Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a velemenyetek a dologrol?...

Mi a velemenyetek a dologrol? Jol cselekedtem?

Figyelt kérdés
A szombat estet a baratomeknal toltottem,a csaladja meghivott vacsorazni.Az edesanyja alkoholista,minden este megiszik egy uveg pezsgot.Most azonban tul lott a celon.Mikor megerkeztunk is mar eleg erdekesen viselkedett,lattam,hogy valami nem oke.Ettunk,a baratom felallt az asztaltol,edesanyja hata mogott allt,nagy szerencsenkre.Anyukaja is allt,de abban a pillanatban osszecsuklott,eppenhogy csak elkaptuk ketten.Leultettuk,nagy veszekedes tort ki.Anyuka szepen lassan kezdte elvesziteni a kontaktot a kulvilaggal,en vernyomasat megmertem,hipertonias de nagyon alacsony volt jelen esetben neki.Lehajtotta a fejet az asztalra,.leizzadt,nem reagalt.Majd ebben az allapotban elkezdett hanyni,voroset.Nagyon megijedtem,nem tudtam,mi szinezi igy be,reagalni meg mindig nem tudott,levegot rosszul vette.Hivtam a mentoket.Aztan csak hanyt es hanyt,20 percre ra jobbn lett,lefektettuk,mentot visszamondtuk.En eltakaritottam mindent,a hanyasat,a konyhaban az edenyeket,hogy holnap is nyugodtan tudjon pihenni.O abban a tudatban volt eddig,hogy en az alkoholizmusarol nem tudtam,most azonban nyilvan tudatosult benne,hogy eszleltem.Eltelt 3 nap,nem keres,ugy erzem,mintha meg O neheztelne Ram.Tudom,hogy valami olyan dolognak voltam szemtanuja,amivel O 25 eve tagadasban el,de a csaladja sem tud errol vele beszelni,nemhogy en.A parom probalta boncolgatni ra egy napra a temat,a valasza az volt,hogy kiugrik az ablakon,ha beszelnek rola....Masnap mintha semmi nem tortent volna.Ferjevel kettesben fozocskeztek,nem beszelnek a dologrol....

2019. okt. 8. 10:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
12%

Cutegirl!


Nem voltam itt, más dolgom is van, minthogy itt írogassak. Nem vagyok mentőtiszt és nincs másik regisztrációm se. 20 perc alatt kier a mento, hacsak nem a vilagvegen laksz. Telefonos -beszélgetésben nem lehet lemondani. Akkor se, ha fejre állsz. Személyesén, a beteg kell hogy lemondja, ez esetben alá íratnak vele egy papirt, hogy saját felelősségre döntött így. A történeted kamu. Innentől kezdve nem érdekel, több privát üzenetet se írj. Puszika

2019. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
61%
Nagyokosok. Látom sikerült megragadni a lényeget. Mentőt vissza lehet mondani.
2019. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
80%

Okés szellemi fogyatékosok, idéznék Dr. Kunetz Zsolt-tól:

"... És utoljára, ebben az estben teljesen mindegy a sérülés foka, helye és súlyossága, ugyanis, a mentőt le lehet mondani, csak annak vállalni kell a felelősségét is! Itt ez nem történt meg, hiszen a sérültet később kórházba vitték. Egyet nem lehet megtennie egy biztonsági őrnek, a mentőellátást késleltetni!”

2019. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem Zsolt, Zsombor.
2019. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, még ezek után sem vagy képes beismerni, hogy tévedtél? Borzalmasan szánalmas alak vagy, mondod és mondod az alja sületlenségedet. Itt egyedül te küzdesz mentális zavarral, nem veszed észre? Nincs betegségtudatod?
2019. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
85%
A heten olvastam, hogy mentot hivtak valahova(nem a vilagvegere)es egy azaz 1 ora alatt ert ki.
2019. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
85%

Egy téli estén előttünk esett el egy ember, beverte a fejét, nehezen kelt fel. Kihívtam a mentőt, pár perc múlva emberünk felpattant, elrohant. Mentőt újra felhívtam és lemondtam, elfogadták.


Vidékiként Pesten voltunk autóval, mikor rosszul lett a gyermekem. Hirtelen nem találtuk a kórházat, csak tudtuk, hogy a környékén vagyunk, kihívtuk a mentőt. Azt mondták, hogy most nem tudnak kocsit küldeni, de a Madarász utca környékén vagyunk, vigyük be a gyereket és ellátják.

2019. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
82%
Jajj utolsó, persze, hogy le vagy pontozva, szegény értelmi sérültnek mit számít a valós tapasztalat :D Persze, most eltünt, mert bukta van :D
2019. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
57%
Én még mentőt nem, de tűzoltót próbáltam lemondani, azt sem lehetett, hiába oltottuk el. De azért kijöttek megnézni. Szal ebből kiindulva szerintem sem lehet mentőt lemondani.
2019. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!