Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós miért lett ellenséges?

Anyós miért lett ellenséges?

Figyelt kérdés

25N vagyok párom 30F

Anyósom imádnivaló,soha semmiért nem szólt be, őt egy kivételnek éreztem,de ez az összeköltözés dologba nagyon ellenkezik


Párommal november óta nézegettük lakásokat,most adott egy jó lehetőség ami úgy nézz ki megfelelő lesz nekünk,de anyós mintha ellenünk lenne és olyan megjegyzéseket tesz mintha el akarná bizonytalanitani a páromat és nem örül a párom sikerének, egyáltalán nem biztatja

Folyton negatív megjegyzéseket tesz amiből már most elegem van


Ez egy 2 szobás 56nm2 lakás 11.5m Ft felújított minden rendben van, tényleg már csak egy festés kell és beköltözhető

Közel van a munkahelyhez 20 perc ahol most élünk onnan 45 perc volt nekünk a bejárás autóval


Anyós megjegyzései


Fiam gondold még át,nem kell sietni

Én sosem szerettem panelba lakni


Miért a 4 emeletet kellett választani

Amikor én voltam terhes nagy hassal meg még vásároltam is nehéz volt fel le menni minden nap


Miért nem tudok közelebbit keresni ahol mi vagyunk


Én ezt az árat soknak tartom

Volt egy ismerősöm nekik nem sikerült és elveszítették a foglaló pénzt


Szóval tényleg mindenben csak a rosszat látja, páromat kérdeztem miért ilyen anyuka,de szerinte csak aggódik és egyáltalán nem negatív nincs most ebben igazam, ő ismeri és csak félt minket mert sok pénzről van szó


Jó persze aggódhat anyuka nem arról van szó,de miért kell mindenre rosszat mondani

Miért nem tudd olyat is mondani hogy gratulálok legyen jó minden ha segítség kell szóljatok

De már párom erre semmit nem tudod reagálni


Tényleg csak ennyire aggódik,vagy van benne valami ellenséges amit én látok


2020. febr. 23. 04:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a hozzászólásod

És mindenkinek aki írt

2020. febr. 23. 11:14
 22/30 anonim ***** válasza:
22%
Tököm se költözne a 4.-re,laktam én is évekig kiskoromban.Nem az a lényeg hogy 30évesen fel tudok-e menni,mert igen,hanem 70évesen le tudok-e jönni onnan meg fel.Ismerős anyja is kb. 70éves,4.en lakik,fáj már mindene,nem tud ennyit lépcsőzni,így nagyjából be van oda szorulva,mert a férje meghalt korábban,1dül él.Biztos nem vettem volna meg,anyósnak igaza van.Aztán várjál még pár évet,aztán meglátod a párod hogy segít.. kissé túldimenzionálod a kapcsolatodat,mintha ezer százalék lenn hogy 1ütt maradtok egész életetekben,én nem szóltam vna be ilyet anyósnak.
2020. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a beszóást újragondolod majd akkor amikor a 10 kg-s gyereket kel napi 5x felhurcolni a negyedikre.


Mi is negyediken laktunk a lányom másfél éves koráig, rémálom volt. Megoldottam, mert nem volt választásom, de ha lett volna, biztos nem költöznék a negyedikre lift nélküli lakásba.


Anyósod nem negatív, egyszerűen csak látja, hogy nektek van választásotok, mégis a rosszabbat választjátok, mert egy 4. Emeleti lakás bizony rosszabb, mint egy földszinti.


Nem kell a legrosszabbat feltételezni, nem azt mondja, hogy nem tudod megoldani, csak minek megoldani egy olyan problémát, amit nem kell megoldani, ha másképp döntötök?


Szerintem anyósod csak azt szeretné, hogy ne ugorjatok bele, az első lakásba, hátha találtok egy olyan lakást, ami ugyanilyen jó környéken van, ugyanennyiért vagy olcsóbban, és nem a negyediken, hanem pl a 2.on. Már akkor is előrébb vagytok egy fokkal.

