Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Naponta hányszor, mennyi...

Naponta hányszor, mennyi időre nem zavaró ha átjön az anyós unokázni? (érdekelne mindkét oldal véleménye)

Figyelt kérdés

Nincs kapus megoldás hiszen közös udvarban, de külön házban élünk.

Jellemzően kopog és bejön délelőtt, délután mikor éppen unatkozik, vagy csak kedve van.

Nem rosszindulatú akarok lenni, de néha elég kellemetlen hogy ott van.

Megsérteni persze nem akarom ezzel, de néha egyedül jobb lenne a fiammal játszani, mint úgy, hogy valaki figyeli minden mozdulatom és tanácsokkal lát el.

Mások véleménye érdekelne, akik hasonló helyzetben vannak, hogy náluk mi a szokás?

Ez napi szinten van. Igazából a gyerekkel 5 percet játszik, utána inkább engem figyel, tudom nem rosszból teszi de nem szeretem.

A férjem mivel dolgozik nem látja mert ezek jellemzően akkor vannak mikor ő nincs otthon.

Köszönöm!


2020. febr. 20. 17:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Írd le légy szíves bővebben, hogy ez hogy zajlik!

Meddig marad ilyenkor és mit csinál? Ül és néz, vagy beszélget?

Ha már úgyis ott van, nem lehetne adni neki valami feladatot?

Mondjuk mosogasson el, vasaljon, pucoljon krumplit, míg te valami mást csinálsz! Lehet, rögtön csökkentené a látogatások számát...

2020. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen beszéld meg a férjeddel, de szerintem neki sokkal kellemetlenebb megmondania az anyjának, hogy ne mászkáljon hozzátok mint neked. Amellett úgyis egyértelmű, hogy tőled ered, nem a férjedtől, aki otthon sincs.

Te megtudod tenni, hogy amikor jön, megmondod neki, hogy

"Ne haragudjon Bözsi néni/Anyuka, de most akartam

- zuhanyozni

- aludni, pihenni egy kicsit

- beszélni anyámmal skype-on

- elmenni ide vagy oda

- stb."

Ha ezt sorozatosan megteszed, le fog szokni rólad, nem kell a fiát bevonni ezekbe a dolgokba, elvégre felnőtt vagy!

2020. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 mutka válasza:
78%
Nem bírnék egy megyében sem élni vele, de kedves, aranyos, csak sok tud lenni. Nekem a 1,5 havonta is sűrű, de ennyit engedek, nekem elég lenne rokonokkal évi 1-2x találkozni. Inkább albérlet nyugiban, mint állandó alkalmazkodás.
2020. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
27%
Inkább akkor az unoka menjen el (pl délután egy órára), azalatt te tudsz nyugodtan főzni pl.
2020. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%

Én már attól a alat kapartam, hogy anyósom heti fixen egy napot jött az unokája kéthetes korától kezdve. Pedig nincs bajom anyósommal, jófej meg minden, de utáltam, hogy minden vasárnap délutánunk arról szólt, hogy őt kell várni és senki sehová. Nyilván neki nyugdíjasként nem tűnt fel, hogy nekünk csak két nap a hétvége, amikor együtt tud lenni a család, de azért nekünk elég megterhelő volt. Most már csak minden második héten jön, amióta én is dolgozom újra, így nekem elviselhetőbb.


De nálatok nyilván más a helyzet, hiszen gyakorlatilag együtt laktok, még ha külön házban is. Engem mondjuk a napi többszöri látogatás nagyon kiakasztana, biztos megkérném rá, hogy legyen egy kijelölt idő, amikor átjön babázni, és akkor te is úgy tudod szervezni a napodat, de ne állítson be random napi többször.

2020. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyon kedvelem az enyémet, mindennap jön egy félóra órára megnézni az unokáját engem abszolút nem zavar. Persze van közben kb. Heti egyszer hogy többet itt van/mi vagyunk ott. Ha egesznap itt lenne azzal bajom lenne nekem is, de így pont jó, örülök, hogy szereti az unokáját és annak is hogy a gyereknek ;remélhetőleg) szoros lesz a kapcsolata vele.
2020. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan ebben a helyzetben voltam. Veszekedni nem akartam senkivel elég kényes téma ezért azt kezdtem el csinálni, hogy zártam az ajtót. Mérges nem lehetett mert miért lett volna? Mert pihenek, alszunk, szoptatok, furdunk, vagy csak szimplán süket vagyok? 😀Most vagy kapcsolt, hogy nem átjáró ház vagy megunta nem tudom, a lényeg, hogy vita nélkül békességben élünk tovább 😀
2020. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%
Ha már ennyit ott van, akkor fogd be házimunkára.
2020. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%
Úgy viszonyúljatok, az anyósotokhoz, mint ahogy akarjátok
2020. febr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
25%
Hogy a leendő menetek, vejetek viszonyuljon hozzátok!
2020. febr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!