Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elvált szülők, nálatok hogy...

Elvált szülők, nálatok hogy van ez? Exanyós, aki más városban él, nálatok látogatná meg a gyereket, nem a saját gyerekénél - nektek belefér ez?

Figyelt kérdés

Nem szemtől szemben,hanem az exnek megfogalmazott olyat régebben, hogy nálam micsoda kupi van (igaz) meg kosz (ez nem igaz, de benti állatunk van, ami szerinte egyenesen a fertő melegágya).

Most mégis hozzám jönne unokát köszönteni.

Nagyon meglepett, hirtelen nem is jutott eszembe hogy felmerüljön,hogy ne jöjjön, de miután letettük a telefont, átgondoltam, és nem szeretném vendégül látni. Pláne úgy, hogy nyilván ex is jönne, gondolom vele hozatná el magát.

A korábbi állítólagos megjegyzései elvették a kedvemet attól, hogy ide hívjam, arról nem beszélve,hogy mindent is jobban tud: legyen szó felújítasról, lakberendezésről, sütésről - főzésről.

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Hogyan es melyik féllel kommunikáltatok: exanyós/apóssal vagy az exházastárssal?



2020. jan. 2. 11:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Csönget

Kiszólsz, hogy pillanat

Kabátot ráadod a gyerekre

Megkérdezed, mikor érnek haza


Problem solved

2020. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#11


Hétköznap 2 nap az övé ovi után, a hétvégén szombat estetől vas.du-ig szokta elvinni. Sosem akadályozom ha prg.változas van, azt rugalmasan tudtuk eddig is kezelni egymással.

Anyós pentek-szombat-vasárnap szabadsagon van elmondása szerint, es szombaton gondolta,hogy meglátogatja a gyereket.

Aki egyébként MINDEN hétvégén egy teljes napot az apjával tölt.


A skype dolognak en is örülnék,hiszen van erdeklődes, csak furcsallom,hogy ezt miért _velem_ akarja összehozni, miért nem a fiával, akinel szintén van net es laptop, továbbá neki az összes gyerekkel töltött ideje nyugis, míg nekem a 4ből 2 este loholassal telik vele a fejl. miatt.


Sosem akadályozom a kapcs.tartást, de nekem elég a saját életem és a saját csaladom vs. gyerek kapcs. menedzselése, exanyós már nem az én feladatom.

2020. jan. 2. 12:55
 13/29 A kérdező kommentje:

#12

Jót nevettem 😂

Neki nincs kocsija, ahhoz meg hideg lesz, hogy ajtón kívül találja fel magát a gyerekkel.

De a lényeg átjött :)

2020. jan. 2. 13:01
 14/29 anonim ***** válasza:
82%
Köszi a válaszokat! ha úgy érzed, hogy verbális vagy non- verbális egymásnak feszülés nélkül nem menne a dolog, azaz a találkozó, akkor inkább hívd fel, és kulturáltan mondd meg neki, hogy mégse szeretnéd, hogy jönne. Akár azt is lehet, hogy visszahallottad, amiket mondott, amik benned feszültséget okoznának, ha most jönne, intézze a fiával, hogy az unokájával kapcsolatot tudjon tartani. (Aminek viszont örülsz.) Igyekeznék őszintén, higgadtan, de nagyon kulturáltan beszélni, hogy a már meglevő sáncot ne mélyítsem tovább.
2020. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, efelé hajlok én is. Néha telefonon beszélek vele, nekem annyi elég belőle, az unokát is odaadom olyankor, a többi legyen a fia dolga.


Aznap amúgy is búcsújárás lesz nálunk, épp azok a csaladtagjaink is jönnek, akikkel ő semmiképpen nem szeretne találkozni.


Nekem is komplikált igy duplan-triplán készülni és úgy időzíteni az embereket, hogy ő pont a 2 turnus közé ékelődhessen be.

2020. jan. 2. 13:21
 16/29 anonim ***** válasza:
43%
Én exanyós vagyok. Miután exmenyem elköltözött a városból, ő hívott unokánk szülinapjára.Nem túl örömmel, azonban a gyerek miatt elmentünk.De ahogy a mondás tartja: háromszor voltunk: először, utoljára és soha többé. Iszonyú kényszeres volt az egész, főleg az exmeny részéről.
2020. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
Hétköznapokban nem, szülinapon, köszöntéshez természetesen igen. Ha nagyon meg akarod úszni, akkor lakáson kívüli ünneplést is lehet szervezni, bár télen elég korlátozottak a lehetőségek. De évente egyszer el kell viselned az anyósodat, ugyanis szülinapról letiltani igen meredek húzás, és többet árt, mint használ.
2020. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
#17 Te is megéred a pénzedet, hogy nem mész el az unokád szülinapjára, mert kínosnak tartod az exmenyed...
2020. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem akarja a fia lathatasabol elvenni az időt.
2020. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
91%

Most fogadnám ha megígértem. Attól h ti nem vagytok jó viszonyban, attól a gyereknek a nagyija. Oké ha ellened hangolná a gyereket. De erről szó sincs, mert akkor sem engednéd ha az apjával lenne. Igen megértelek hogy dolgod van hétköznap..


Akkor A verzio.. A gyereket az apja is viheti egyszer a fejlesztésre, így neked is lesz egy szabad délutánod a gyerekkel. Es mondjuk minden 2.szabad délután 5-10percet skypolhat a gyerek.. Neked nem kell mellette ülni, közbe összerakod a vacsit.


B verzió. Elmondod exanyosodnak, hogy sajnálod, de nem érsz rá skypolni... Kérje meg a fiát, mert te este érsz haza a fejlesztések miatt..


Nem csinálnék turnusokat. Elmondom, hogy mikor érek rá... Azt is h mikor jönnek aznap még hozzánk. Úgyis lesz átfedés, senki sem lesz tűpontos.. Ő meg eldönti mikor jön. Egy tányér kaja jut, vagy egy szelet süti és egy kv. Mivel úgyis lesz vendéglátás alapból. Ha nem lenne az, akkor is egy kv beleférne... 5 perc hogy vagy, mi újság... Aztan mennék a dolgomra, mert nem hozzám jött.


Mondom ezt úgy hogy én a jelenlegi anyósommal nem vagyok puszipajtás...

2020. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!