2020. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
60%
Mi ez a nagy kiakadás a 4.emeletre? Mi is ott lakunk, nem nem fogunk nyugdíjas korunkban, de amíg bírjuk itt leszünk. Szomszédban ikrek vannak, nem panaszkodnak. Én 8hós vagyok, én se. Megjárom és kész. Van hogy naponta többször is. Anyam, nővérem mindig, mert lusták. Van aki ennél magasabban lakik lift nélkül.
2020. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
77%
Aki meg a földszintet ajnározza, szerintem életében nem lakott társasházban földszinten :D tök sötét, legyen bármilyen tájolású is, ha bármi gond van a házban (pl elduguló csatorna) az ott jön ki, ablakot sose lehet rendesen kinyitni, és még sorolhatnám.
2020. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem csak simán félt titeket hogy beüt valami zűrös helyzet aztán buktatok mingdent.

Én anyósommal is ez volt viszont mi hitelt vettünk fel 3 szobás lakásra. Akkor avval jött a fiának mindig hogy nehogy megbánjuk, meg hogy fel hogy nem fogjuk fizetni. Kicsit túl reagálta a dolgokat de amikor látta hogy nem tud lebeszelni le is állt. A ház azóta megvan és nagyon sokat segített benne!

2020. febr. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%

szerintem ebben igaza van. 4 emelet az sok, nagy hassal még hagyján, de ababkocsival, esetleg egy totyogóval + egy babakocsissal meg aztán... na. 2 szobáért mondjuk én annyira oda se lennék, ha nem is terveztek több gyereket, akkor is, egy gyerekszoba, egy nektek... és hol ülteted le az anyóst pl, ha jön? minimum kéne 3 helység, amiből egy nappali. Ha már ennyi pénzt felvesztek, hitelbe ölitek magatokat nem kevés időre, biztosan lehetne ennél jobbat is találni, csak rá kell szánni az időt.

Az, hogy mennyire vagytok messze tőle, más kérdés. Persze, szeretné, ha közel lennétek, minden szülő azt szeretné, biztos a te szüleid is örülnének, ha nem kéne autózni ahhoz, hogy majd esetleg unokázzanak, de ez most ebből a szempontból nem releváns.

Ami miatt én biztosan nem döntenék emellett a lakás mellett, az a 4. emelet és a lakás mérete.

Mi most 2. emeleten lakunk liftes panelben, 3 éves a lányom, de nagyon vágyom egy kertes házra, hogy ne a játszótéren kelljen sorbaállni a csúzdára (amire, ha nem erőszakos a gyerek, fel se jut), ne kelljen az egész háztartást cipelni, ki lehessen engedni egyedül játszani az udvarra míg én pl. főzök... ja, és a kutya... oké, ez az én álmom, de hosszú távon is gondolj bele. Mikorra fizetitek ki azt a 10misit, utána el tudod-e vajon adni, tudtok.e a törlesztő mellett félretenni, hogy esetleg elköltözzetek később egy kertesbe?

2020. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
33%
#25 ezt a hülyeséget magadtól találtad ki vagy segítettek? Amúgy ja tényleg... Csak földszint meg 4.létezik,semmi átmenet..
2020. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ezt ellenségeskedésnek. Tényleg jobbat akar nektek! Értetek aggódik. Egyébként az emeletben meg igaaza van, de ha megveszitek ezt a lakást, nektek kell élni benne. Ő nehezen tudja elképzelni, hogy nem lesz gond, én is, de ez a tii dolgotok. Ő csak meg akar előzni valamit, és bevet mindent, A TI ÉRDEKETEKBEN.


Nem vagy köteles engedni neki, de ne haragudj rá.

2020. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
28%
28, nem mondtam, hogy nincs átmenet, a válaszolók ajnározták a földszintet, arra reagáltam. De köszönöm kérdésed, közel húsz évet éltem társasház földszintjén, úgyhogy van tapasztalat, ami alapján beszélni tudok. ;) De ugyanígy laktam különböző helyeken 3-4-en, legfelső szinten (amúgy most is ott lakunk), szóval van összehasonlítási alapom.
2020. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!