Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan állítsam le már az...

Hogyan állítsam le már az anyós jelöltet? Kicsit hosszú

Figyelt kérdés

Barátommal vettünk egy családi házat de még újítva lesz rajta minden. Körülbelül jövő karácsonyra már benne leszünk. Viszont én már elkezdtem előre vásárolni a csempét, a parkettát, a festéket, a bejárati ajtót. Viszont anyóssal az a gond hogy mindenhova bekönyörgi magát. Elmentünk barátommal mosógépet nézni és ő is jött. Barátom persze mellette állt de tudtam hogy csak okoskodni jön. Szóval látott az üzletben egy piros(tényleg piros) mosógépet és egész végig az üzletben azon volt elakadva hogy azt vegyem majd meg. Persze a saját pénzemből vegyen amit ő kivalaszt és még sem hallgatta azt hogy én nem szeretnék olyant mert a fürdőszobában kék csempe lesz fehérrel és direkt fehér mosógépet néztem ki magamnak. Persze megsértődött és este a barátom is össze veszett velem hogy miért nem tudok egyszer az anyós kedvében járni.

Szóba jött hogy szeretnék majd egy kutyát is persze azon is okoskodott hogy már van egy minek még egy?

Én külön lakom tőlük de járok át hozzájuk ha a munkám engedi és tegnap is segitettem anyósnak takarítani. Viszont amint elmentem és el búcsúztam visszamentem még mert a kulcsot otthagytam és láttam hogy utánam takarítja a csempét amit gyönyörűen letakaritottam. Nem arról van szó hogy meg sertodtem de páromnak megszólja hogy szerinte,, gyorsan takaritok''. Igaz nem töltök el hát órát avval hogy egy kis részt órákig sikáljak viszont koszt soha nem hagyok.

Legutóbb a hűtőt is meg szólta mert mondtam neki hogy a mostani hűtők nem nagyon tetszenek hanem inkább vennék régi stílusút ha van. Persze páromnak mondta hogy rögtön beszéljen le

Anyóssal már leültem ezek végett beszélni de egyszerűen süket fülekre találok.


2019. okt. 30. 00:52
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
81%

21-es!

Ezt úgy értetted, hogy esetleg ha van/volt barátnőd akkor te is az édesanyádat védted? Mert nyilván, aki jó viszonyt ápol az anyjával szereti a mamáját... csak a válaszból nekem nem egyértelmű, hogy ugyanez volt-e nálatok is? Ha igen akkor, hogy sikerült neked mint két tűz között álló igazságot tenned az anyukád és a választottad között?

2019. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
34%

*20-as

(Előző vagyok)

2019. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Na szóval. A barátommal laktunk együtt és nem volt soha gond. Nem az a tipikus férfi aki le se szarja hogy hogyan áll a ház higy néz ki minden. A házban a felújítást többnyire ő végzi az apóssal és egészen jól haladunk. Én nem mondtam neki egyszer sem hogy hova megyünk csak megalltam a ház előtt és akkor már beszallt hogy ő is jön. Páromnak az erőltetéseinél avval próbált hatni rá hogy ő soha nem választhatta ki magának hogy mi milyen legyen. (Ő belecsöppent a családba akkor. Apósnak addigra már volt saját háza, vagyona, autója, vállalkozása)
2019. okt. 30. 11:54
 24/29 anonim ***** válasza:
92%

Nevetséges indokot hozott fel. Nem a ti házatokon kell kiélnie azt, amit anno a férjéén nem tudott. Attól, hogy ő választja ki a ti berendezéseiteket, még nem ő fogja használni. Olyan mint egy hisztis kislány,legkevésbé sem emlékeztet egy felnőtt, érett nőre. Én nem bánnék vele kesztyűs kézzel. Közölném, hogy rendezze be a párjának a házát saját ízlése szerint, de a miénkről leszállhat. Esetleg kifizetheti a részemet a házból, amit már beletettem, és akkor rendezkedhet a fiával együtt, ahogyan akar. Én meg lelépnék, aztán legyenek együtt boldogok. Hidd el egyből befogná a száját, annyira meglenne sértődve. De az ilyen típusú embereket nem tudod másképpen leállítani. Szépen-finoman lehetetlenség elküldeni őket a búsba. Abból képtelenek érteni.

A párod is megéri a pénzét. Egy igazi papucs, aki becsicskult anyucinak. Semmi férfiasság nincs benne. 1 hónapot nem töltenék vele kapcsolatban, nem még házat vegyek vele.

2019. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

Elbeszélgetnék vele szívesen! Már hogy az embereddel!

Megkérdezném, hogy mivel tesz ő ezzel anyuka kedvére, hogy piros lesz a mosógép? Ő fogja lesni? Ő mos vele? Neki nem érdeke, hogy annyi pénzért ami ráadásul feltételezem közös pénzetek olyat vegyen MAGATOKNAK ami NEKTEK tetszik?

Az én férjem nagyon anyuci pici fia volt, már nem annyira van meg a nagy kötődés, történtek dolgok. Felnyitottam a szemét egy kicsit... Szóval de ő még így sem vett volna soha olyan dolgot ami neki nem tetszik, csak anyuka kedvéért. Ez egy akkora baromság!


