Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom apukája nem hajlandó...

A párom apukája nem hajlandó szedni a gyógyszereit. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
A párom apja 70 éves, szívbetegsége van, kb 3 centi vérrög van a szívében és a koszorúerei se a legjobbak. 8 féle gyógyszert kellene szednie plusz trombózis elleni injekciót is kellene neki adni december óta mindent megtagad. Én adtam neki az injekciót,a gyógyszereit is de elutasító lett azt mondja a gyógyszerektől fáj a hasa. Szed vízhajtót,vérnyomáscsökkentőt,keringésserkentőt,gyomornedv ellen. Szóval úgy érzem ez az én hibám, 8 órában dolgozok,párom 12 órában és rettegek attól hogy egyszer arra megyek haza hogy nem tudok már rajta segíteni... bármit mondunk neki egyszerűen azt mondja nem érdekli ha baja esik,de én nagyon nem akarom temetni. Mit tegyek? Párom dolgozik, néha úgy érzem őt a helyzet kicsit sem izgatja vagy azt mondja nem akar az apjával veszekedni. Belefáradtam már a vitákba, sajnálom hogy azt mondom de nekem csak az apósom lesz ha összeházasodok a párommal és neki az apukája nem oedug nekem.
2020. jan. 1. 19:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
70 éves. Ő döntése. Fogadd el.
2020. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%

8-féle gyógyszer az brutál sok!


Már egynek is vannak mellékhatásai, nem még 8-nak és azok kombinációinak.... - az a csoda, hogy csak a hasa fáj tőle, én megértem a papát és nem kell erőltetni, felnőtt ember! De érdemes lenne másik orvossal konzultálni, hátha nem kellene mind.... Anno anyukámét is sikerült leredukálni és azután szűntek meg a panaszai.


Nem érdemes vitatkozni.

2020. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Ő döntése.
2020. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
A kínaiak szerint minden betegség gyógyitható, de nem minden beteg. Ez az én tapasztalatom is.
2020. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%
Ő tudja. Neki sem élet, ha folyamatosan rosszul van, rengeteg gyógyszert kell szednie nap mint nap. Lehet nem làtja ennek az értelmét, nem akar így èlni. Ha ez így van, el kell őt engedni, hagy halhasson meg saját belátàsa szerint.
2020. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Az ő döntése, de a következményeit nem csak ő viseli...
2020. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te felelősséged, hogy egy felnőtt ember beveszi-e a gyógyszereit, amik rendelkezésre állnak, nem pénzszűke miatt nem jut hozzájuk. Beszéld meg a férjeddel, hogy oldjátok majd meg a papa ápolását, ha egy agyi érelzáródás miatt lebénul.

Mert az igaz, hogy az öregúr cselekvőképes, és olyan gyógyszert vesz be, amilyet akar, illetve bármilyen kezelést visszautasíthat, de a következményeket sajnos nem egyedül fogja viselni.

Ha lett volna módja, hogy csökkentse az ilyen nagy baj bekövetkezésének a valószínűségét, de nem tette meg, nem biztos, hogy ugyanolyan lelkülettel fogjátok ápolni, mint ha kivédhetetlen sorscsapásként következik be egy súlyo állapotromlás. Mert sajnos úgy is megtörténhet.

2020. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire a lelkedre veszed, beszélj a háziorvossal, ő intézheti a körzeti nővért, aki mindennap elmegy és beadja amit be kell neki adni. Annak talán nem mer ellentmondani.
2020. jan. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Leginkább a cigaretta okozta ezt nála már 35éve szívja és egyáltalán nem akar megválni tőle.
2020. jan. 1. 19:58
 10/26 A kérdező kommentje:
A lelkemen viselem mert szeretem csak rossz mikir ennyire makacs. Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 1. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!