Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan állítsam le már az...

Hogyan állítsam le már az anyós jelöltet? Kicsit hosszú

Figyelt kérdés

Barátommal vettünk egy családi házat de még újítva lesz rajta minden. Körülbelül jövő karácsonyra már benne leszünk. Viszont én már elkezdtem előre vásárolni a csempét, a parkettát, a festéket, a bejárati ajtót. Viszont anyóssal az a gond hogy mindenhova bekönyörgi magát. Elmentünk barátommal mosógépet nézni és ő is jött. Barátom persze mellette állt de tudtam hogy csak okoskodni jön. Szóval látott az üzletben egy piros(tényleg piros) mosógépet és egész végig az üzletben azon volt elakadva hogy azt vegyem majd meg. Persze a saját pénzemből vegyen amit ő kivalaszt és még sem hallgatta azt hogy én nem szeretnék olyant mert a fürdőszobában kék csempe lesz fehérrel és direkt fehér mosógépet néztem ki magamnak. Persze megsértődött és este a barátom is össze veszett velem hogy miért nem tudok egyszer az anyós kedvében járni.

Szóba jött hogy szeretnék majd egy kutyát is persze azon is okoskodott hogy már van egy minek még egy?

Én külön lakom tőlük de járok át hozzájuk ha a munkám engedi és tegnap is segitettem anyósnak takarítani. Viszont amint elmentem és el búcsúztam visszamentem még mert a kulcsot otthagytam és láttam hogy utánam takarítja a csempét amit gyönyörűen letakaritottam. Nem arról van szó hogy meg sertodtem de páromnak megszólja hogy szerinte,, gyorsan takaritok''. Igaz nem töltök el hát órát avval hogy egy kis részt órákig sikáljak viszont koszt soha nem hagyok.

Legutóbb a hűtőt is meg szólta mert mondtam neki hogy a mostani hűtők nem nagyon tetszenek hanem inkább vennék régi stílusút ha van. Persze páromnak mondta hogy rögtön beszéljen le

Anyóssal már leültem ezek végett beszélni de egyszerűen süket fülekre találok.


2019. okt. 30. 00:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
Anyóssal nem leülni kell,hanem határozottan megmondani neki,hogy a saját pénzéből azt veszel,amit akarsz. Ezek után odafordulsz,a párod hoz,és az anyja előtt megkérdezed tőle,hogy a jövőben ki mossa a ruháit? Ha azt mondja hogy te,akkor megmondod,hogy téma lezárva. Az a gond,ha csak kis dolgokban is engedsz,nem fog leállni. Húzd meg a határt,a párosnak meg mondd meg,hogy nyugodtan szopizza anyucika tejcsijét,de a te károdra ez ne menjen.
2019. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
82%

#2

Én tudok jobbat... 19 évesek vagyunk és a mi nap valami miatt meghallotta, hogy egyetemre szeretnék menni. Természetesen rögtön próbált lebeszélni róla, hogy ez csak idő pazarlás amíg nem tudom mi leszek stb... jó, talàn ezekbe még igaza van. De most jön a lényeg... Ha egyetemre megyek akkor tolódni fog a gyerekvállalás... Azthittem beleröhögök a képébe. Én nem az ember vagyok, aki 20 évesen elkezdi szülni sorra a gyerekeket. Mondtam is neki, ha lediplomáztam is csak 22-23 éves leszek. Szerintem még bőven benne vagyok a gyerekvállalásban.

2019. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

Közösen veszitek a csempét, hűtőt, bejárati ajtót a pároddal vagy te egyedül finanszírozod a számlát? Ha te veszed egyedül, a párod se szólhat bele, nemhogy az anyja!

Párod anyja ne menjen veletek vásárolni, kész tények elé kell állítani. Ha nem ő fizeti, nincs joga beleszólni, a ti házatok, a ti pénzetek!

Egyébként gondolkozz el azon, hogy olyannal akarsz-e élni, aki anyuka picikéje marad, amíg él?

2019. okt. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez majd talán akkor változhat, ha már összeköltöztetek. Addig befolyásolva van otthonról. Anyósnak meg kell mondani, hogy tanácsokat adhat, de nem ő dönt!
2019. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez komoly ??????


1. Miert takaritasz ott?-Ilyet nem csinalunk!!!

2. Nincs olyan,hogy veletek megy!-Csaladi ebed/vacsora van vagy gyules amin egyutt a csalad nem egyutt vasarol.

3. Anyu pici fiaval nem butorozunk ossze!

4. Ezt rossz volt olvasni most megyek hálát adok az egnek a sajat gondjaim miatt,hogy nem hasonlok.


:(

23N

2019. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%
Én eleve azt nem értem, hogy ha a kapcsolat nem eléggé fontos ahhoz, hogy összeházasodjatok, akkor minek kell közös ingatlantulajdon?
2019. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Tehát úgy vettetek egy közös családi házat, hogy még soha nem laktatok együtt? Nekem ez nagyon furcsa, ne haragudj. Ezekből sajnos látszik, hogy a leendő (?) anyósodnak az az elképzelése, hogy ti hárman lesztek egy család, és neki mindenhez köze van, amihez nektek. Igazából nem tudok jó tanácsot adni, szerintem együttélés nélkül nem kellett volna házvásárlásba beleugrani. Nem hiszem, hogy maradéktalanul megoldható lenne ez a probléma, legalábbis most nem. Talán az idő és a külön élés megoldja majd, ha együtt maradtok.
2019. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Na én egy ilyen anyuci fiával nem kötném össze az életem,nemhogy közös házat vásároljak.Mi az,hogy megmondja,hogy milyen mosógépet és milyen hűtőt vegyél?És még a párod is asszisztál hozzá,ahelyett,hogy melléd állna.Megsúgom neked,hogy ezután is az anyjára fog hallgatni.Na én a francokat mennék,hogy segitsek takaritani ezek után,csinálja meg egyedül ahogy neki tetszik.
2019. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
70%

Először is, nem anyósjelölt csak a jelenlegi pasid anyja. Szó nem volt it még házasságról, sem eljegyzésről, igaz?


A saját pénzedet úgy add a majdani közösbe, hogy mindig legyen mindenről számra, blokk, elismervény, nyugta stb., mert ha borul a bili, és szétmentek - borítékom, hogy egy ilyen nyámnyila mama kisfia nem téged fog választani! de bár ne lenne igazam -, akkor minden, amit vettél, csak akkor jár vissza neked, ha van róla számla. Különben úgy jársz, hogy te, a balek vettél a pasidnak és az anyjának egy utolsó szögig bebútorozott lakást.


A te házad a tied. Olyan színű lesz a mosógép, amilyet te és a pasid akartok. Anyuka egyébként NINCS ott sehol, maximum a házasságkötő teremben, kicsit zokogni örömében vagy bánatában.


Ha a pasid most nem hallgat rád, akkor később sem fog. Gondolkodj, és eszedbe se jusson gyerekkel házasságot kizsarolni! Először esküvő, aztán házberendezés, aztán gyerek (ha azt akarsz). Okos ember így tervezi az életét.

2019. okt. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
93%
Egy az anyját szerető pasiként mondom, hogy ebből nem lesz semmi jó. Állj a sarkadra és követeld meg a barátodtól is, ha nem megy akkor tipli.
2019. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!