Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miz kezdenétek egy ilyen...

Miz kezdenétek egy ilyen apóssal? Mit várhatok tőle vajon, ha megszületik a kisfiunk?

Figyelt kérdés

Apósom egy eléggé nehéz eset-így fogalmaz a családja, szerintem csupán egy hatalmas tapló.


A férjemet gyermekkorában sokat bántotta fizikálisan és lelkileg is, megalázta, verte, illetve sohasem beszélgetett vele, azt, hogy úgy ugráljon, ahogy ő fütyül, viszont elvárta, ha nem, akkor jött az 5 perc - ez most is így van, ha férjem nem ugrik neki, akkor jön a hiszti.


Mióta együtt vagyunk, azóta vagy beszólogat, vagy ignorálja, konkrétan hozzá se szól, ha elmegyünk hozzájuk. Max annyit, hogy töltsön pálinkát, meg van-e még söre. Engem is ignorál, levegőnek néz, egy büdös szót sem szól hozzám.


Mióta terhes vagyok, 8 hónapja, annyit se kérdezett, hogy van a baba vagy én hogy vagytok. Pedig első unokája lesz. Le sem tojja.


10 éve élünk Budapesten, ők vidéken, 200 km a távolság, de van autópálya, IC, közvetlen buszjárat stb, kb 2 óra az út. Az én szüleim sokat jönnek, pedig ők is ugyanabban a vidéki kisvárosban élnek, ők 10 év alatt 3x voltak nálunk.


Férjemnek van egy húga, vele is rosszul bánik, pl mikor 25(!) évesen összeköltözött a barátjával, egy évig titkolta mindenki, az apja meg ne tudja, mert kiveri a hisztit. Így is lett, mikor kiderült, mindenféle kur v ának lehordta a lányát. Most is, hogy 30 évesen eljegyezte a párja, megintcsak le k u rvázta, hetekig nem is beszélt vele. Számomra ez elfogadhatatlan, én nem ilyen családból származom.


A férjem egész családja asszisztál ehhez a viselkedeshez, amit szintén nem értek. A férjem terapeutához jár, hogy feldolgozza az apjával való kapcsolatát, és hogy ne legyen extrém konfliktuskerülő, mert kb erre kondicionálták gyerekkorában, a konfliktuskerülésre, hazugságra, a véleménye fel nem vállalására, nehogy az apja behisztizzen. Szerencsére férjem tök normális, és a fiunkkal normális apa-fia kapcsolatot szeretne, amit ő nem kapott meg.


A férjem húga is terhes éppen, nekik kislány lesz. Velük jóban vagyunk, de félek, hogy ha megszületnek a babák, a kisfiam nem fogja érdekelni, a másik unoka meg igen, és ez eléggé rossz lenne.


Szóval ilyen háttérrel sokszor eszembe jut, hogy ha megszületik a kisfiunk, hogy változik-e majd valami, jönnek majd gyakrabban hozzánk pl, vagy fog-e kommunikálni velünk az apja, legalább a baba miatt? Nem szeretném, ha a kisfiunk azt érezné, hogy ő a másik, kevésbé szeretett unoka, ugyanakkor a fent leírtak miatt nem is szívesen hagynám rá a gyereket, csak felügyelettel.


Amúgy anyósommal jó a viszony, ő teljesen normális, aranyos, de sajnos ő is úgy táncol, ahogy após fütyül, és soha nem mond ellent



2020. márc. 8. 10:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%
Nincs senki a rokonságban, aki szóval, nem tettlegesen, sínre tenné az apóst? Vagy mások is tartanak tőle?
2020. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell erőltetni ezt a hagyományos családi mintát?


Én azt engedek be az életembe,aki annak megfelelően viselkedik.

Nincsenek extra elvárásaim

2020. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj kérdező, de te pont olyan beteg vagy, mint a férjed famíliája!

Komolyan az zavar, hogy mit fog szólni az após? Nem vagy normális! VERTE A FÉRJEDET!!! Bűnöző vagy, ha ezek után a gyereked közelébe engeded!!!!


A másik meg az irigységed, hogy jaj, mi lesz, ha a másik gyereket szeretni fogja...szánalmas örökségvadász vagy csak! Nem, nem fogja szeretni az elmebeteg após a másik gyereket se, nyugodj meg, SENKIT SEM fog szeretni, mivel egy pszichopata barom!


Fel nem tudom fogni, egyáltalán minek mentek oda, nem vagytok normálisak az tuti, örülni kellene, hogy a férjed már felnőtt és leléphetett onnan, nem még látogatni ilyen majmokat! JAAA, az örökség persze vonz, azért megéri befogni a pofátokat!

