Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen menyjelölt vagyok, a...

Milyen menyjelölt vagyok, a párom milyen? Picit hosszú.

Figyelt kérdés

Huszonévesek (huszon közepe) vagyunk,párom kicsit idősebb.


A lakás csillog villog,gyakran takarítok. Minden kellemes,rendezett nem ütött kopott,hanem új a költözés után. Főzni tanulok de még van mit mi sosem hívunk át senkit,én megmondom őszintén amíg nem tudok olyan profin sütni/főzni addig annyira nem is szeretném,hogy a főzés-gyakorlásom ízélmény beleégjen mindenki főleg anyósjelölt tudatába.


Tudják,hogy főzünk/főzök de senki sem volt meghívva,úgy érzem ez az ő közvetlen szülei felé nem is az én dolgom. De mi havonta átmegyünk (kettőnket hívják) látogatóba. Minden alkalommal rákérdez anyósjelölt,hogy mit főztünk, elmeséltük. És megjegyezte: "..ha megérem,hogy Ti főztök 1x nekünk.." dee kellemes nem számonkérő hangnemben. Én azzal takaróztam,hogy tanulom és azt akarom,hogy tökéletes legyen.

Tanácsot nem akarok tőle kérni :D.


Anyós szerint a házasság csak egy papír és nem is számít,mert más számít. Ezzel viszont egyetértek. Befogadtak úgy is,hogy papíron nem vagyunk a fiával házasok.


Formális vagyok, visszafogott,kedves de ha valami nagyon nem tetszik szólok. Nem ugrok egyből..hú erre biztos harapnának az olyanok..


Nagyon figyelek a tisztaságra arra,hogy én is mindig friss tiszta legyek ez a legalapabb.


Es most jön a fekete leves: kiállok az igazamért, anno sem hagytam,hogy anyósjelölt mindenhova velünk jöjjön, de nem csattogtam. Ha ránk akartak erőszakolni valami berendezési dolgot párom el akarta tussolni,hogy jó majd kidobni..ez csúnyább dolog mint megmondani,hogy köszi nem.. én szóltam.


Barátom passzív a szülőkkel,jól levált róluk. De anyós finoman mindig közölte velem,hogy én vegyem rá,hogy többet menjünk..hát szerintem vagyunk ott eleget.


Rendezkedne ezért csak megmutattuk a felujított lakást aztán ennyi évek teltek el. Mi járunk látogatni hozzánk senki. Nyilván én is oda megyek,ahova hívnak ők hívtak szoktam menni kedvesen. Mégis van egy fura hiányérzetem,hogy mi vagyunk e a bunkók. De félek,hogy osztja az észt,ha nem elég puha a krumpli vagy nem elég szaftos a hús stb..


Mélyen de őszintén: sose törtem magam,hogy ugorjak anyóséknak el sem vártam, viszont ők segítettek ebbe-abba. Nem tudom,mivel viszonozzam..Megköszöntem és vittem vmi apróságot.


Próbálom mindig úgy intézni a dolgokat,hogy senki se sérüljön de senki se telepedjen ránk. Ebbe kő kemény munkám volt kb 4 éve,aztán telt az idő,barátom is végre felnőtt és önállóak lettünk.

Anyós ebből annyit szűrt le: ki akarjuk magunkat húzni mindenből,mert nem velük járunk ide oda hanem kettesben. Hogy maradjak jó menyjelölt/barátnő?


A házasság szerintem is egy papír illetve egy megható szép szertartás! Ami nem szükséges feltétlen ahhoz,hogy egy család legyünk,engem így is befogadtak ez már elfogadottabb mint 50 éve.. nem érzem szükségét a szívem legmélyebb bugyrában sem, talán 10 év múlva de nem ezen múlik. :)



2019. okt. 31. 13:51
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/156 anonim ***** válasza:
96%

Távolságtartónak tűnsz nekem is. Én meg azt várom, hogy anyósék meghívjanak már csak úgy minket! De azok is csak a "kötelező" partikra hívnak: születésnap, névnap... ennyi. Én hívtam őket. Akkor is ha nem tetszik nekik az étel!

Én mentem anyóssal boltba ha úgy volt, én szerettem volna amolyan "barátnősen" jól meglenni, de anyósom nem. Vagyis mindig én voltam neki az utolsó lehetőség... ha nem jött más, és ez engem bántott nyilván.


A házasság:

Honnan nézed?

Egyrészt egy papír igen... Jogilag, formálisan is egy család leszünk.

De nekem van lelki jelentősége is!

2019. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/156 A kérdező kommentje:

#13:57 köszi a választ! :)


Ajj sajnálom! Látod mind mások vagyunk. Szerintem legyél normális,kedves,rendezett írj sms-t vagy hívd fel a szüli/névnapján meg menj pároddal át néhaaa aztán kész. Nem kell erőlködni meg megalázkodni. Miért akartál anyósjelölt "barátnője" lenni?


Régen...nálam nagyon nyomta magát a párom anyja de akkor meg olyan vak voltam semmit se vettem észre csak,hogy kedves ennyi. Totál nem esett le. Ezért is tűnhetett számára rohadtul ridegnek a viselkedésem.

Szerintem akármilyen cuki mindenki azért nem árt határokat húzni.


