Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen menyjelölt vagyok, a...

Milyen menyjelölt vagyok, a párom milyen? Picit hosszú.

Figyelt kérdés

Huszonévesek (huszon közepe) vagyunk,párom kicsit idősebb.


A lakás csillog villog,gyakran takarítok. Minden kellemes,rendezett nem ütött kopott,hanem új a költözés után. Főzni tanulok de még van mit mi sosem hívunk át senkit,én megmondom őszintén amíg nem tudok olyan profin sütni/főzni addig annyira nem is szeretném,hogy a főzés-gyakorlásom ízélmény beleégjen mindenki főleg anyósjelölt tudatába.


Tudják,hogy főzünk/főzök de senki sem volt meghívva,úgy érzem ez az ő közvetlen szülei felé nem is az én dolgom. De mi havonta átmegyünk (kettőnket hívják) látogatóba. Minden alkalommal rákérdez anyósjelölt,hogy mit főztünk, elmeséltük. És megjegyezte: "..ha megérem,hogy Ti főztök 1x nekünk.." dee kellemes nem számonkérő hangnemben. Én azzal takaróztam,hogy tanulom és azt akarom,hogy tökéletes legyen.

Tanácsot nem akarok tőle kérni :D.


Anyós szerint a házasság csak egy papír és nem is számít,mert más számít. Ezzel viszont egyetértek. Befogadtak úgy is,hogy papíron nem vagyunk a fiával házasok.


Formális vagyok, visszafogott,kedves de ha valami nagyon nem tetszik szólok. Nem ugrok egyből..hú erre biztos harapnának az olyanok..


Nagyon figyelek a tisztaságra arra,hogy én is mindig friss tiszta legyek ez a legalapabb.


Es most jön a fekete leves: kiállok az igazamért, anno sem hagytam,hogy anyósjelölt mindenhova velünk jöjjön, de nem csattogtam. Ha ránk akartak erőszakolni valami berendezési dolgot párom el akarta tussolni,hogy jó majd kidobni..ez csúnyább dolog mint megmondani,hogy köszi nem.. én szóltam.


Barátom passzív a szülőkkel,jól levált róluk. De anyós finoman mindig közölte velem,hogy én vegyem rá,hogy többet menjünk..hát szerintem vagyunk ott eleget.


Rendezkedne ezért csak megmutattuk a felujított lakást aztán ennyi évek teltek el. Mi járunk látogatni hozzánk senki. Nyilván én is oda megyek,ahova hívnak ők hívtak szoktam menni kedvesen. Mégis van egy fura hiányérzetem,hogy mi vagyunk e a bunkók. De félek,hogy osztja az észt,ha nem elég puha a krumpli vagy nem elég szaftos a hús stb..


Mélyen de őszintén: sose törtem magam,hogy ugorjak anyóséknak el sem vártam, viszont ők segítettek ebbe-abba. Nem tudom,mivel viszonozzam..Megköszöntem és vittem vmi apróságot.


Próbálom mindig úgy intézni a dolgokat,hogy senki se sérüljön de senki se telepedjen ránk. Ebbe kő kemény munkám volt kb 4 éve,aztán telt az idő,barátom is végre felnőtt és önállóak lettünk.

Anyós ebből annyit szűrt le: ki akarjuk magunkat húzni mindenből,mert nem velük járunk ide oda hanem kettesben. Hogy maradjak jó menyjelölt/barátnő?


A házasság szerintem is egy papír illetve egy megható szép szertartás! Ami nem szükséges feltétlen ahhoz,hogy egy család legyünk,engem így is befogadtak ez már elfogadottabb mint 50 éve.. nem érzem szükségét a szívem legmélyebb bugyrában sem, talán 10 év múlva de nem ezen múlik. :)



2019. okt. 31. 13:51
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/156 A kérdező kommentje:

Nem támadtam meg senkit és nem is fogok rohadtul nem vagyok veszélyes.

De ez elég gáz amit írsz ugyhogy mivel nagyon eltér a kérdésemtől ne folytassuk ha van eszed.


Persze ha nem értünk egyet gonosz vagyok ha igen akkor jó. Óvoda.


A fenti kérdés a lényeg nem egymás okítása. :D

2019. nov. 1. 01:58
 72/156 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem vagy menyjelölt, mert nem akarsz házasodni. Vagyis de, mert igazából akarsz, csak az ellenkezőjét hirdeted, ők meg találják ki.

Tudod örülök, hogy az én menyjelöltem őszintébb, és melegebb szívű nálad. Végtelenül megnehezíted a saját életedet ezzel az évekre előre eldöntött hozzáállásoddal. Ennél még középkorúként is több rugalmasságra van szüksége az ember lányának.

2019. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/156 anonim ***** válasza:
100%

Görcsösen próbálsz magadról egy idilli képet kialakítani vagy/és megfelelni vagy mittudomén.

Relax! Csak lazán.

2019. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/156 anonim ***** válasza:
88%

Igyekszem a kerdesedre valaszolni, bar roppant nehez. Igy kivulrol felelmetes szemelyisegvonasaid vannak. Olyan, mintha a fel eleted nem is elned, csak a fejedben. Mindenkinek van egy idealis en kepe, nekem ugy tunik, a tied elural teged. Nem csak masoknak nem akarod mutatni a hibaid, ugy jon le, a magad szamara sem elfogadhatok, igy inkabb haritod oket, mert veluk egyutt nem tudnad szeretni magadat. Ezert megalmodsz egy szamodra tokeletest es gorcsosen ragaszkodsz ahhoz. Az erzeseidhez nem tudsz kapcsolodni, egy regenyt irtal, de minden elmeleti, elgondolas es velemeny, sehol egy erzes.

