Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is vissza kellene...

Szerintetek is vissza kellene adnom az eskuvore kapott penz egy reszet a szuleimnek?

Figyelt kérdés
Tortenetem roviden: 6 testver kozul en vagyok a legkisebb, en hazasodtam a legkesobb. A tobbiek lakzijahoz a szulok besegitettek, nagyreszt ok alltak mindent. Mi kis lakodalmat akartunk, mi akartunk elintezni mindent, mert anyosomek messzirol jottek, ugysem tudtak volna segiteni a szervezesben, ezert ugy lattam fairnek, ha az en szuleimet sem farasztom ezzel. Anyukam viszont "adosnak" erezte magat es egy nagyobb osszeget adott naszajandekba, mig anyosomek ennek a toredeket. Lattam, hogy a ferjemnek rosszul esett, ugyanis az o szulei azok, akik inkabb megtehetnek, hogy tobbet adjanak, ok csak ketten vannak testverek es anyoseknak tobb beveteluk van, mint az en szuleimnek, ezert felajanlottam, hogy csak annyit fogadok el a szuleimtol, amennyit anyosektol kaptunk, a tobbit valahogy visszajuttatom, rateszem a bankszamlajara a tudta nelkul, mert nem fogadna el, ha csak ugy visszaadnam. Ez jo otlet szerintetek, vagy ez is "becsapas" a szuleimre nezve? Mit kellene tennem?
2019. ápr. 27. 09:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Én úgy gondolom, hogy jószándékból adták. Rosszul esne nekik ha vissza adnád.
2019. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
A szüleid szeretettel adták, ha nem fogadod el, megsérted őket. Azért adnád vissza, mert a férjednek rosszul esett az, hogy az ő szülei nem adtak annyit? Ezt neki kell lerendeznie magában (nem a szüleivel!). De ez csak az én véleményem.
2019. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
44%
Nem esküvővel kapcsolatban, de évek óta ezt csinálom. Egy csomó pénzükbe került a szüleimnek, hogy felneveljenek, és persze nem kérik, nekem esik jól, hogy visszaadok, ha egyszer meg tudom tenni. El nem fogadnák, ezért vásárlásokat én fizetek és "elfelejtem" hogy mennyit fizettem, időnként elemelek egy-egy számlát, amit befizetek, vagy csak megveszek nekik olyan dolgokat, amiket tudom, hogy jól jönnek, de nem biztos, hogy megvennék. Egyszerre nagyban biztos, hogy nem lenne egyszerű neked sem, de apránként h akarod, vissza tudod "téríteni" de mivel ők jó szívvel adták, ne azért tedd, mert "tartozol" hanem mert neked jó érzés. Ilyen kötelezettséged nincs és a férjed se várhatja el.
2019. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2019. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a férjének kell a szüleivel elintézni. Később ha a gyerekeknek felé annyi csokit vesznek húsvétra, mint a te szüleid, akkor azt is visszaadom nekik?

Ez csak az első ilyen alkalom, olyan megoldást kell találni, ami hosszú távon is kivitelezhető.

2019. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Ritka idióta ötlet részedröl!!!!

Anyádékat megsértenéd azért, mert az anyósék zsugoriskodnak???

A férjed tisztázza inkább a szüleivel, hogy öt megbántották azzal, hogy csak jelképes ajándékot adtak az esküvötökre, ez nem a te dolgod, ezt a férjednek kell a saját szüleivel lerendezni.

A te szüleidet meg ne alázd meg azzal, hogy vissazadod azt, amit ajándékba adtak neked.

2019. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Nagy marhaság.
2019. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Koszonok minden valaszt!

Nem keves kulonbsegrol van szo, kb ugy kell elkepzni, hogy tobb, mint 5x annyit kaptunk az en szuleimtol mint anyosektol, es tulajdonkepp en azert erzem adosnak magam, mert tudom, hogy mennyi lemondassal jart ez a szuleimnek, mig anyosek szulinapra, karacsonyra se szoktak adni semmit, pedig megtehetnek.

2019. ápr. 27. 10:00
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Gondold már végig: ha TE adnál a szüleidnek vagy bárki más, hozzád közel álló személynek olyan ajándékot, amit lemondások áradn tudtál neki adni, mit éreznél ha visszaadná, mert szerinte te nem negedhetsz meg magadnak ekkora kiadást????

EZ a lehetö legsértöbb, legmegalázóbb dolog a világon!

Ök mindent megtettek, hogy te örülj, el tudj indulni a segitségükkel, te meg a lábuk elé dobod!

2019. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%
Mi is ebben a helyzetben voltunk. Anyóséktól a 7x-sét kaptuk ajándékba a szüleimmel szemben ( egy fillért sem vártunk senkitől, magunknak fizettünk mindent) holott a szüleim is megtehették volna. Valahol rosszul esett,de túltettem magam. De eszünk ágába sem jutott visszaadni, de esküvő után mégegyszer megköszöntük .
2019. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!