Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl áradó segítőkészség, majd...

TinaQueen kérdése:

Túl áradó segítőkészség, majd mártírkodás és leszólás. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a párommal venni szeretnénk egy házat, de amég ez nem sikerül kénytelenek vagyunk szinte minden nap anyósoméknál lenni. 3szintes házuk van, amiből van 1 szobánk ugye ami tök jó, csak hogy anyósom állandóan ott van a mi szobánkba, mindig porszívózik meg ilyesmi, ha pedig sikerül leállítanom és kitakarítok én(mert ez volna a normális) akkor ő amég nem vagyunk ott átrendezi az egész szobát, majd megsértődik azon, hogy mi nem örülünk ennek, plussz bevisz mindenféle lomot. Majd aztán azt hallgatom, hogy neki mennyi munkájába volt ez, én meg nem is segítettem (mert nem is voltam ott és nem is tudtam róla). A párom az anyját védi, merthogy csak az anyja, de nekem már az idegeimre megy ez az erőszakosság. Illetve még mindent mindig jobban tud, anyukámat pedig lenézi.(bocsánat ha hosszú lett)

2020. jan. 8. 14:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem egészséges a kapcsolata az anyjával, ami rajtad csattan. A probléma megkerülése szintén.


Ha normális kapcsolatot szeretnél, másikat keress.


Tök beteges az anyja, valszeg amiatt pakolászik, hogy avval is jelen akar lenni a fia életében.

2020. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Anyuka otthon van, nyilván van egy stílusa, és nem létezik számára a privát szféra fogalma, ill. nem tekinti a tiéteknek azt a szobát. A párodat ez nem zavarja. Engem rohadtul idegesítene, ha cuccaim között matat valaki, és ha a sajátomként tekintett szobában csak úgy rendezkednének, így megértem. De más házában nem dirigálhastz, max megköszönheted, hogy ott lehetsz. Ha nem tetszik, menjetek hozzátok, vagy albérletbe. Ha ezek nem járható utak, akkor el kell viselni, hogy jobb hiányában ez van.
2020. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Mindent elmond az anyósról,hogy 3 szintes házuk van,de azt nem tudja megállni,hogy abba az egy szobába ne menjen be.


Nekem ez fura.

Amikor ilyen kérdéseket olvasok,mindig elgondolkodok,hogy ezek a középkorú+ emberek hol voltak eddig az életben,hogy ilyen alap dolgokat nem tanultak meg,hogy mi az a magánszféra,vagy alkalmazkodás.

Gondolom ő is volt fiatal,neki is volt anyósa.

Komolyan némelyik középkorú és idős ember úgy viselkedik,mint egy óvodás.

2020. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Ja,és a gyereken is meglátszik,ha a szülő zizis,mert már most felnőttként ő sem tud kiállni magáért,sem a párjáért.


Ha nem változtat semmin,akkor belőle is egyszer hasonló após lesz.Kérdés,hogy veled fog-e élni.

2020. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

"Jó lenne ha nem akarnád TE és az ANYÓSOD rákényszeríteni a palidra a döntő bíró szerepet! Problémád NEKED van az ANYÓSODDAL nem pedig NEKI az ANYJÁVAL!!! Úgyhogy nagykislány módon odamész és beszélsz vele TE!"


Perszeeee az a legjobb menjen vesszen össze az anyóssal, az a baj te megoldásodban, hogy losz*art sem ér, az a legjobb ha mindenki a SAJÁT szüleit rendezi, testi helyre. Sose sült még ki abból semmi jó ha valaki az anyósával, apósával leül megbeszelni a dolgot, csak még több konfliktus, veszekedés, sértődés.


Mindenki a SAJÁT szüleit rendezi, és itt fő probléma az, hogy a drága anyuci pici fia nem hajlandó konfliktusba sem kerülni anyucival, amiből a később még nagyobb gondok lesznek. Ahogy valaki írta, majd ad kulcsot a saját lakáshoz is anyuci ak aki jár ki be a házban amikor kedve támad :))) ilyen emberrel nem terveznék közös jövőt, hidd el, tapasztalatból mondom... Volt hasonló exem, életem legjobb döntése volt kirakni a szűrét.