A többi, a takarítás például: szerintem ne takaríts te náluk! Nem laksz ott! Pláne ha szerinte nem jól csinálod, minek akkor? Amúgy azért takarít rád szerintem, mert azzal hogy áttakarítja, magának mutatja meg hogy na én különbül megcsinálom... Ha olyan mint az én anyósom, akkor le akar győzni úgymond. Félül akar rajtad kerekedni, hogy ő jobb nálad, ő ügyesebb nálad és ezt próbálja a fiának is bizonygatni!


Tudja nagyon jól, hogy a fián keresztül bele tud szólni a dolgotokba és ezt élvezi, hogy a fia neki ad igazat. Ezzel is te feléd kerül. Ez mind azért van!


A párodnak tudatosítsad, hogy elvileg ő egy felnőtt férfi (lenne ugye), aki házat vett a kedvesével KÖZÖSEN 2-EN! Nem 3-an! Párkapcsolatban vagytok, nem egy szerelmi háromszögben! De ha ez nem felel meg neki, be sem költözni a házatokba, lakjon anyukával továbbra is!


Én nagyon sokat veszekedtem a férjemmel, amíg be nem látta, hogy nem kellett volna anyukára hallgatni és csak a saját kényelmét szem előtt tartani a mamahotelban. Plusz sosem hitt el nekem semmit amíg ott laktunk náluk, mert az anyja nagy manipulátor tud lenni és folyton másképp adta elő azt ami történt. Vagy olyat mondott ami nem volt igaz, a férjem rögtön elhitte neki! De nekem nem hitt soha, illetve ez volt a szlogen: "biztos nem úgy gondolta"!

Amíg otthon lakik a párod, addig kegyetlenül nagy ráhatása lesz az anyjának szerintem. Nálunk is akkor lazult, amikor elköltöztünk. Meg felvilágosítottam olyan dolgokról a férjem, amiket anyukaék a hátuk mögött csináltak és tudom az igazam bizonyítani. Láttam rajta, hogy tudja hogy igazam van, de rossz beismerni magának, hogy a családja nem olyan tökéletes ahogy mindenkinek mutatni akarják magukat!


A lényeg, hogy a párodnak kell beszélni az anyjával! Tapasztalat, hogy az én szavam semmit sem ért, amíg nem a fiától hallja!

Csak az én anyósom olyan, hogy a férjem előtt igyekszik a tökéletes anyóst eljátszani, mert tudja, hogy ha lebukik a fia előtt, az én malmomra hajtja a vizet.


Egy taktika esetleg: bólogass anyósodnak! Aztán csinálj amit akarsz! :)

Mondjad neki, jaaj tényleg milyen jó az a piros mosógép, fantasztikusan jó! ...És vegyél egy fehéret! :D


Az én anyósom olyan, hogy hűtőt akartam szürkét mert nekem az tetszett. Persze neki SEMMI sem tetszik ami nekem! Mondta, hogy hát ő biztos nem vesz olyat! Ha én A-t mondok, ő tuti B-t! De kit érdekel? Én azt csináltam, hogy én is nyomattam neki, hogy milyen jó lenne ide ez meg az neki! Láttam, hogy idegesítette, hogy én akarom megmondani hogy mi legyen nála? Hát ha ő leszólt folyton, kicsit én is...

2019. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

És most nem laktok együtt? Miért nem? Ha ő hazaköltözött, akkor te most hol laksz? Te is a szüleiddel?

Egyetértek különben az előzővel, lehet negérteni az anyóst meg minden, de ez nem jogosítja fel arra, hogy benyomuljon a fia után az autóba, amikor az a párjával menne valahová.

2019. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Én a saját házamban lakom, viszont már úgy gondoltuk hogy ideje lenne össze költözni. Barátom pedig az anyósnál lakik igen. De azt hangsúlyoznám hogy a barátomtól egy centet nem kérek semmire. Én a mosógépet is a saját penzembol veszem meg mivel én fogom használni nem? Nem szeretném hogy ő adjon bele úgy pénzt hogy aztán olyant vettünk ami nekem régóta az álmom.

Most vettem magamnak egy vadiúj gyártmányú autót amire persze több mint 3 hónapot kellett válni. Anyós persze megszólta hogy én hogy engedhetem meg magamnak(céget vezetek) és arra miért nem gondolok hogy akár beüthet akármilyen probléma nekem nem marad pénzem. Ott elmagyaraztam neki a fia előtt hogy az én pénztárcámhoz neki semmi köze. Hozzáteszem a házat sem hitelre vettük elkerülve az evvel járó gondokat.

Az autóhoz visszatérve mikor megvettem (100%-ban a saját pénzemből) persze már rögtön vigyem ide vigyem oda mert neki hirtelen nagyon fontos elintézni valója lett. Nem vittem sehova! Mióta megvan benne sem ült. Barátomnak meg hiába magyarázom hogy engem ez zavar nem áll mellém ebben. Szüleim sajnos már 11 éve nincsenek.

2019. okt. 30. 13:36
 28/29 anonim ***** válasza:
27%
Mi van veletek azóta?
2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Utolsó : köszönöm kérdésed de ugyanaz. Bár már annyira nem akaszkodik ránk mert megmondtam neki a magamét de még mindig beszél a fiával. Velem már nem mert megsértődött. Mióta nem beszél velem azóta legalább nyugodt életem van!
2020. febr. 12. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!