Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne finoman anyósom...

Hogyan lehetne finoman anyósom tudtára adni hogy büdös? Nem akarom megsérteni ezzel.

Figyelt kérdés

Tényleg elég kellemetlen téma. Anyósom annak ellenére hogy fiatalos 50-es sajnos nem igazán ad magára ilyen téren. Rengeteg divatos ruhát vesz, sajnos tisztálkodási szokásai egyenlőek a nullával. Jellemzően izzadság szaga van, ha leülünk mellé érezzük. Ha kimegy percekig érezni a szobában. Én nem akarom megbántani ezzel de most vagyok várandós még jobban érzem és volt hogy hányingerem lett tőle ahogy egymás mellett ültünk mert olyan erősen büdös volt. És mielőtt mindenki rosszindulattal vádolna sajnos már ez évek óta ilyen. A többi családtag szerintem illendőségből nem szól.

Ha meg tesz magára parfümöt akkor is a büdös ruhára ami még rosszabb mert erőteljesebb a szag.

Mit lehetne tenni?

Próbáljam meg kerülni a közvetlen kontaktust vele?

Köszönöm!


2020. febr. 20. 10:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%
19., kérdező, pont ezért kérdeztem. Hát akkor egyszerűen csak igénytelen. Parfümöt egyébként sem szabad ruhára fújni. Az nem oda való,még ha tiszta az a ruha, akkor sem. Ne te szólj, mert úgy is te húzod a rövidebbet. Talán valamelyik családtagnak eszébe jut előbb-utóbb.
2020. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
77%

Ezek szerint én vagyok az egyetlen bunkó az országban, de én mindig szóvá teszem, ha valaki büdös. A legtöbb ember azt gondolja meg fog sértődni a delikvens, de szerintem inkább hálásak, mert nem feltétlenül érzik. Pl nem érzi, hogy büdös a szája, de szólsz és fogat mos/rágózik.


Nem fogok egy hugy szagú mamát szagolgatni tapintatból. Finoman szóvá tenném, hogy a személyes higiéniával van egy kis gond, ugyanis távolról érzem a hónalj szagot. Ha erre nem az a reakciója, hogy megfürdik és dezodorozik, akkor meghagynám neki a férjemet, szagolgassa ő. Az unokát meg láthatja, ha végre hajlandó úgy tenni, mint egy normális ember.


Egyébként a krónikus izzadást is lehet kezelni. Én férjem elképesztően izzad, pedig sportos, nem beteg, csak ilyen természet. Mégis, kétszer zuhanyzik, vagy ahányszor szükséges, használ dezodort, a ruháit pedig rögtön mossuk, ha szükséges, ami pedig már moshatatlan, kidobjuk. Még amikor nagyon izzadt, akkor sem olyan igazán büdös, persze kicsit kellemetlen, de "egészséges szaga" van. Az az orrfacsaró izzadságszag egyértelműen a tisztálkodás hiányából fakad.

2020. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
53%
Alkothatnátok egy új magyar filmet "Tizenkét Büdös Ember" címmel. 😄
2020. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
80%

Én meg mindig azt hiszem, hogy büdös vagyok, ha megizzadok. Szerencsére a kolléganővel, aki mellettem dolgozik nagyon jó a kapcsolatom, mindig neki hozom fel, ő meg kiröhög, hogy csak beképzelem.


Anyósnak ha nem mersz/mertek direkt szólni, akkor célozgassatok. "Képzelje mama, ettől az új öblítőtől még három nap után is csuda illatosak a ruhák! Ez a tusfürdő még este is érződik a bőrömön, pedig reggel zuhanyoztam..."

2020. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj,de mindenképp a fiának legalább szólnia kell.

Ügyfelekkel dolgozom pont tegnap leült elém egy kb 85 éves néni meg a 35!!!! Éves lánya kettőkor jöttek elém egy órát ott voltak de este kilencig forgott a gyomrom. Nem vagyok terhes. A néni szerintem egy éve fürdött utoljára, igénytelen koszos ruhában ült a lányával egyetemben. A lánya ha megszólalt jött a pofájából a cigi szag, a fog nem mosás szaga meg a rohadt fog szaga.

Undorító!

Nem tudom valaki hogy nem képes fürödni... Ezen kell spórolni azon az 5 percen alsó hangon? Veszek 2 üveg ásványvizet és lemosom magam ha annyira spórolok...de azért na... Főleg hivatalos helyre menni úgy hogy annyira bűzlik nem lehet mellette megmaradni.


Szóljatok neki!!! Megsértődik majd kiheveri.

2020. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagyon izzadós és csak ez a baj tehát fürdik meg minden akkor ajánlom az IDROS dezodort kb 4-8 ezer ft körül van,de ezt konkrétan heti 1x kell a hónaljhoz fújni és nem fog izzadni


Én nem vagyok brutálisan izzadós,de a nyári 50 fokban kipróbáltam csont száraz voltam tőle.

Heti 2x fújtam + a napi sima deo csak úgy mert " hatha"

2020. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
66%

22-es!

Én írtam a 25-26os válaszokat. Nem csak te vagy akkor a bunkó hanem én is!.


Egyszerűen nem lehet elviselni az ilyeneket. Nem hiszem el h 5 perc zuhin múlna a rezsi...

2020. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
73%

Szólj a féjednek, hogy mondja meg az anyukájának:

- Anyuka! A nejem állapotos, most nagyon érzékeny a szagokra. Kérlek zuhanyozz mielőtt hozzánk jösz, s használj kevésbé erős illatokat...

2020. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 gömbicica ***** válasza:
57%

Aluminiumos deokat ne hasznaljatok!! Az az egyetlen, ami eltomiti a porusokat es ezaltal nincs izzadas.


Vannak mentes deok, igaz nem 24-48 orasak, de napi 2x hasznalva mukodik (persze elotte gyors mosdas, nem muszaj azert tusolni)


Mellrakra hajlamositanak a dezodorok, nogyogyasz mondtaegy szurovizsgalat alkalmaval.


Huszonevesen, volt, hogy mire 6ra meloba ertem, hot budos lettem. Es nem azert mert nem ismerem a szappant.


Es ha az illetonek a szaglasa xar???

2020. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a nászasszonyommal vannak ilyen gondok. Egy hiperaktív, nyüzsgő gombóc. Mosakszik reggel-este, de sem ő, sem az egész családja nem használ dezodort. Komolyan csípi a szemem az izzadságszaga, de én képtelen vagyok neki szólni, a menyemmel sem akarok kellemetlen perceket, mert csak én lennék a rossz. Egyszerűen nem hiszem, hogy ő nem érzi, de láthatóan csak engem zavar, vagy nem is értem.
2020. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!