Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a velemenyetek a dologrol?...

Mi a velemenyetek a dologrol? Jol cselekedtem?

Figyelt kérdés
A szombat estet a baratomeknal toltottem,a csaladja meghivott vacsorazni.Az edesanyja alkoholista,minden este megiszik egy uveg pezsgot.Most azonban tul lott a celon.Mikor megerkeztunk is mar eleg erdekesen viselkedett,lattam,hogy valami nem oke.Ettunk,a baratom felallt az asztaltol,edesanyja hata mogott allt,nagy szerencsenkre.Anyukaja is allt,de abban a pillanatban osszecsuklott,eppenhogy csak elkaptuk ketten.Leultettuk,nagy veszekedes tort ki.Anyuka szepen lassan kezdte elvesziteni a kontaktot a kulvilaggal,en vernyomasat megmertem,hipertonias de nagyon alacsony volt jelen esetben neki.Lehajtotta a fejet az asztalra,.leizzadt,nem reagalt.Majd ebben az allapotban elkezdett hanyni,voroset.Nagyon megijedtem,nem tudtam,mi szinezi igy be,reagalni meg mindig nem tudott,levegot rosszul vette.Hivtam a mentoket.Aztan csak hanyt es hanyt,20 percre ra jobbn lett,lefektettuk,mentot visszamondtuk.En eltakaritottam mindent,a hanyasat,a konyhaban az edenyeket,hogy holnap is nyugodtan tudjon pihenni.O abban a tudatban volt eddig,hogy en az alkoholizmusarol nem tudtam,most azonban nyilvan tudatosult benne,hogy eszleltem.Eltelt 3 nap,nem keres,ugy erzem,mintha meg O neheztelne Ram.Tudom,hogy valami olyan dolognak voltam szemtanuja,amivel O 25 eve tagadasban el,de a csaladja sem tud errol vele beszelni,nemhogy en.A parom probalta boncolgatni ra egy napra a temat,a valasza az volt,hogy kiugrik az ablakon,ha beszelnek rola....Masnap mintha semmi nem tortent volna.Ferjevel kettesben fozocskeztek,nem beszelnek a dologrol....

2019. okt. 8. 10:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
59%
A mentős részt, draga. Ha azt mondod a telefonba, hogy vöröset hány, azt vérnek veszik és 5 perc múlva ott a mentő. Nem tudod lemondani, pláne nem 20 perc múlva. Amúgy jó lett volna a történet 😘
2019. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%
Szép kis történet lehetett volna. A mentős részt kivéve.
2019. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem mondtam a mentosnek,hogy vert hany,mert nem hanyt vert.Azert tudtuk visszamondani,mert idokozben megijedt,magahoz tert,es mondta,hogy egy uveg vorosbor is becsuszott.Ez szinezte meg a hanyadek szinet,mint tudtuk,kesobiekkben.Nem tudom mennyire vagy tisztaban a betegjogokkal,de ha nem akar a mentovel menni,es mar boven maganal volt,nem fog.A puszis emojit kulon koszonom,nagyon cuki,tukrozi a flegmatikus kommented.

2019. okt. 8. 12:02
 14/39 A kérdező kommentje:

Es de,le lehet mondani.

De szerintem nem ez volt a kerdes,a velemenykifejtest meg megtetted.Reszedrol legyen lezarva,koszonom.

2019. okt. 8. 12:04
 15/39 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szívesen. Próbáltam az értelmi szintednek megfelelni. Tisztában vagyok a betegjogokkal. Azzal is, hogy mentőt visszamondani nem lehet.

Egy alkesz meg nem pezsgőt iszik és az életben nem fogja neked fél komasan bevallani, hogy egy üveg vörösbor is lecsúszott. Mondom, szép próbálkozás volt, kár volt túltolni

2019. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Okes,nem tartod hitelesnek a sztorit.

El van fogadva,meg van ertve.

Attol meg megtortent,bar ne lett volna igy.

Lepj tovabb,ne agyalj ezen.

Szemelyeskedesbe meg foleg ne menjunk bele.Nem,nem ismered a betegjogokat,fogadd el.Kulonben tudnad,hogy sajat felelossegre van ilyen opcio.Tobbet nem reagalok Rad.Udv.

2019. okt. 8. 12:09
 17/39 anonim ***** válasza:
33%
Cukkerborso! Valóban, van olyan hogy saját felelősségre opció. Csak épp nem mentő hívásnál, amikor te állítólag felhívod őket, majd lemondod. Te nemmteheted meg. Te nem vagy beteg. A beteg tehetné meg, de az sem telefonon, hanem személyesen, és kapaszkodj, ez eseten alá íratnak vele, hoyg saját felelősségre döntött így. Mesélj még !
2019. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos vissza lehet mondani a mentőt. Nagyanyám is visszafordíttatta őket, mikor a levegőért kapkodó nagybátyám közölte vele erélyesen, hogy hozzá hiába mennek a mentők, ő egy tapodtat sem megy sehova. Aztán a mentő megiscsak kellett egy óra múlva, de a késlekedés nagy kihatással volt a túlélési esélyeire, ugyanis szívrohama volt.
2019. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azt mondom, hogy nem ettől a részétől lesz kamu, ha az, mert személyes tapasztalatom van benne és halállal végződött sajnos, de nyugodtan pontozzatok meg szólogassatok be, biztosan én is kamuzok.
2019. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
81%

Takaritotta volna fel a hanyasat a ferje, aki minden nap pezsgovel itatja!


Nagyon mergezo legkorben nott fel a parod! Hiaba joindulatu ember, rengeteg konfliktusotok lesz meg abbol, hogy o ilyen csaladai mintat latott. Es itt nemcsak az alkoholizmusra gondolok, hanem a kibeszelhetetlen titokra. Arra, hogy az apja gyakorlatilag halalba segiti az anyjat.


A parodnak mi a velemenye az apjarol ill. az anyjarol, mint emberekrol?


Gondolj bele olyanokba is, hogy ha kozos jovotok lesz, eskuvo, gyerek stb. akkor az eskuvon eselyesen ugyanilyen tokreszeg lesz az anyja - es ezt a te rokonaid vegig fogjak nezni. Ha gyereketek lesz, akkor egy alkoholista es egy ot halalba segito ember lesz a nagymamaja es a nagypapaja. Fogjatok-e majd vinni a gyereketeket ilyen emberekhez?


Szerintem csak akkor lehet jovoje a kapcsolatotoknak, ha a baratod hosszu tavon leepiti a kapcsolatat a szuleivel. Szoval, hogy gyakorlatileg ti sosem mentek hozzajuk, legfoljebb o egyedul, az unokat nem viszitek hozzajuk stb. stb.

Nyilvan ezzel most elore szaladtam, de elobb-utobb ez is eljon egy kapcsolatban.

2019. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!