2020. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen embereket egy módon lehet leállítani. Feladatot kell neki adni: "Anyuka, láttam hogy át tetszett húzni a fotelt a szobánkba, köszönöm, még jobban is néz ki. Ha legközelebb tessék szólni nekem is, mert az ágyat is arréb kellene tolni picit..együtt könnyebb lenne. Olyan jó hogy tetszik segíteni, a függöny is olyan poros jó lenne kimosni.. én leveszem, de akkor már Anyuka is levehetné a konyhában, nappaliban, mert egyszerre érdemes kimosni..mit szólna hozzá? olyan jó a friss illat a házban.. stb. De persze ezt úgy hogy más is hallja! Így nem tud félre magyarázni. Őt az motiválja, hogy úgy érzi meg kell mutatnia hogy jobb nálad és hasznosnak érzi amit csinál, még meg hogy kellemetlen neked egy + jó dolog számára. Ha tetszene a dolog vagy legalább nem lenne ellenedre biztosan nem csinálná ezt!! 😉😉
2020. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

"kénytelenek vagyunk szinte minden nap anyósoméknál lenni."

Ezek alapján nem hiszem, hogy ott lakik "hivatalosan" a kérdező. És nem értem, hogy miért vitázik két nő azon, hogy ki takarítsa ki a felnőtt férfi szobáját... Azt sem értem, miért kellene az anyósnak a saját házában alkalmazkodni egy rendszeresen ott alvó barátnő miatt. Vagy minden aktuális barinőtől kérdezzen rá, hogy hogyan óhajt ott lakni? Kalap úrnak is igaza van, neked van problémád, beszéld meg vele te. A pasidat ezek szerint nem zavarja ez, miért ő veszekedjen? Neked kell alkalmazkodni, nem az anyós jelöltnek, mert ő van otthon, nem te. A saját házában majd te hozod a szabályokat.

2020. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Én mennék onnan és hagynám az ilyen pasit a fenébe.

Nem azért, de ez nem normális dolog. Nekem kiskoromban amikor külön szobám lett, nem járkáltak be kérdezés nélkül a szüleim és nem rendezkedtek. Saját magam után takarítottam, rendet tartottam.

Felnőtt ember a pasid, miért az anyja rendezi a cuccait mintha valami kisbaba lenne?

Elég ciki hogy ő ezt természetesnek is tartja.

Nagyon hosszú munka lenne leszakítanod az anyjáról - ha egyáltalán sikerülne valaha.

Szerintem inkább most hagyd el.

2020. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%

A "párom az anyját védi" mondatrész miatt azt mondom, hogy most válj el, amíg nem késő. Anyós ezen munkálkodik szorgosan, a tetű férjed pedig nem vált le az anyjáról és anyuka malmára hajtja a vizet. Anyukának esze ágában sincs elengedni a kicsi fiát, az pedig nagyon anyuka kisfia. Itt te vagy az a vesztes, ugye, látod?


Első lépés: zárat szerelni a saját szoba ajtajára és bezárni anyucika elől. Második: elhúzni onnan, mint a vöcsök, és ha a pasid nem változik, akkor nélküle. És eszedbe se jusson gyerekeket potyogtatni, hogy majd azzal megváltozik bármi is, mert nem fog, csak rosszabb lesz minden.

2020. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Én elsőkörben a barátommal beszélnék, ha nem jutunk dűlőre akkor szakítanék.


Hogy miért? Miért természetes az h TE takarítasz. Alapvetően a barátod dolga lenne, hogy a saját szobáját kitakarítsa, te meg max azért segíthetsz, mert sokat ott vagy. De neked NEM dolgod, hogy más után takaríts. A másik ok, hogy ennyire nem tud felnőni, hogy az anyjának ad igazat olyankor is mikor nem kéne... Nálam ez válóok🤷‍♀️

2020. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!