Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elvált szülők, nálatok hogy...

Elvált szülők, nálatok hogy van ez? Exanyós, aki más városban él, nálatok látogatná meg a gyereket, nem a saját gyerekénél - nektek belefér ez?

Figyelt kérdés

Nem szemtől szemben,hanem az exnek megfogalmazott olyat régebben, hogy nálam micsoda kupi van (igaz) meg kosz (ez nem igaz, de benti állatunk van, ami szerinte egyenesen a fertő melegágya).

Most mégis hozzám jönne unokát köszönteni.

Nagyon meglepett, hirtelen nem is jutott eszembe hogy felmerüljön,hogy ne jöjjön, de miután letettük a telefont, átgondoltam, és nem szeretném vendégül látni. Pláne úgy, hogy nyilván ex is jönne, gondolom vele hozatná el magát.

A korábbi állítólagos megjegyzései elvették a kedvemet attól, hogy ide hívjam, arról nem beszélve,hogy mindent is jobban tud: legyen szó felújítasról, lakberendezésről, sütésről - főzésről.

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Hogyan es melyik féllel kommunikáltatok: exanyós/apóssal vagy az exházastárssal?



2020. jan. 2. 11:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
59%
Én elvált szülők gyereke vagyok. Illetve már nem gyerek. Hozzánk jöhettek a nagyik, és én is mehettem hozzájuk, vagyis eljöttek értem. Apukám nélkül is. Szerintem ez természetes. A nagyi nagyi marad válás után is.
2020. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Akik eddig esetleg félreértették: nem utálom az anyósomat és nem akarom akadályozni őt abban, hogy unokázzon.


Rosszul esett amit a hátam mögött mondott - nem a tartalma miatt (bár a kosszal nem értek egyet, patikarend valóban nincs nálam úgy, mint nála, aki tökegyedül él) - hanem hogy a hátam mögött savazott, szemtől szemben mézesmázas - és roppant kíváncsi, főleg arra, h mi mennyibe került és honnan van rá pénz. (hát a fiától biztos nem.... )


Viszont nekem a saját családommal való program előrébb való, mint az, hogy hozzá igazodjunk. Ezt tegye meg a fia, akinek o t ugyanannyi ideje van a gyerekkel a hétvégén, mint nekem lesz.

2020. jan. 2. 14:25
 23/29 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem kell mindent elhinni, nem voltál ott, lehet, hogy nem is azt mondta, nem is úgy.
2020. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
16%
Ha majd a nagyi nem lesz és az unokádra nem hagy semmit sem,akkor majd gondolkozzál el, hogy te sem látod szivesen.
2020. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Az igen, #24🤣

Köszönöm az őszinteségedet!

Szerencsére nem lesz rászorulva a gyerekem a nagyi örökségére.

Ezt a szempontot nem vettem figyelembe, mindig is tudtam,hogy nem vagyok elég anyagias :)


A nagyit nem a nemlétező pénzéért bírom egyébkent, hanem mert szereti az unokáit.

Alapvetően velem is normális volt míg együtt vtunk, ennél több elvárásom nincs es nem is lesz felé.

Akkor is kedvelem, ha vannak fura dolgai és 5Ft-ot se hagy majd a fiára.

De nem az en feladatom az, hogy megoldjam a gyerek és az ő kapcsolattartását így, hogy a fia még nagyon is él és cselekvőképes, es egy városban is lakik a gyerekemmel, akivel szinte ugyanannyi időt tölt, mint velem.

Nade neked aztán magyarázhatom,hogy mi a bajom a helyzettel. Mindegy, azert köszi a választ, és hogy megismerhettünk egy gyökeresen más megközelítést.

#érdek nélkül

2020. jan. 2. 19:09
 26/29 anonim ***** válasza:
61%
Szia, én egyetértek veled. Nem a te feladatod megoldani. Viszont azt se engedd hogy ő diktáljon. Adj neki opciókat, abból válasszon.
2020. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
7%
Nehogymar beengedd! Nem kotelesseged! Nagyszulo ha birosagra megy,megitelik neki a "kotelezo" lathatast oldja meg hol es lehet csak a te felugyeleted alatt! Tovabba tiltsd le a telefonszamat! Mi a problema?? Mi az h telefonaltatok miert venned neki fel? Menjen a birosagra maximum.
2020. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont nekem a saját családommal való program előrébb való, mint az, hogy hozzá igazodjunk. Ezt tegye meg a fia, akinek o t ugyanannyi ideje van a gyerekkel a hétvégén, mint nekem lesz."


Ez így elég mókásan hangzik, nem gondolod? A gyerek nyilvánvalóan veled el, így az apjának max láthatása van. Hetente, kéthetente lehet a gyerekkel. Ergo, sokkal de sokkal kevesebbet, mint te. Nekem logikus és érthető, ha abból a kevésből nem akar az anyja még elvenni.

2020. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28as, honnan szeded ezt a kéthetenkénti marhaságot? 2 hétköznapon vele van ovitól fürdésig és minden hetvégén szombat du.tól vasárnap delutánig. Enyémek a rohanós reggelek, a fejlesztéses hetköznapok - mind a kettő, egy hétvégi nap(ahogy neki is).

Írtam többször is...



Mindegy, megoldódott, kösz mindenkinek.

2020. jan. 3. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!