Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészít minket, és teljesen tehetetlennek érzem magam. Tudni kell róla, hogy szörnyű anya volt mindig. Az apósommal talán egy évig voltak házasok, aztán el is váltak, mert apósomat fűvel fával csalta, csavargott, apósom nem bírta tovább elhagyta. Nemsokára újra is házasodott, az a házasság azóta is tart. A páromat gyerekként a nagyszülők nevelték, mert ő szórakozott pasizott. Az apja mindenben támogatja anyagilag is. A mostoha anyja sajátjaként szereti, de nem perelték el az anyjától a nagyszülők miatt annó. A lényeg, hogy soha nem dolgozott, a párom nagymamája nem volt túl idős még amikor agyvérzés miatt fekvő beteg lett, 22 évig az ő nyugdíjából élt, az ő házában, mondván hogy gondozza, de közben meg napokra eltünt, a mamát meg ott hagyta étel meg víz nélkül. Ha anyám, aki a szomszédban lakott nem segített volna, ki tudja mi lett volna szegénnyel. Ez számtalanszor megtörtént, volt hogy a rendőrökkel kellett betöretni az ajtót, hogy be tudjanak menni a nagymamához, mert őt nem találták. Ezt én gyerekként végignéztem. A párom 20 évesen elköltözött külföldön dolgozott, ezekről sokáig nem is tudott, de az anyját mindig segítette pénzzel. Most persze itt van a drága, semmilyen nincs, a házat eladósította teljesen, aztán beomlott a ház, lakhatatlanná nyílvánították. Felhalmozott egy csomó tartozást, évekig semmit sem fizetett. Amit örökölt, annak a seggére vert, anyja halála után eltartásit kötött vele egy idős bácsi. Amikor az meghalt, attól is csomó pénzt örökölt, azt is elgépezte, elitta. Májusban életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Magunkhoz vettük, gondoskodtam róla, ápoltam. Fizettük a gyógyszerét, orvosait. Kifizettük a tartozásai nagy részét, még a büntetését is mi fizetjük, mert feljelentették zaklatásért, amit bizonyítani is tudtak és pénzbírságot kapott. Fizetjük az eladósított telkét, mindent. És neki semmi se jó. Ha a kis újjamat nyújtom, akkor a karom kellene. Nem jó amit főzök, nem jó az amit a boltban neki vásárolok, mindenből a drága kellene amit veszek nem jó. Nem nézi telik e rá, de egy fillért nem ad semmiért. Nem csinál semmit, ki se mozdul a házból, csak nyújtja a listát, hogy mit vegyek. Állandóan veszekszik, panaszkodik. A páromnak is elege van belőle, de egy idős otthont nem tudunk megfizetni. Két szobás kis lakásban élünk. El kell költöztünk, mert a fiamnak így még saját szobája sincs, velünk alszik. Hatalmas anyagi terhet rakott ránk, és ha ez nem lenne elég, nem is lehet vele együtt élni, mert kibírhatatlan. Mit csináljunk vele? Tényleg nem lehet nyugtom a saját otthonomban?
2019. dec. 13. 14:25
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy itt nincs jó megoldás, öregek otthonát nem tudjátok fizetni, utcára tenni meg embertelenség lenne, főleg télen, a párod ezt myilván nem fogja megtenni, mert mégis csak az anyja, és ha meghalna az utcán azt sose bocsátaná meg magának.
2019. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
97%

Valahogy egy ilyen humanoid sorsa nem tudna érdekelni, lehet megkövezni.


Én személy szerint minden kapcsolatot elvágnék vele, párom meg csinál vele, amit akar.

2019. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
97%
Parodnak mi a terve? Mi lesz 5 év mulva vagy 10?
2019. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
97%
Nekef is csak azt tudom mondani, hogy ha ilyen balek vagy, akkor meg is erdemled a sorod! Na tudod mikor fizetnem egy ilyen undorito ember adossagat stb? SOHA! Na de itt vagy te, latom szeretsz martirkodni! Nem tudlak sajnalni!
2019. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Nem is kell sajnálni, ez nem erről szól. Az összes környékbeli idősotthont végigjártuk. Lóf.sz a nyugdíja, 38000 Ft. 100000 Ft alatt egyiket se úsznánk meg. Külföldre nem költözök csak miatta. Tényleg a mi hibánk, ez egyértelmű, mert ahogy az egyik hozzászóló is leírta, embertelenség lenne kivágni csakúgy az utcára, amikor tudjuk hogy semmilye nincs, nem is lesz. Ez a szociális alapon ingyenes, vagy rászoruló számára olcsóbb otthon kérdés érdekelne inkább. Mondjuk ő nem súlyos beteg, és önellátó is. Az csak egy dolog, hogy nem hajlandó ellátni maga körül még a legalapvetőbb dolgokat sem. Az az egy használható ötletem volt, hogy olyan kertes házat nézünk, ami generációs, ahol külön tudom rakni, mondjuk egy felújított alsó épületbe, vagy egy külön házrészbe, ahol nem kell vele közvetlenül együtt élnem. A költségek ugyanúgy a nyakamon maradnak, nade az idős otthon se lenne olcsóbb, de úgy legalább az otthonomban nyugtom lenne.
2019. dec. 13. 20:02
 26/43 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg menthetetlenek vagytok. Építkezni a vérszopóra. Ez legalább olyan jó döntés, mint az, hogy odavettétek magatokhoz.
2019. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire mazochisták vagytok, a ti egyéni szocproblémátok...
2019. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
92%
kérdező, nekem nem akarsz egy külön részt venni egy fain kis házban? én ellátom magam
2019. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
96%
Ha a saját szüleim a férjemmel fizettetnék ki az ő hülyeségeik miatti tartozásokat, a pofámról szakadna le a bőr szégyenemben. Sajnos itt a férjed is ludas,mert tőled veszi el a pénzt, hogy az alkesz pasizós anyja tartozásait kifizesse. Én minimum elküldeném dolgozni, takarítani, fornettibe eladónak,utcát söpörni, bárhová. Nem vagytok kötelesek senki sem eltartani 10en évekig, vsakis a saját gyereketeket. Jelenleg is tőle veszitek el a pénzt, mert a drága anyósnak 50 évig nem volg ideje azon gondolkodni,hogy nyugdíjasként miből fog élni. 50! évről beszélünk minimum, azalatt egy tartalék vagy nyugdíjtartalék képzése még átlagfizetésből sem lehetetlen. Ne tegyétek tönkre a saját életeteket kötelességtudatból. A te gyereked mit lát ebből? Mit tanul? Nem kell dolgozni, nem kell magamat ellátni,mert ha szülök,akkor a gyerekeim majd úgyis eltartanak. Hát meg a nagy lof...t.
2019. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
67 éves, és még mindig a hülyeséget csinálja.
2019. dec. 13. 21:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!