Anyósjelölt nem barátnő. + "Menyem nem lányom,vőm nem fiam " mondás is igaz csak itt mi vagyunk a fiatalabb kör de gondolom érted a lényeget.

2019. nov. 1. 14:06
 83/156 anonim ***** válasza:
100%

#82

Mivel láthatóan nem vagy "tudora" a témának, szerintem ne osztogass életvezetési tanácsokat olyanoknak, akik normálisan és családban gondolkozna az anyósról! ... csak az olyan szociopataként viselkedik, mint te, ezért szerető kapcsolat kialakítására alkalmatlan.

2019. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/156 anonim ***** válasza:
100%
Olyan érzésem, van hogy a Kérdező mindjárt virtuális petárdát gyújt és beismeri, hogy troll és arra gyúr, hogy minél többen írjanak. Képes volt egész éjszaka fent lenni, hogy fent tartsa a beszélgetést. Mintha nem lenne élete. Elég fura.
2019. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/156 A kérdező kommentje:

Megsugom nektek se tul izgi az elet ha ide irtok es azon gondolkoztok mi van a vad idegennel.


En beismertem kivancsi voltam X velemenyre de ennyi.

Miert amit irtam hogy legyen kedves de ne alazkodjon meg az miota gaz, miota rossz tanacs,hogy irjon smst vagy hivja fel oket ha van valami? Borzalmas tanacs lehetett tolem,hogy keresse fel oket a szulinapjukon.. Meg az is szornyu gondolat tolem,hogy legyen a reszuk de ne legyen baratno szerepben mert a meny/jelolt nem az.


Van szereto csaladom. Es resze vagyok. Nem is mondtam ki ezeket csak gondoltam.. Ti keptelenek vagytok befogadni hogy NEM mondtam ki.. csak megkerdeztem itt? Hu

2019. nov. 1. 15:12
 86/156 anonim ***** válasza:
94%

"Semmi bajom továbbra sem..."


Bocs, de szerintem azért csak van.


"Értem neked a mentálisan egészséges ember az szolgalelkű,nyal anyósjelöltéknek,ugrik egyből és nincs véleménye!"


Nézd, ha valaki jó viszonyt ápol a családjával, vagy a párja családjával, az nem szolgalelkűség. Főleg akkor nem, ha a másik fél is vevő rá. Értelmes ember nem rúgja fel a jó kapcsolatot, ha nincs rá oka. És neked nincs. Itt, sajnos, te vagy a zavaró tényező.


"Nem is klasszikus jó akarok lenni, hanem illedelmes hideg,de kedves is."


Mi a fenéért akarsz te hideg lenni? Miért jó az neked? Nincs olyan, hogy hideg, de kedves.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, fogalmam nincs a párod milyen, mert sokat nem mondtál róla. Valahogy kimaradt a történetből. Ez az egész rólad szól. De ha megerőltetem magam, azt mondhatnám, hogy baromira türelmes, mert képes elviselni téged. Becsüld meg, még egy ilyet nem találsz.


Ami téged illett, szerintem ijesztő vagy. Ha én lennék az anyósod, ugyancsak aggódnék a gyerekemért. Gondolom, ők is aggódnak.

2019. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/156 anonim ***** válasza:
96%

Többször említetted, hogy "porcelán baba" vagy. Vigyázz, mert előbb-utóbb eltörik!

Amúgy meg egy igazán irritáló, kétszínű, pszihopata p.cs@ vagy. Aggódom a párodért. Ha el akarna téged hagyni, fenyegetnéd öngyilkossággal, zsarolnád érzelmileg, stb. Remélem valahogyan megtalálja a kérdésedet a telódban vagy a gépeden.

2019. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/156 anonim ***** válasza:
95%

Ez a megalázkodás nálad valami rögeszme, vagy mi?

Azért jó volna, ha megírnád, mit is értesz alatta. Aztán arra is kiváncsi volnék, hogy a saját szüleiddel való viszonyodban is ennyire félsz, a megalázkodástól? A párodat is arra buzdítod, hogy ennyire távolságtartó legyen feléjük?

2019. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/156 A kérdező kommentje:

Mi van? Jó a viszonyom a saját szüleimmel: anya,apa és a többiek. Képzeljétek még segítettem is nekik. :D fontosak.


Nem úgy értem a szolgalelkűt..de ha vengégségben(azt mondták családtag vagyok nem vendég ez nagyon jó dolog de attól még nem olyan mint itthon) vagyok miért én pakoljam le az étkezőasztalt. 1x felajánlottam azt mondták nem kell köszi aztán én nem könyörögtem.


Micsoda veszedelmes lehetek. Ti mind anyósék kívánságait lesitek?

2019. nov. 1. 16:16
 90/156 anonim ***** válasza:
96%

Te, én egy lányos anyós vagyok. És ha hiszed, ha nem, eljárok a vejemmel bevásárolni. És egész jól szórakozunk közben. Sőt, mondok egy kiakasztó dolgot. Én az anyatársammal is csinálok közös programokat. A gyerekeink nélkül. És jól érezzük magunkat egymás társaságában.


Tudom, tudom, hogy neked ez felfoghatatlan, csak mondom, hogy ilyen is van. És nem írunk ki kérdést a gyakorira, hogy ez mennyire normális.

2019. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!