Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészít minket, és teljesen tehetetlennek érzem magam. Tudni kell róla, hogy szörnyű anya volt mindig. Az apósommal talán egy évig voltak házasok, aztán el is váltak, mert apósomat fűvel fával csalta, csavargott, apósom nem bírta tovább elhagyta. Nemsokára újra is házasodott, az a házasság azóta is tart. A páromat gyerekként a nagyszülők nevelték, mert ő szórakozott pasizott. Az apja mindenben támogatja anyagilag is. A mostoha anyja sajátjaként szereti, de nem perelték el az anyjától a nagyszülők miatt annó. A lényeg, hogy soha nem dolgozott, a párom nagymamája nem volt túl idős még amikor agyvérzés miatt fekvő beteg lett, 22 évig az ő nyugdíjából élt, az ő házában, mondván hogy gondozza, de közben meg napokra eltünt, a mamát meg ott hagyta étel meg víz nélkül. Ha anyám, aki a szomszédban lakott nem segített volna, ki tudja mi lett volna szegénnyel. Ez számtalanszor megtörtént, volt hogy a rendőrökkel kellett betöretni az ajtót, hogy be tudjanak menni a nagymamához, mert őt nem találták. Ezt én gyerekként végignéztem. A párom 20 évesen elköltözött külföldön dolgozott, ezekről sokáig nem is tudott, de az anyját mindig segítette pénzzel. Most persze itt van a drága, semmilyen nincs, a házat eladósította teljesen, aztán beomlott a ház, lakhatatlanná nyílvánították. Felhalmozott egy csomó tartozást, évekig semmit sem fizetett. Amit örökölt, annak a seggére vert, anyja halála után eltartásit kötött vele egy idős bácsi. Amikor az meghalt, attól is csomó pénzt örökölt, azt is elgépezte, elitta. Májusban életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Magunkhoz vettük, gondoskodtam róla, ápoltam. Fizettük a gyógyszerét, orvosait. Kifizettük a tartozásai nagy részét, még a büntetését is mi fizetjük, mert feljelentették zaklatásért, amit bizonyítani is tudtak és pénzbírságot kapott. Fizetjük az eladósított telkét, mindent. És neki semmi se jó. Ha a kis újjamat nyújtom, akkor a karom kellene. Nem jó amit főzök, nem jó az amit a boltban neki vásárolok, mindenből a drága kellene amit veszek nem jó. Nem nézi telik e rá, de egy fillért nem ad semmiért. Nem csinál semmit, ki se mozdul a házból, csak nyújtja a listát, hogy mit vegyek. Állandóan veszekszik, panaszkodik. A páromnak is elege van belőle, de egy idős otthont nem tudunk megfizetni. Két szobás kis lakásban élünk. El kell költöztünk, mert a fiamnak így még saját szobája sincs, velünk alszik. Hatalmas anyagi terhet rakott ránk, és ha ez nem lenne elég, nem is lehet vele együtt élni, mert kibírhatatlan. Mit csináljunk vele? Tényleg nem lehet nyugtom a saját otthonomban?
2019. dec. 13. 14:25
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi otthont nézzetek, és ne a közeletekben, hanem jó messze. Azért az olcsóbb, mint épitkezni.
2019. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Értsed meg, hogy az általad leírt, anyósviszonylatú humanoid létforma érdemtelen a segítségre. A gyerek ruhája, fogszabályozója, karateedzésére fordítandó pénz megy erre.

Bár, ha a férjed és a te nettód együtt 800.000-1M, akkor anyagilag vállalható lehet a dolog. Kerestek ti ketten ennyit?

