Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen menyjelölt vagyok, a...

Milyen menyjelölt vagyok, a párom milyen? Picit hosszú.

Figyelt kérdés

Huszonévesek (huszon közepe) vagyunk,párom kicsit idősebb.


A lakás csillog villog,gyakran takarítok. Minden kellemes,rendezett nem ütött kopott,hanem új a költözés után. Főzni tanulok de még van mit mi sosem hívunk át senkit,én megmondom őszintén amíg nem tudok olyan profin sütni/főzni addig annyira nem is szeretném,hogy a főzés-gyakorlásom ízélmény beleégjen mindenki főleg anyósjelölt tudatába.


Tudják,hogy főzünk/főzök de senki sem volt meghívva,úgy érzem ez az ő közvetlen szülei felé nem is az én dolgom. De mi havonta átmegyünk (kettőnket hívják) látogatóba. Minden alkalommal rákérdez anyósjelölt,hogy mit főztünk, elmeséltük. És megjegyezte: "..ha megérem,hogy Ti főztök 1x nekünk.." dee kellemes nem számonkérő hangnemben. Én azzal takaróztam,hogy tanulom és azt akarom,hogy tökéletes legyen.

Tanácsot nem akarok tőle kérni :D.


Anyós szerint a házasság csak egy papír és nem is számít,mert más számít. Ezzel viszont egyetértek. Befogadtak úgy is,hogy papíron nem vagyunk a fiával házasok.


Formális vagyok, visszafogott,kedves de ha valami nagyon nem tetszik szólok. Nem ugrok egyből..hú erre biztos harapnának az olyanok..


Nagyon figyelek a tisztaságra arra,hogy én is mindig friss tiszta legyek ez a legalapabb.


Es most jön a fekete leves: kiállok az igazamért, anno sem hagytam,hogy anyósjelölt mindenhova velünk jöjjön, de nem csattogtam. Ha ránk akartak erőszakolni valami berendezési dolgot párom el akarta tussolni,hogy jó majd kidobni..ez csúnyább dolog mint megmondani,hogy köszi nem.. én szóltam.


Barátom passzív a szülőkkel,jól levált róluk. De anyós finoman mindig közölte velem,hogy én vegyem rá,hogy többet menjünk..hát szerintem vagyunk ott eleget.


Rendezkedne ezért csak megmutattuk a felujított lakást aztán ennyi évek teltek el. Mi járunk látogatni hozzánk senki. Nyilván én is oda megyek,ahova hívnak ők hívtak szoktam menni kedvesen. Mégis van egy fura hiányérzetem,hogy mi vagyunk e a bunkók. De félek,hogy osztja az észt,ha nem elég puha a krumpli vagy nem elég szaftos a hús stb..


Mélyen de őszintén: sose törtem magam,hogy ugorjak anyóséknak el sem vártam, viszont ők segítettek ebbe-abba. Nem tudom,mivel viszonozzam..Megköszöntem és vittem vmi apróságot.


Próbálom mindig úgy intézni a dolgokat,hogy senki se sérüljön de senki se telepedjen ránk. Ebbe kő kemény munkám volt kb 4 éve,aztán telt az idő,barátom is végre felnőtt és önállóak lettünk.

Anyós ebből annyit szűrt le: ki akarjuk magunkat húzni mindenből,mert nem velük járunk ide oda hanem kettesben. Hogy maradjak jó menyjelölt/barátnő?


A házasság szerintem is egy papír illetve egy megható szép szertartás! Ami nem szükséges feltétlen ahhoz,hogy egy család legyünk,engem így is befogadtak ez már elfogadottabb mint 50 éve.. nem érzem szükségét a szívem legmélyebb bugyrában sem, talán 10 év múlva de nem ezen múlik. :)



2019. okt. 31. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/156 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nagyon rideg, kimért.
2019. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/156 A kérdező kommentje:
Ha jönnétek az unoka dologgal nincs unoka és ha lenne se szeretném rájuk bízni. :( :)) De láthatná bárki viszont nem hagynám ott..de ez nem téma!!!
2019. okt. 31. 13:55
 3/156 anonim ***** válasza:
96%
Miért írtad ide ezt a szöveget? Nem értem, mit vársz, szeretnél dicséretet kapni, vagy mi ez?
2019. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/156 A kérdező kommentje:

Dehogy! Külső szemmel véleményt szeretnék csak.


