balféknek és pszichopatának is tartom! Nehéz ez így, hogy kicsi a gyerek, de még nehezebb lesz, ha nagyobb lesz. Már most gondolkozom azon mit mondjak a gyereknek miért nem maradok ott! De majd megfogalmazom a korához kellően úgy, hogy ne irányítsam a nagyszülők ellen, holott megérdemelnék, de szerintem sokkal nagyobb büntetés az nekik, ha én nem vagyok ott, visszajelzést adva a viselkedésüknek! Én kikötöttem a páromnak, hogy nem fogok nekik segíteni és viszont sem várom el, és a háztartásomban sem tűröm őket. Itt maradni nem szoktak, ha időnként megnézik a gyereket aznap tovább maradok bent dolgozni. Hogy mi lesz később, nem tudom! Magam részéről úgy érzem mindent elkövettem és jeleztem a páromnak, ha a szüleivel valami lesz, ide nem jöhetnek hozzánk több szempontból, és ennek nem az utálat az oka. Számtalan releváns okom van, ami végett nem kívánom őket gondozni sem látni! Mondtam a páromnak ha ezzel most problémája van és másképp látja én esélyt adok neki akkor egy másik új és megengedőbb életre. Ő elfogadta a gondolataimat, de ha változik az álláspontja fenntartom a kérdésben foglalt nézeteimet! Inkább gyerektartást fizetek, mintsem a kretén szüleit idevarázsoljam! Ez van! Mindenkinek más a helyzete, nekem ilyen, de nem bánom, mert az ő szülei nélkül is meg tudok mindent adni a családomnak. A gyermekemnek is a szeretetet, törődést. És ez a legfontosabb! A gyermek. Ha később problémák is lesznek e kérdés párom szülei kapcsán és netalántán ez végett ér a kapcsolatom vele én ugyanúgy szeretni fogom a gyerekemet!


Nekem ez a véleményem. Nyugodtan mindenki lelkére bízom miként értékeli a helyzetemet! De én azért fenntartom azt az álláspontot, hogy a kérdező férje is jócskán már besokallt! Sajnálom a férjedet is! Illene vele leülnöd megbeszélni mi a baj. Ésszerű magyarázat mindenre van!

2019. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem epp minden hetvegen vagyunk ott, nyilvan amikor egyeb programunk van, akkor nem. De foleg en gyakran megyek hozzajuk, ha o nem is jon, mert pl dolgozik, vagy egyeb elfoglaltsaga van, nem feltetlen dolgozni, hanem latogatoba, kikapcsolodni (nekem a kerteszkedes amugy is kikapcsolodas, ugyanis a munkam bezar egy irodaba, csak hat mar nem megy...)
2019. szept. 2. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!