Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne finoman anyósom...

Hogyan lehetne finoman anyósom tudtára adni hogy büdös? Nem akarom megsérteni ezzel.

Figyelt kérdés

Tényleg elég kellemetlen téma. Anyósom annak ellenére hogy fiatalos 50-es sajnos nem igazán ad magára ilyen téren. Rengeteg divatos ruhát vesz, sajnos tisztálkodási szokásai egyenlőek a nullával. Jellemzően izzadság szaga van, ha leülünk mellé érezzük. Ha kimegy percekig érezni a szobában. Én nem akarom megbántani ezzel de most vagyok várandós még jobban érzem és volt hogy hányingerem lett tőle ahogy egymás mellett ültünk mert olyan erősen büdös volt. És mielőtt mindenki rosszindulattal vádolna sajnos már ez évek óta ilyen. A többi családtag szerintem illendőségből nem szól.

Ha meg tesz magára parfümöt akkor is a büdös ruhára ami még rosszabb mert erőteljesebb a szag.

Mit lehetne tenni?

Próbáljam meg kerülni a közvetlen kontaktust vele?

Köszönöm!


2020. febr. 20. 10:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Körme, haja rendben van? Mert akkor nem azért büdös, mert nem fürdik. Tényleg vannak ilyen emberek, akik nem is érzik magukon, viszont stressz, idegrendszeri problémák, változó kor okoz(hat) ilyen büdös izzadást, és ráadásul amit nem is értek, tényleg nem érzik, különben tenne ellene. Kolléganőm volt ilyen. Lezuhanyzott, de nem telt el egy óra, olyan csípős büdös volt, mint aki két hete nem fürdött. Szerintem ha érezné magán, nem tellegetné mindenki orra alá a hónalját, tehát nem érzi.

Hogy szólj tapintatosan? Hát ez egy jó kérdés, mert fogalmam sincs. Csak azért írtam, mert tényleg vannak ilyen emberek, aki hiába fürdenek akár naponta többször is, egyből "csípőset" izzadnak. Ha piszkos a körme, vagy zsíros a haja mellette, az más tészta. Szóval amúgy ápolt?

2020. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
81%
Én szóltam anyukámnak, mikor terhes lettem és az amúgy nagyjából kezelt lábszaga hanyingert okozott. Teljesen nem szüntette meg sosem, de nem zavarjuk vele. Most viszont elég volt egyszer hánynom, elmondtam, miért és nem sértődött meg. Meg tudta oldani ezután a teljesen hatékony kezelést, és azóta sem volt probléma.
2020. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyen mindig is igénytelen volt és az is marad.

Én is 50-es vagyok, igen ilyenkor izzadékonyabb az ember a klimax miatt.

De! Borotválni kell a hónaljat, minimum reggel-este zuhany. Dezodor! A ruhát naponta cserélni.

Lehet a ruháját sem mossa megfelelően és hiába veszi fel tisztán, ha kap a testtől egy adag nedvességet újra büdös lesz. Így már én is jártam edzőcuccal.

De azt sem értem és el sem hiszem, hogy valaki ennyire ne érezze a saját bűzét.

Inkább igénytelen, nemtörődöm.

Amúgy tele van ilyenekkel minden.

2020. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
53%

12. Hogy a fenébe nem érezte a lábszagát????

És ha nem érezte, akkor hogyan tudott váltani hatékonyabb kezelésre?

Mert ha nem érzi a saját bűzét, akkor azt sem tudja megállapítani, mi az ami hatott.

Vagy érezte, de leşzarta?

Vagy, hogy van ez?

2020. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem vagyok ezzel egyedül de én pl a műszálas cuccoktól szinte 3 perc után izzadok míg a pamut felsőktől egyáltalán nem.
2020. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem kellene ennyire "tapintatosnak" lenniük. Szerintem sokkal rendesebb dolog lenne, ha felhívnák rá a figyelmét.


Van egy ilyen ismerősöm. Pénzes, de nem mossa a ruháit.

Csak sima hideg vízben áztatja be őket és annyi. Se öblítő, se mosópor, semmi. Büdösek és piszkosak a ruhái.

Többször megmondtam már neki hogy büdös. A csövesnek jobb szaga van. Részleteztem neki a dolgot és megértette. Utána normálisan kimosta a cuccait hónapokig, és tényleg adott magára....

majd megint elfelejtette a dolgot, ismét rá kellett szólni..

2020. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
59%
11. vagyok. Miért van mindenki ennyire lepontozva? Pedig nem írnak hülyeséget, én meg csak kérdeztem a kérdezőtől valamit -, leírva a tapasztalatomat is. Én pl. ha otthon vagyok, és megizzadok, azonnal érzem magamon. Sosem értettem azokat az embereket, akik egyáltalán nem érzik, ha büdösek.
2020. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
91%
Érezte a lábszagot, de egyedül él, nagyjából valami spray-vel megoldotta, és ennyi. Vendégségben nem veszi le a cipőt, neki mindenki elnézi. Én rosszul vagyok az erősebb szagoktól, elmondtam neki és akkor alaposabban utánajárt. Klimax is belejátszik és jobban törődik vele azóta.
2020. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Az itthoni ruhája amiben főz az irdatlan büdös.

De amikor elmegy valahova gondolom befujja magát mert volt hogy össze futottunk a városban és az az erős pacsuli szaga volt vegyítve izzadság szaggal. Nyáron nem borolvalkozik hónaljban csak ha mennek olyan helyre. Nyáron is nagyon büdös pedig alig van rajta valami tunikákba jár.

Nincs egészségügyi gondja.

Máskor ott hagyta nálunk a mellényét, a hónaljától hányni tudtam volna pedig nem voltam terhes.

Mossa a ruháit de szerintem ő magát csak felületesen. Meg ha tudom hogy büdös vagyok minimum letusolok többször.

Hát szerintem jobb ha én inkább nem szólok neki mert meg fog haragudni sajnos ő ilyen.

2020. febr. 20. 13:22
 20/39 anonim ***** válasza:
92%
Pedig é szólnék. Persze csak négyszem közt. Lehet ő is érzi magán,de azt gondolja,mivel ti em szólok,hogy az nem is olyan büdös. Nyugodtan mondd meg neki,lehet lesz sértődés,de ha nem szóltak,továbbra is így kell elviselnetek. Nem beszélve arról,hogy addig legalább tud változtatni,mire megszületik az unokája. Gondolom nem szívesen fogod majd így a kezêbe adni.Akkor majd mit mondasz? Ez egy olyan probléma,hogy az esetek többségében lehet rajta változtatni.
2020. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!