Off: Ha szeretsz olvasni, ajanlom a Benned rejlo gyermeknek otthonra kell talalnia c. konyvet. Megfogsz lepodni, hogy a szulok milyen sok mindenben alakitjak az embert, azt is, akit szeretsz. Berne elmelete is jol jon ide, szerinte ugyanis 3 fele en allapot letezik, szuloi-gyermeki-felnott. Szuloiben azonosulsz a szuleid erzelem vilagaval, a gyermekiben ugy mukodsz, ahogy regen a szuleid vartak toled, a felnott az, amit te ugy emlegetsz, hogy "csak ugy olyan lett". Az viszont sajnos teny, hogy az emberek tobbsege sokkal tobb idot tolt az elobbi ket enallapotban, mint a felnottben. Ha a parodnal ez nem igy van, az szerencses, de egesz biztos, hogy jelentos szerepet jatszik az elso ketto is, mint mindenkinel. Harithatod, de attol meg igy van, ha most meg nem latod, varj 10-20 evet es latni fogod.

2019. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/156 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

+ Igen párom már kb 2 éve az talad említett "felnőttben" van abban a szakaszban/állapotban.


Én meg hol itt hol ott. Vannak érzéseim,de csak 3-4 embernek mutatom ki akik tényleg a legközelebb állnak. Most ugyan szeretem a családját de nekik nem fogok megnyílni annyira mint a barátomnak.

Itt így annyit hogy jól esik a tőlük kapott szeretet,félek bizonyos helyzetektől,kevés irányba vagyok képes szeretetet táplálni. El senkit se taposok,de nem tudok csak úgy szeretni valakit,valamit, annak ahhoz lelkileg többnek kell lennie.

2019. nov. 1. 10:37
 76/156 anonim ***** válasza:
89%

Mondd, nem vagy enyhén aszpergeres?

Ha voltál már pszichológusnál, akkor ez már kiderült.

Nem tudsz kitörni a körökből és csak futod és futod. Meg vagy győződve róla, hogy te mégy jó irányba az autópályán és bárhogy, bárki próbál segíteni, nem jut el hozzád, hogy valamit te nem csinálsz jól.

Őszintén sajnállak.

Az ilyen embereket elkerülöm. Olyanok, mint a természeti csapás, nem tehetnek a természetükről......, mint az árvíz..... nem építkezek ártérre és kész.

2019. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/156 A kérdező kommentje:

Semmi bajom továbbra sem..

Értem neked a mentálisan egészséges ember az szolgalelkű,nyal anyósjelöltéknek,ugrik egyből és nincs véleménye! Az van amit a párja anyja diktál merthátakkorkülönben ha nem azt teszi: rossz. 😅


Nem is klasszikus jó akarok lenni, hanem illedelmes hideg,de kedves is.

2019. nov. 1. 11:08
 78/156 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán értem, hogy mit akarsz tőlünk?

Mi motívált téged arra, hogy folyamatosan leírd, hogy milyen vagy?

Mit akarsz ezzel elérni?

Rengeteg véleményt megfogalmaztak rólad, ami még csak elgondolkodásra se késztetett.

Szóval, részemről (is) befejeztem.

Annyian kérnek itt segítséget, tanácsot, akiknek érdemes írni.

2019. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/156 A kérdező kommentje:

Nem írtam le de nagyon is elgondolkoztam magamon! És tenni fogok azért,hogy a szorongásból kijöjjek végre és nyugiban éljek. Tudom,jól írták hogy szorongok kell valami megoldás.


Az építő kritika is kellett és nagyon is számít! Annak is köszönöm aki elküldött a búsba és leírta miért.

Sokfélék vagyunk de azt már ennyi visszaigazolás után elhittem: szorongok. De jobban akarok lenni.


Jobb menyjelölt akkor lehetnék talán ha tudnék nevetni a hibáimon, és nem a top smink estélyi ruhával lenne az egyetlen ami leköt a vendégségben.

Nagyon erősen sminkelek mert mindig önbizalomhiányom van, pedig mikor smink nélkül megláttak kérték hogy ne fessem annyira magam látni végre engem is és ez nagyon jól esett. Mégis nagyon félek mi van ha Nem a legszebb legújabb cuccomban lát meg valaki. Biztos legyőzhető fóbia ez is. Na de azért nem mackósodok le!

2019. nov. 1. 12:50
 80/156 anonim ***** válasza:
88%
A volt anyós jelöltem is ilyen karót nyelt fap*na volt mint te. Bemutatlak a fiának, szerintem ő lesz a neked való anyós. Ő is ilyen hogy mutatja mindenkinek hogy ő milyen tökéletes közben meg belülről rohad. Vagy 80 válasz érkezett a kérdésedre és egyik sem a dicseretedrol szólt. A gyakori népe teljesen egyetért ami azért itt ritka. Nem gondolod hogy ennek oka lehet? Hogy van abban valami amit az emberek mondanak?
2019. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!