Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Generációs különbségek miatt...

Generációs különbségek miatt kevés közös téma+más világlátásunk van, milyen "normát" kövessek? Hogy szűrjem ki amiből elegem van?

Figyelt kérdés
Szerintem a korkülönbség miatt a barátom szüleivel jópár dolgot másképp látunk. A jó,hogy párom is teljesen másképp néz a világra,mint ők. Egyszerűen a szülei abból a korból vannak amikor még a meny jelölt "behódolt" a párja anyjának. Pedig nem idősek,aktív korúak! Rengeteg az életvezetési tanács,egyiket se fogadtuk meg de terhelő. Hogy maradjak cuki kedves? :D Hogy mit hol hogyan kellene csinálni és társai.

2020. jan. 25. 10:48
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Utolsó neked is kösz :D
2020. jan. 25. 12:06
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

"Szerintem a korkülönbség miatt a barátom szüleivel jópár dolgot másképp látunk."


Korkülönbség nélkül is ez könnyen előfordulhat, mivel mindenki máshogy látja a dolgokat. :)


"behódolt" a párja anyjának."

"Hogy maradjak cuki kedves"


Tehát te is be akarsz "hódolni" :)


Próbálj a közös témáknál maradni, a tanácsokat meg köszönd meg, aztán felejtsd el.

Ha nagyon lefárasztóak a szülők, akkor ritkíthatod is a látogatást, elvégre nem a te szüleid, hanem a párodé.

2020. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Aa köszii "

Próbálj a közös témáknál maradni, a tanácsokat meg köszönd meg, aztán felejtsd el." ! De közös téma sincs! Bármiről szó esik,anyuka jobban tudja nekünk mi a jó meg mit tegyünk. Van hogy a korábbi dolgokra rákérdez úgy tettünk e..a fia semmit se szól csak nevet rajta ekkor az anyja sértődik. Én meg csak nézek. Mert ha szólok normál hangnemben de beleköt. Például miért vettem még 1 sálat,van elég. Ilyesmik..

2020. jan. 25. 12:10
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Anyósodról csak általánosságokat írtál, ennyi alapján nehéz véleményt mondani.

De egy olyan meny, aki látatlanba -hacsak nem tartottál gyertyát- még a szexuális életüket is kritizálja...

Már ne is haragudj...!

2020. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát tudja róluk kb mindenki. Sajnos nagyon sokat veszekedtek, látni rajta hogy nem boldog. Szomorú. De én nem oldhatom meg helyette a dolgait ő se helyettem! Szóval tegyük félre a szex témát és térjünk arra amihez közöm van: generációs különbségek miatti világlátásbeli különbségek. Nekem a családom laza jófej és engedékeny. Párom szülei is megadtak neki mindent! De olyan mereven látnak mindent hogy őrület, párom elhidegült tőlük. Nem lehet nevetni velük mert túl búval ..nem mondomki. Aztán az zavar hogy szerintük teljesen oké hogy a fiatal aktív korú anyósjelöltemnek semmi más szabadidős programja nincs mint az anyósát rendezni vinni hozni és szó szoros értelmében kiszolgálni. Én segítőkész vagyok de engem nem tudtak elrángatni kapálni, párom meg nem ért rá. Megmondom őszintén csak lestem. De nem lett harag.
2020. jan. 25. 13:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős ez a helyzet nálunk is.

Mi elég közel élünk egymáshoz, így eleinte óhatatlanul is de mindenbe beleszóltak. Kb. azon a szinten mint amit te is meséltél. Hogy az én kisfiam ezt így még úgy szereti, ezt így főzd neki mert ő ezt így eszi, meg hasonlók.

Aztán történt egy elég szemét dolog a részükről és az egy bő másfél évre nagy ön elvágta a kapcsolatot. Anyósom közölte, hogy ő még nem akar nagymama lenni, inkább... Nem mondta ki de kb az volt a célja hogy elvetessem a pici babákat. 8 éve voltunk kapcsolatban a férjemmel, 29-30evesek.

Utána én nem tudtam ezen magam túl tenni. Azóta felületes a viszony. Rontott a helyzeten, hogy a fiam meg születése után elarasztott kéretlen elavult és ostoba tanácsokkal. Pl, ne féltsem a gyereket hagyjam az ágyban egész délelőtt, meg hogy a szoptatásban nincs olyan, hogy növekedési ugrás, ne szoptassak egész nap, ne vegyem fel a kicsit mert felszokik.

Aztán kb 3 év kellett hogy megtanuljak én az elveimbol nem engedek.

Ami a nagyobb családot érinti, mindenben alkalmazkodtam. Náluk mi a szokás, vendégségek, mit sütnek, főznek, ki milyen. De úgy gondoltam a gyerek nevelésbe ne szóljanak bele az rám és a férjemre tartozik.

A férjem egyetért velem, sokszor őt is bosszantja amiket mondanak, de mára megszoktuk.

Nem egyszerű sajnos, látom nálunk is én mivel más vagyok igazán nem kedvelnek. Tudják hogy nincs olyan amibe bele tudnának kötni a ház rendben, mindig főzök sütök, a gyerekünk tisztelettudo, okos, vidám, a férjemmel jó a kapcsolatunk. Nem szórom a pénzt, az az egy bajuk hogy én nem fogadom meg amit mondanak. Mert azok kb 50eve se állták meg a helyüket. De hát ez van el kell engedni a füled mellett és nem kell megfelelő senkinek csak magadnak és a férjednek.

2020. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én a te helyedben mindent kitálaltam volna a férjemnek/páromnak és gyakran emlékeztettem volna hogy "anyád azt akarta hogy vetessük el"-sőt amikor a gyerek nagyobb vele is közölném hogy "fiam az apai mamád nem akarta hogy megszüless el akarta hogy vetessünk"- ezt így egyenesen. Miért nem tetted ezt? Ez nagyon aljas volt tőle + te csak a tényeket továbbítanád. Most sem késő. És nem sz#rkavarás mert nem hazudsz!:)
2020. jan. 28. 16:21
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon felháborít így ismeretlenül is hogymit tett anyósos! Mondd el a gyereknek! És gyakran emlékeztesd a férjed hogy ettől szenvedsz! Anyós fogja a rövidebbet húzni!!! :)
2020. jan. 28. 16:23
 19/19 anonim ***** válasza:

A "de hát nincs igazam"-ra szeretnék válaszolni.

Anyósodék korosztálya vagyok,de! : az igazság nem fekete vagy fehér. Két ember döntései, véleménye tükrözik az egész addigi életét. Mindenkinek megvan a maga igaza, ami a saját szempontjai, értékrendje, élethelyzete alapján logikus. De a másiknak meg lehet pont a fordítottja logikus, és ez így van jól.

Gond csak akkor van, ha rá akarom erőltetni a másikra az enyémet. Ezt kell kerülni, amúgy meg mindent meg lehet beszélni, és meg is lehet érteni, hogy a másiknak miért úgy a helyes, és hagyni kell menni, a maga útján.

2020. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!