Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túl áradó segítőkészség, majd...

TinaQueen kérdése:

Túl áradó segítőkészség, majd mártírkodás és leszólás. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a párommal venni szeretnénk egy házat, de amég ez nem sikerül kénytelenek vagyunk szinte minden nap anyósoméknál lenni. 3szintes házuk van, amiből van 1 szobánk ugye ami tök jó, csak hogy anyósom állandóan ott van a mi szobánkba, mindig porszívózik meg ilyesmi, ha pedig sikerül leállítanom és kitakarítok én(mert ez volna a normális) akkor ő amég nem vagyunk ott átrendezi az egész szobát, majd megsértődik azon, hogy mi nem örülünk ennek, plussz bevisz mindenféle lomot. Majd aztán azt hallgatom, hogy neki mennyi munkájába volt ez, én meg nem is segítettem (mert nem is voltam ott és nem is tudtam róla). A párom az anyját védi, merthogy csak az anyja, de nekem már az idegeimre megy ez az erőszakosság. Illetve még mindent mindig jobban tud, anyukámat pedig lenézi.(bocsánat ha hosszú lett)

2020. jan. 8. 14:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%
zárd be az ajtót
2020. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
88%

Amit az anyósod csinál, az nem túláradó segítőkészség, hanem a privát szférátokba való benyomulás, kontroll iránti igény és erődemonstráció azzal, hogy a kifejezett kéréseteket sem tartja tiszteletben, és rendezkedik szobátokban.


Ha ilyen helyzetben lennék, és a párom nem tudná elérni, hogy ezt hagyja abba az édesanyja, akkor nem csak, hogy elköltöznék - akár vissza a saját szüleimhez, ha nincs jobb megoldás, - de azt is nagyon-nagyon átgondolnám, hogy akarok-e olyan férfit társnak, akinél olyan szinten nem történt meg a leválás az anyukájáról, hogy olyan alapon védi az általad leírt viselkedést, hogy "mert hogy az anyja".


Átgondolnám, hogy a későbbiekben akarok-e örökös konfliktust és feszültséget abból, hogy jó eséllyel bele akar szólni majd egy csomó mindenbe az életünkbe - kezdve a lakásberendezéstől a házvezetésig, nem beszélve a gyereknevelést (már ha terveztek ilyet), úgy, hogy a párom meg majd továbbra sem áll ki a közös döntéseink mellett, és se nem tudja, se nem akarja leállítani az anyukáját.


Nekem már az erősen bekapcsolná a piros vészvillogót, ahogy most kezeli ezt a helyzetet - de te tudod, a te életed.


Sosem éltem együtt párom vagy volt párom szüleivel, de egyik exem anyukája jutott eszembe, akik hasonlóképpen tett magasról arra, hogy a felnőtt gyerek szobája privát szféra. A volt párom azóta megnősült, a feleségével meg arra mentek haza a saját házukba az első két hetes külföldi nyaralásukról, hogy az anyós - aki vészhelyzet esetére kapott kulcsot - "merő jó szándékból" rendet rakott a konyhaszekrényben, a ruhás szekrényeikben (még a feleség fehérneműs fiókjában is matatott, biztos, ami biztos.)


Na így nem szeretnék élni.

2020. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha a párod az anyját védi, akkor ezt a kapcsolatot azonnal be kell fejezni! Most este 9-kor. Fogod a cókmókodat és elköltözöl oda, ahonnan idejöttél. És úgy elfelejted a pasit, mintha sose láttad volna. Ne reménykedj, nem érdemes bennemaradni és erre 3 év múlva akkor rájönni, amikor anyagi közösködés és gyerek van.
2020. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
82%
A pároddal neked kell beszélnem. Még pedig arról,hogy hogyan képzeli el a jövőt veled. Ha tényleg veled szeretne összeköltözni,akkor ki kellene állnia melletted,és nem az anyját védenie. Elvégre te leszel a társa. Ilyen módon az anyja múlt idő. Eddig vele élt,ezentúl veled fog. Ezt próbáld neki elmagyarázni. Persze nem azt mondom,hogy felejtse el a saját anyját,de a ti közös életetekbe csak akkor vonjátok be,amikor úgy érzitek,hogy azt másokkal is megoszthatjátok.
2020. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!