Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális hozzáállás? Ezért...

Ez normális hozzáállás? Ezért kitagadni a saját gyermeked?

Figyelt kérdés

A férjemről van szó. Az anyja odáig van az unoka témáért, nekünk azonban eszük ágában sincs gyereket vállalni, sem most, sem később, mert nem akarunk.

Viszont anyós egyre többször pörög a témán, hogy de mégis mikor lesz és milyen jó lesz már blabla. Megmondtuk, hogy jegelje a témát, erről nem akarunk beszélni, de mikor többedjére is felhozta, kerek-perec megmondtuk, hogy nem lesz és most már álljon le. Na ezen úgy felháborodott, hogy el kezdett kiabálni velünk, hogy mi az hogy nem lesz unokája, ő évek óta erre vágyik és neki egyetlen fia van, hogy lehet ilyen önző és én is az vagyok, milyen nő az, aki nem szül stb. Én őszintén mondom nem hittem a fülemnek, annyira sem méltattam, hogy felhúzzam rajta magam, kiröhögtem és közöltem, ha ennyire rá van kattanva a gyerekekre, szüljön magának. Majd felálltam és eljöttem.

Férjem még maradt, kiosztotta az anyját, aki közölte, hogy többet látni sem akarja, oda többet egyikünk se menjen, mától nem érdekli és számára nem is létezik. Teljesen megrökönyödve jött haza a férjem, maga alatt volt, sőt van is, mert azért ez nagyon durva.... konkrétan kitagadta. És bár Őt is zavarta az anyja állandó pörgése az unoka miatt, erre azért nem számított. Nem érti mivel érdemelte ezt ki. Mivel segíthetnék neki? Én úgy gondolom az ilyen nem anya, aki egy ilyen badarság miatt képes kitagadni a saját gyermekét, de nyilván a férjemen ez ettől független nem segít.

Hogy értessem meg vele, hogy ne vegye a szívére, ő semmi rosszat nem csinált és a hiba az anyjában van és nem benne?


2019. szept. 5. 19:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
8%
Teljesen normális a mama felháborodása, és nem benne van a hiba.
2019. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy teljesen normális?! Miféle anya tagadja ki a saját gyerekét, csak mert annak nem álmai netovábbja egy gyerek?? Ja vagy manapság ez úgy működik, hogy csak akkor szeretem és csak akkor tartom gyermekemnek a fiam/lányom, ha az úgy táncol, ahogy én fütyülök? Bravó.

Igen is kedves anyós készülékében van a hiba, ezt eddig is tudtuk, szóval lehetőleg a kérdésre valaszoljatok légy szíves!

2019. szept. 5. 19:57
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező; ne haragudj, hulla vagyok, nem tudok normális/segítő választ adni jelenleg, de nagyon fontos, h álljatok ki egymás mellett, és együtt vállaljátok fel - az egyébként totál normális - nézeteiteket/vágyaitokat/stb..

(Ui.: mondom ezt kétgyerekes anyaként, aki ezt akarta... senkinek semmi beleszólása nincs a ti életetekbe, ne hagyjátok magatokar!

2019. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi, le fog higgadni a mama előbb-utóbb. Pláne mert egy fia van, mint írod.
2019. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%

A nagyi régimódi, ennyi. Más világban nevelkedett.

Ettől függetlenül bennetek nincs hiba, hiszen mindenkinek a saját, egyéni döntése, hogy akar-e gyereket.

Nem mindenki vágyik rá, köztük én sem. Mégsem vagyok gyerekgyűlölő, vagy ilyesmi, egyszerűen nem lettem egy anya-típus. Máséval szívesen eljátszom vagy beszélgetek.

Ráadásul a terhesség-szülés része sem egy leányálom, sőt. Egy pasinak még könnyű dolga is van ebben, hiszen a fiacskájának csak egy kellemesen eltöltött estét kellene beáldoznia erre, neked meg a testedet, 9+ hónapodat.


Gondolom, a nagyinak időre van szüksége ahhoz, hogy túljusson a kezdeti sokkon, ami neki, mint régimódi, idős asszonynak kb. olyan, mintha a világ vége jött volna el. Nekünk fiataloknak szerencsére már természetesen az ilyesmi, de ők nem tudnak ilyen könnyedén átállni, na.

2019. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
10%
Atyaeg! Hogy lehet elfogadni egy tudatos gyerektelenseget? Nekem ez felfoghatatlan. Mamával értek egyet.
2019. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
92%
#6 Talán úgy, hogy az ő életük. Ha valaki nem szeretne, ne vállaljon, mert ha mégis megtenné a társadalmi nyomásra... Nos, akkor a gyerek nem szeretetben nevelkedne fel. Még ha anyagilag meg is kapna mindent, érzelmileg biztosan nem.
2019. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Mégis mi olyan hihetetlen abban, hogy valaki a saját életét úgy meri élni, ahogy neki megfelel?!

Az, hogy valaki nem szereti és nem bírja a gyerekeket, ezért nem is vállal, az felfoghatatlan, viszont az teljesen rendben van és elfogadható, hogy egy anya kitagadja emiatt a tulajdon gyerekét?🤷🏽‍♀️

Hálát adok az égnek, hogy nekem nem ilyen szüleim (bár az ilyet nem nevezném annak, sértő a normális szülőkre nézve) vannak és nem szabják féltelekhez a szeretetüket.....

2019. szept. 5. 20:12
 9/44 anonim ***** válasza:
86%

#6 Mi olyan elfogadhatatlan és felfoghatatlan abban, hogy nem mindenki szereti a gyerekeket??! Mindenki úgy éli a saját életét, ahogy akarja és egy normális ANYANÁK, mondom anyának és nem a kérdező anyosához hasonló selejtes véglénynek, meg sem fordul a fejében verni a tam tamot, amiért a lánya/fia nem akar gyereket és főleg eszébe nem jutna, hogy kitagadja a saját vérét egy ilyen baromság miatt! Szégyen!! Az ilyen ne merje magát anyának nevezni, mert olyan messze van tőle, mint ide Kína. Egy anya nem itt kezdődik.

Kérdező sajnállak, hogy ilyen gyökér anyósod van, de főleg a férjedet, amiért ilyen "anyával" áldotta meg a sors.

A helyében a büdös életben többet nem állnék szóba ezzel a boszorkával és ezt próbálnam megértetni a férjemmel is. Véletlen se próbáld arról meggyőzni, hogy bocsásson meg az anyjának vagy hogy magát hibaztassa!

2019. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem akartok gyereket ez a ti döntésetek és nem a kedves mamáé.

Nyugi,le fog higgadni,mivel ez az egyetlen fia,csak felháborodásába mondta,hogy kitagadja.

Nem fogja megtenni.

2019. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!