2019. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme otthont nézni, iszákost meg agresszív személyt semmilyen otthonban nem tűrnek meg...
2019. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
De mi a francért te ápolod az anyósod? Miért nem a te férjed? Az ő vérszerinti rokona, nem a tiéd. Ne gondold, hogy azért mert te vagy a nő, az ilyen a te dolgod, ez egy begyepesedett,konzervatív szemlélet.Az ő anyja, az ő felelőssége. A férjed gondolkodása ugyanúgy mérgező, mert hagyja hogy ílyen körülmények között éljen a gyereke, meg a felesége. Nem csak hogy hagyja hogy te ápold az ő borzalmas anyját, de még azt is elnézi, hogy anyagilag segítsd, holott elherdált mindent.Az anyja nem méltó semmire, de asszisztál ahhoz, hogy szétszakadjon a család. A gyereked így fog felnőni? Mondd, te normális vagy? Újdonsült anyuka vagyok, semmi de semmi nem lehet fontosabb egy anyának és apának, mint a saját gyereke. A drága férjeddel és az anyjával meg legyél már határozottabb, ne cselédkedjél és ne vegyél el többet a gyerekedtől senki miatt.
2019. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Megnyomorodik a gyereketek lelke, mert a boszorka mellett kell felnőnie. Elveszed a gyerekeidtől a nekik járó nyugalmat, és a boszorkának juttatod. Szép!
2019. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#34:+1
2019. dec. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom én mit csináltam, hátha segít.


Az én anyám detto ugyanez volt, 2 kézzel szórta a pénzt, csak nem a sajátját. Mamám nyakára költözött, amikor apám elhagyta, akkor összeszedett 1 pasit és ketten élősködtek rajta. Mamámnak én fizettem a gyógyszereit is, mert arra nem maradt pénze, hogy kiváltsa magának.


Amint volt egy x hónapos állása, felvett egy hitelt, amit nem fizetett. Aztán kiváltotta egy nagyobbal. Mamám közben meghalt (talán szerencse is, hogy nem élte meg) és eljelzálogosították a házát, amit sajnos anyám örökölt és amiért a nagyszüleim nagyon sokat dolgoztak.


Akkor is jött hozzám, lelki terrorral próbált meg rám hatni, hogy fizessek ki neki 20 milliót. Természetesen elhajtottam. Utána fenyegetőzött, zaklatott engem és a feleségemet is, a pasija is éjszakánként hívta a feleségem és fenyegette. Akkor feljelentettük őket. Egy fillért sem adtam neki, a házat azóta elárverezték. Nem tudom hol laknak de nem is érdekel. Tizenéve nem láttam anyámat, gondolom majd valaki értesít ha meghalt, de az sem fog érdekelni.

2019. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre adott válaszokat, nagyon sokat segítettek. Megmutattam a férjemnek, elmondtam amit érzek. Azt hogy nem bírom tovább, muszáj tenni valamit, vagy elhagyom és ez nem csak fenyegetés. Van a telken egy mellék épület, 2 szoba az egész. Megcsináltatjuk a nyílászárókat, bevezetjük a vizet, villany van, kap egy wc-t meg egy zuhanyozót, tűzhelye konyhaszekrénye van, és ennyi. Mehet oda vissza, ott van a 38000 Ft nyugdíja, oldja meg az életét. Onnantól a kisajtót nem nyitom rá. A telkét mi fizetjük, a rezsije így nem sok, az belefér, de semmi más költsége így nem érdekel. Ja és a telek a nevünre lesz íratva. Hiszen mi fizetjük. 750 nm2 jó helyen van. Ebbe így belement a párom is. Mi így is úgyis elköltözünk, de oda nem viszem a hátamon.
2019. dec. 14. 12:28
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Annó a papám is így élt. Volt egy szomszéd aki figyelt rá néha, meg a menza volt neki fizetve, amit a városban hordtak. És így senkit se szedett szét.
2019. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

#38

Ez lesz a jó megoldás, csak akkor lépjétek is meg!

Azt a részét nem értem, hogy a telkéért miért kell havonta fizetni?

Már csak azért is fontos lesz a nevetekre íratni, mert ha az ő nevén lesz, akkor az is elúszik. Kérdés, hogy mit fog hozzá szólni, lehet, hogy bele se megy!

2019. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!