Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak az anyósommal?

Mit csináljak az anyósommal?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészít minket, és teljesen tehetetlennek érzem magam. Tudni kell róla, hogy szörnyű anya volt mindig. Az apósommal talán egy évig voltak házasok, aztán el is váltak, mert apósomat fűvel fával csalta, csavargott, apósom nem bírta tovább elhagyta. Nemsokára újra is házasodott, az a házasság azóta is tart. A páromat gyerekként a nagyszülők nevelték, mert ő szórakozott pasizott. Az apja mindenben támogatja anyagilag is. A mostoha anyja sajátjaként szereti, de nem perelték el az anyjától a nagyszülők miatt annó. A lényeg, hogy soha nem dolgozott, a párom nagymamája nem volt túl idős még amikor agyvérzés miatt fekvő beteg lett, 22 évig az ő nyugdíjából élt, az ő házában, mondván hogy gondozza, de közben meg napokra eltünt, a mamát meg ott hagyta étel meg víz nélkül. Ha anyám, aki a szomszédban lakott nem segített volna, ki tudja mi lett volna szegénnyel. Ez számtalanszor megtörtént, volt hogy a rendőrökkel kellett betöretni az ajtót, hogy be tudjanak menni a nagymamához, mert őt nem találták. Ezt én gyerekként végignéztem. A párom 20 évesen elköltözött külföldön dolgozott, ezekről sokáig nem is tudott, de az anyját mindig segítette pénzzel. Most persze itt van a drága, semmilyen nincs, a házat eladósította teljesen, aztán beomlott a ház, lakhatatlanná nyílvánították. Felhalmozott egy csomó tartozást, évekig semmit sem fizetett. Amit örökölt, annak a seggére vert, anyja halála után eltartásit kötött vele egy idős bácsi. Amikor az meghalt, attól is csomó pénzt örökölt, azt is elgépezte, elitta. Májusban életmentő műtétet hajtottak végre rajta. Magunkhoz vettük, gondoskodtam róla, ápoltam. Fizettük a gyógyszerét, orvosait. Kifizettük a tartozásai nagy részét, még a büntetését is mi fizetjük, mert feljelentették zaklatásért, amit bizonyítani is tudtak és pénzbírságot kapott. Fizetjük az eladósított telkét, mindent. És neki semmi se jó. Ha a kis újjamat nyújtom, akkor a karom kellene. Nem jó amit főzök, nem jó az amit a boltban neki vásárolok, mindenből a drága kellene amit veszek nem jó. Nem nézi telik e rá, de egy fillért nem ad semmiért. Nem csinál semmit, ki se mozdul a házból, csak nyújtja a listát, hogy mit vegyek. Állandóan veszekszik, panaszkodik. A páromnak is elege van belőle, de egy idős otthont nem tudunk megfizetni. Két szobás kis lakásban élünk. El kell költöztünk, mert a fiamnak így még saját szobája sincs, velünk alszik. Hatalmas anyagi terhet rakott ránk, és ha ez nem lenne elég, nem is lehet vele együtt élni, mert kibírhatatlan. Mit csináljunk vele? Tényleg nem lehet nyugtom a saját otthonomban?
2019. dec. 13. 14:25
1 2 3 4 5
 11/43 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Nem értem, miért választottátok, hogy szívjátok a phaszt vele? De tényleg. Ha amit leírtak róla igaz, akkor semmi nem indokolja, hogy a fia vagy annak családja egy fikarcnyit is foglalkozzon vele.

El kell költöznötök, őt meg leírni, mint veszteséget, nem állítom, hogy könnyű lesz érzelmileg. "Nemsokára újra is házasodott, az a házasság azóta is tart." Kirakjátok a férjénél és viszlát.


Ha ezt nem teszitek meg, a gyerekedtől loptok el mindent, amit lehet.

2019. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem ő házasodott újra, hanem apósom. Ő csak pasizott, de senki nem bírta elviselni hosszútávon. Szerintem a párom nem meri megtenni vele, hogy sorsára hagyják úgymond. Fenyegetőzik is a drága, hogy kötelező szülőtartás van, és neki kötelessége róla gondoskodni, mert ha nem feljelenti. Lehet ilyet amúgy?
2019. dec. 13. 16:54
 13/43 A kérdező kommentje:
És csak hogy félre értés ne essék, ki is nézem belőle, mert nagyon rafinált. Remekül tudja magát sajnáltatni, és nagy színésznő.
2019. dec. 13. 16:57
 14/43 anonim ***** válasza:
97%
Menj el te a gyerekkel.Ha a kedves balfácán férjed nem képes megoldani ezt a helyzetet,te minek görcsölsz rajta.
2019. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szülőtartast? Nem, nincs! Csak ezzel zsarol, mert látja mindent negtesztek, mindegy ő mit csinál vagy mond! Ideje lenne magatokkal foglalkozni! Ő meg gondoskodjon magaról ugy ahogy tud! Magának köszönheti ezt a helyzetet.
2019. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
#12: Ld. [link] 4. pont. Az anyós - már ha ügyvéd szóba áll vele - a pert elveszíti.
2019. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
98%
Ha fenyegetőzik, még azon a napon ki kellett volna dobni. Jól látom, hogy ti nem fogtok tudni kikászálódni ebből a magatok által előidézett helyzetből?
2019. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
83%
Nyugdija van? Vannak ilyen szociális meg egyházu otthonok, amik olcsóbbak. Körul kéne nézni, hogy egy ilyenbe be lehetne e rakni. Vagy adjátok el a lakást és lépjetek le családostol kulföldre. Én ugy csinálnám, hogy beraknám egy albérletbe, azzal, hogy nálatok festés, stb lesz, az albit három honapra kifizetném, közben suttyomban eladnám a lakást, elintézném a kulföldre költözést, aztán húznék. Anyuci pedig a három hónap letelte után csak pisloghatna.
2019. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogyha valakit nem tud a családja ápolni, akkor a kórház segít az elhelyezésében (ha rákérdezel legalább háromszor). Mivel ő már nem a kórházban fekszik, így lehet, hogy hosszabb idő az elhelyezése, de egy-két ingyenes otthonba jó lenne, ha felvennék a várólistára. Ha jól értem, akkor nem tehetetlen az anyuka, így talán nem gond, ha nem olyan hiper-szuper az ápolási otthon, előbb-utóbb csak bekerül, legalább látjátok a végét. Ha közben meg valaki tud jobb tanácsot adni, akkor ez lehet a b terv.
2019. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen otthonokba súlyos beteg öregeket vesznek be, nem alkesz középkorú boszorkákat.
2019. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!