Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak van igaza?

Anyósomnak van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves lányunk, és megkért anyósom, hogy vigyem el vásárolni. Miután beültettem a gyereket a kosárba, a kezébe adtam egy füzetet, meg filctollat, hogy rajzoljon és ne hisztizzen, míg mi vásárolunk. Mikor már az 5. Színt vettem elő a táskámból és adtam a gyerek kezébe, már teljesen ki volt akadva, hogy elkényeztetem a gyereket, meg hogy így egy óráig tart bevásárolni, hogy a fél lakást a gyerek kezébe adom a táskámból. Én mondtam neki, hogy pont azért csinálom ezt, hogy ne hisztizzen a gyerek, mint maga.


Anyósom szerint nyugodtan hisztizhetett volna, legalább gyorsan túl lettünk volna a bevásárláson, és utána a gyerek is tudott volna otthon nyugodtan rajzolni.


Szerintem meg ha el lehet kerülni a hisztit, azzal, hogy 20 perccel később végzünk, akkor miért ne legyen egy nyugodt és kényelmes bevásárlásunk, ordító gyerek nélkül?


2019. nov. 11. 12:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

“Nyílván ha csak tejért, meg kenyérért ugrunk be a boltba, énis sietek, és nem szenvedek azzal, hogy 10 percig kotorászom a táskában a filctollért, mikor 5 perc alatt végeznénk.”


“ Szerintem meg ha el lehet kerülni a hisztit, azzal, hogy 20 perccel később végzünk, akkor miért ne legyen egy nyugodt és kényelmes bevásárlásunk, ordító gyerek nélkül?”


Remélem látod, hogy kicsit ellentmondásos...

2019. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
Jól csináltad. Nálam is van mindig játék, könyv stb. Van, amikor nyugodtan elül a gyerek a kocsiban, elnézelődik, de van, amikor borul a bili és 2 perc után már hisztizni kezd, mert elege van.
2019. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Semmi ellentmondás nincs benne, ha 5 percre ugrok be a boltba, akkor én sem szenvedek azzal, hogy lekössem a gyerek figyelmét, de ha nagybevásárlásra megyek, főleg, ha még anyósom is rámsózza magát, akkor úgy látom a legjobbnak, ha megelőzöm a hisztit, akkoris, ha 20 perccel tovább tart a bevásárlás. Tök jó ha másnak a másfél éves gyereke szépen csendben végig üli a nagybevásárlást, az én gyerekem éppen most jött rá, hogy van saját akarata, és mindent meg etetni a boltba, és mivel nem tudok neki mindent megvenni, így csalódottságában, őrjítő hisztibe kezd. Ha viszont le van kötve a figyelme, nem veszi észre a létező összes csokit meg plüsállatot a boltban, és el kerülhető a hiszti.
2019. nov. 11. 14:52
 14/21 anonim ***** válasza:
36%

1. Az anyósnak mindig igaza van.

2. Az anyósnak mindig igaza van.

3. Ezért nem beszélünk vele.

2019. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Valamilyen szinten mind a kettőtök ék igaza van. Neked azért,mert le kötöttek a gyereked figyelmét,így elkerülték a hisztizést. Lehet megnyugtatni tovább tartott volna,mint így a bevásárlás. Viszont ha elképzelem a szitu,anyósodat is meg tudom érteni. Megyünk a sorba,és kb percenként megállt kotorászni a táskában egy másik színt elővenni. Mert gondolom egy ekkora gyerek nem fog még egyszerre 5 féle színt a kezében. Tehát nem azzal van a gond,hogy lekötöd a gyereked figyelmét vásárlás alatt,hanem azzal,hogy ezt egyszerűbben is meg lehetne oldani. Egy darabos játékkal is pl,ami több funkcióval rendelkezik.
2019. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

2 felé kellett volna válnotok, mindenki menjen a dolgára, aztán majd találkoztok.

Jobb a békesség, és akkor a beszólogató okoskodást sem kellett volna hallgatnod.


Úgy, hogy lehet vásárolni, hogy felváltva kell keresni az egyikőtök, majd a másik dolgait?! Mindenkinek más a háztartása, ha bevásárolok, pláne havi nagybevásárlást csinálok, akkor a saját dolgaimra koncentrálok, és nem a mama kedvenc ketchupjára!


El is hiszem, hogy kiborult (volna) a gyerek, nekem is rémálom ebbe így belegondolni; azért legyünk már józanok, nem minden gyerek olyan, hogy ha beteszed a sarokba, akkor óraszám ott tátja a száját!

Anyósod felnőtt ember, aztán mégis kiborult a plusz negyedórától, ami a gyerek lefoglalására ment, azért is szólogatott be. De azért az a kicsi gyerek tűrje egy nyikk nélkül, míg mindketten (!!) elintézitek a havi bevásárlást. Sokszor azért a nagy bezzeg az én időmözésben elgondolkodhatna néhány ember...

2019. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%
Hát ha olyan helyen laksz meg olyan családba házasodtál, hogy rád tud akaszkodni az anyós, akkor magadnak is köszönheted. Se a saját se párom családjával nem laknék egy városban, lehetőleg legalább egy órás autóútnyira, de az igazán ideális helyzet mondjuk 3-12 óra repülőút.
2019. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%

Anyóssal bevásárolni?

Mivan?

Amúgy neked van igazad. Anyós egy paraszt, akinek fingja nincs a saját unokájáról.

2019. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Két gyereket neveltem, szerencsére ilyen problémám soha nem volt. Tudtak viselkedni, akkor is, ha nem szórakoztattam őket napi 24 órában. Nem is értem, amit csinálsz, szerintem is túlzás...jó hogy nem vitted magaddal az egész íróasztalt.
2019. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
54%
Elkepzelem hogy adom a gyereknek a filctollat, aztan keresgeljuk a kupakokat, aztan latom, hogy a bevasarlokocsi is filctollas :D. Naja, nekem fiaim vannak :) Amugy te csinalod jol! Ami a jatekot illeti, en nem szivesen megyek bavasarolni, foleg nem anyossal. De ha megis mennek, biztosan nem tartanek lepest vele, hanem mennek a sajat utamra, aztan talalkoznank a vegen.
2019. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!