Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miz kezdenétek egy ilyen...

Miz kezdenétek egy ilyen apóssal? Mit várhatok tőle vajon, ha megszületik a kisfiunk?

Figyelt kérdés

Apósom egy eléggé nehéz eset-így fogalmaz a családja, szerintem csupán egy hatalmas tapló.


A férjemet gyermekkorában sokat bántotta fizikálisan és lelkileg is, megalázta, verte, illetve sohasem beszélgetett vele, azt, hogy úgy ugráljon, ahogy ő fütyül, viszont elvárta, ha nem, akkor jött az 5 perc - ez most is így van, ha férjem nem ugrik neki, akkor jön a hiszti.


Mióta együtt vagyunk, azóta vagy beszólogat, vagy ignorálja, konkrétan hozzá se szól, ha elmegyünk hozzájuk. Max annyit, hogy töltsön pálinkát, meg van-e még söre. Engem is ignorál, levegőnek néz, egy büdös szót sem szól hozzám.


Mióta terhes vagyok, 8 hónapja, annyit se kérdezett, hogy van a baba vagy én hogy vagytok. Pedig első unokája lesz. Le sem tojja.


10 éve élünk Budapesten, ők vidéken, 200 km a távolság, de van autópálya, IC, közvetlen buszjárat stb, kb 2 óra az út. Az én szüleim sokat jönnek, pedig ők is ugyanabban a vidéki kisvárosban élnek, ők 10 év alatt 3x voltak nálunk.


Férjemnek van egy húga, vele is rosszul bánik, pl mikor 25(!) évesen összeköltözött a barátjával, egy évig titkolta mindenki, az apja meg ne tudja, mert kiveri a hisztit. Így is lett, mikor kiderült, mindenféle kur v ának lehordta a lányát. Most is, hogy 30 évesen eljegyezte a párja, megintcsak le k u rvázta, hetekig nem is beszélt vele. Számomra ez elfogadhatatlan, én nem ilyen családból származom.


A férjem egész családja asszisztál ehhez a viselkedeshez, amit szintén nem értek. A férjem terapeutához jár, hogy feldolgozza az apjával való kapcsolatát, és hogy ne legyen extrém konfliktuskerülő, mert kb erre kondicionálták gyerekkorában, a konfliktuskerülésre, hazugságra, a véleménye fel nem vállalására, nehogy az apja behisztizzen. Szerencsére férjem tök normális, és a fiunkkal normális apa-fia kapcsolatot szeretne, amit ő nem kapott meg.


A férjem húga is terhes éppen, nekik kislány lesz. Velük jóban vagyunk, de félek, hogy ha megszületnek a babák, a kisfiam nem fogja érdekelni, a másik unoka meg igen, és ez eléggé rossz lenne.


Szóval ilyen háttérrel sokszor eszembe jut, hogy ha megszületik a kisfiunk, hogy változik-e majd valami, jönnek majd gyakrabban hozzánk pl, vagy fog-e kommunikálni velünk az apja, legalább a baba miatt? Nem szeretném, ha a kisfiunk azt érezné, hogy ő a másik, kevésbé szeretett unoka, ugyanakkor a fent leírtak miatt nem is szívesen hagynám rá a gyereket, csak felügyelettel.


Amúgy anyósommal jó a viszony, ő teljesen normális, aranyos, de sajnos ő is úgy táncol, ahogy após fütyül, és soha nem mond ellent



2020. márc. 8. 10:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
33%
És kell neked egy ilyen barom az életetekbe? Évente 1x meglátogatjátok őket és kész. A szüleid pedig ott lesznek normális nagyszülőnek a gyerekeiteknek. Lazíts. Tojd le.
2020. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
87%
Kokolyan nem értem, hogy miért akarod, hogy a gyermekednek egyaltalan kapcsolata legyen egy olyan emberrel, aki a saját fiát is verte. Én nem engedném nyugodt szívvel a gyerekem közelebb az ilyen embert, akkor sem, ha a tulajdon apám az. Te meg komolyan azért, sírsz itt, mert mi lesz akkor ha a gyerekeddel apósod nem fog törődni?! Tudod mi lesz? ÖRÜLJ NEKI! A gyerekek pedig nem hülyék, azon aggódsz majd a gyerek érezni fogja hogy őt ez a "nagypapa" nem szereti? Csak meséljétek el neki, miket csinált az apjával, hogy verte kiskorában, ne aggódj, nem fog a fiatok azután a nagypapa szeretetére éhezni. Férjem anyai nagyszülei is ilyenek voltak. Férjem anyukáját rendszeresen verték kiskorában, ennek ellenére, csak mert mégis csak a szülei alapon, vitték az unokát, próbálták a minta család képet fenn tartani, de a gyerekek nem hülyék. Férjem gyerekként is érezte hogy valami nincs rendben, és mikor elmesélte az anyja hogy hogyan bántak vele gyerekként, onnantól teljesen világos volt férjem számára hogy miért is van ez a feszült hangulat állandóan ha mennék látogatóba, miért távolság tartó a nagyapja vele, miért sz*ja telibe őt és úgy mindenkit. De persze férjem anyja akkor is ment és vitte látogatóba az unokát mert hát úgy illik! Férjem persze miután már kiderult az igazság nem is nagyon akart menni, mindig ott lebegett előtte akárhányszor az öregre nézett hogy "ez bizony ököllel ütötte az édesanyámat". Hidd el többet ártasz a gyerekednek, ha erőszakosan is fenn akarod tartani a minta család képét, ahelyett hogy az ilyen semmirekellő erőszakos embereket egyszerűen kizárnád az életedből.
2020. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
85%
Barmit megadnek es megteszek megtennek h tavol maradjanak a gyerekemtol a jovoben. Nemhogy azert kapalozni!
2020. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!