2020. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok örökségvadász, pláne, hogy én jómódú, értelmiségi családból származom, szüleim mindig segítettek ha úgy alakult, de mostanra már lett mind a kettőnknek jó munkahelye, magas fizetéssel, így szerencsére mi is jól keresünk már, apósoméktól eddig semmiféle támogatást nem kaptunk, de nem is kell. Anyukáméknál sem az örökségre hajtunk, mielőtt belekötnél, remélem még nagyon sokáig velünk lesznek egészségesen és boldogan. Nem irigykedem arra, ha szeretni fogja a másik babát, de az rosszul esne, ha a mi kisfiunkat emellett letojná, mert ezt egy gyermek is megérzi, neki szeretném azt hogy ne érezzen megkülönböztetést. A férjem tesójával nagyon jó a kapcsolat, ezért sem lenne jó, ha feszültséget szülne egy esetleges megkülönböztetés. A másik kérdés, hogy miért megyünk így hozzájuk. Egyértelműen anyukája miatt, mert ő nagyon aranyos, és neki is nagyon fájna, ha nem látná a fiát meg unokáját. Anyukáját én is nagyon szeretem, nem érdemli meg, hogy a hülye apósom miatt kevesebbet menjünk.
2020. márc. 8. 12:27
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, láthatóan megjelent itt az apósod, vagy egy hasonló kaliberű idióta, mert mindenkit lepontozott!:)

Sajnos vannak elmebetegek és nekik sincs megtiltva a szaporodás.

Nem lehet megoldani azt, hogy családi összefogással ráncba szedni a basáskodó apóst, vagy csak az anyóst meghívni magatokhoz? Kizárva azt a barmot a családból, hátha ez észhez téríti. De ehhez valóban teljes összefogásra lenne szükség.

2020. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az jó ötlet, hogy csak anyóst meghívjuk magunkhoz. Sajnos senki sem fogja ráncba szedni apósomat, azt mondogatják, hogy ő ilyen, már nem is fog megváltozni. Férjem mondta, hogyha a fiunkkal bármilyen téren nem megfelelően fog viselkedni, akkor azt már nem fogja annyiban hagyni, mert nem fogja hagyni, hogy az ő lelkét is megtépázza. Anno férjem még kamaszként volt, hogy szembeszállt vele, visszaütött, stb, de nem lett semmi változás soha, maradt ugyanolyan kiállhatatlan. A húga is hagyja mindig hogy csinálja a fesztivált meg az anyósom is. Engem meg annyira nem izgat, miket hisztizik, mert szerencsére nekem van egy szerető jófej apukám, nem vágyom após szeretetére, mint a gyerekei. Viszont ha a gyerekünkkel paraszt lesz azt nem fogja zsebre tenni, csak nem szeretném, ha erre sor kerülne, mert a kisfiunknak is az lenne a legjobb, ha kiegyensúlyozott lenne a kapcsolat vele is.
2020. márc. 8. 12:56
 17/23 anonim ***** válasza:
21%
8. vagyok. Anyósod egyébként ugyanúgy bűnös (ahogy az enyém is), hiszen eltűrte, hogy bántsák a gyerekèt, szóval a helyetekben őt sem sajnálnám és megszakítanám a kapcsolatot mindkettővel.Fel nem fogom mièrt pitiztek nekik még mindig.
2020. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
8as! A férjem szereti anyukáját, és valahol az apját is, hiszen a szülei. Azt is figyelembe veszem, hogy a férjem mit érez, és soha eszembe sem jutna arra kérni, hogy szakítsa meg a szüleivel a kapcsolatot, vagy ebbe az irányba terelni. Szeretem őt és nem akarok neki fájdalmat okozni, igy is rossz, mikor látom rajta mennyire fáj neki, ahogy az apja bánik vele.
2020. márc. 8. 13:22
 19/23 anonim ***** válasza:
45%
Ti tudjátok. Akkor viszont el kell fogadni, hogy lábtörlőnek használnak. Legalább a gyereketeket védjétek meg tőlük, ha kell ( nincsenek kétségeim, hogy kell majd), ennyi erő legyen bennetek.
2020. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként az én férjem teljesen magától szakította meg velük a kapcsolatot, senki nem terelte erre, de ő nyilván erősebb lelkileg. Sok erőt kívánok nektek, szükségetek lesz rá, aztán szerintem úgyis el fog jönni az a pont amikor a férjednek is erősnek kell lennie a gyereke érdekében. Szia!
2020. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!