Teljesen őszinték a sorok. A rosszabbnak vélt dolgaim: kedves vagyok De nem dícsérek agyon mindenkit, hamar kimutatom a nemtetszesem de azért kulturáltan, nagyon védem a privi szféránkat de nem marok el mindenkit.

A közös vásárlást és programokat lemondtam anyósjelölttel mert úgy érzem nem lehetek a barátnője a haverja..hiszen a fia párja vagyok: ebből jött,hogy én milyen magammak való vagyok. De szerintem a menyjelölt ne töltse be a barinő szerepet..


Nem akarom a főztöm osztályozását hallgatni ezért inkább ajándékot viszek nekik ha van valami. :D Van mit fejlődnöm a konyhában..huhuu totál kibuknék,ha anyós látná,hogy főzök de nagyon kíváncsi..

Családi izén is magunkkal vagyunk elfoglalva mert nem sok a közös téma a többiekkel.


Ha nem ízlik az étel ami előfordul,kínlódok mire legyűröm nem akarok senkit megsérteni.. Mit mondjak ha rákérdez milyen?

2019. okt. 31. 14:08
 5/156 anonim ***** válasza:
92%
Elolvastam.
2019. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/156 anonim ***** válasza:
98%
Számomra sem világos mi a kuki van ebben a semmit sem mondó litániában.
2019. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/156 anonim ***** válasza:
95%

Regény az életedről, kérdés nem igen van. Akinek valóban nem számít a házasság, az nem tér ki a témára ennyiszer, nem bizonygatja senkinek, hogy így tökéletes minden. Nekem az jön le, hogy magadat győzködöd, de valójában nagyon is vágysz rá.

"Anyósod" nincs, csak a párod édesanyja. Egyetértek azzal, aki szerint rideg vagy, csak szerintem te ezt mesterségesen generálod.

De ez csak az én véleményem külső szemmel nézve.

2019. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/156 A kérdező kommentje:

Túlkreáltam :D szóval: Milyen menyjelölt vagyok a leírtak alapján.


Tanultam valamit, nem vittem modellnek anyóst mert másokat szerveztem be. Mondta,hogy jönne de koncentrálnom kellett és elvonta volna a figyelmem.

Mindig igyekszem kettesben ügyezni a dolgainkat barátommal úgy,h más ne lásson bele.

A valóságot úgy adom elő,hogy a számomra előnytelen részletekről anyósék ne tudjanak.

Illedelmes vagyok,de nem mosogatok el náluk a vacsi meghívás után. Meghallgatom őket de nem tudok érdemi véleményt formálni mert máson jár az eszem. Menekülök.

Csak akkor kérek segítséget,ha nagy a baj és azonnal kérdezem h mivel viszonozzam.

2019. okt. 31. 14:22
 9/156 anonim ***** válasza:
86%

"Nincd unoka és ha lenne sem szeretném rájuk bízni"

A barátodat ki nevelte fel, ráadásul általad szerethetőnek tartott emberré?

Csak generálod a problèmákat és a konfliktusokat.

Ebből a kapcsolatból tényleg nem lesz házasság, úgyhogy ha a töredéke is igaz a házasság-ellenességednek, örülhetsz.

2019. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/156 anonim ***** válasza:
98%
Most milyen választ vérsz erre?Ilyen vagy és kész.Nem mi vagyunk az anyósjelöltek,nem nekünk kell eldönteni.
2019. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!