Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek férjem szülei prolik?

Szerintetek férjem szülei prolik?

Figyelt kérdés

Náluk alig van egy-két könyv, csak néhány 80-as évekből származó ponyva, meg ezek a Romana meg hasonlók. A dohányzó asztalon mindig ott hever a blikk neg story magazin. Más olvasmány nincs.


Főleg apósom nagyon proli. Gyári munkás, műszakos, és a férjem elmondása szerint soha nem is a akart ennél többet, pedig anno a gyár fizette volna a továbbképzését, még egyetemre is küldték volna, de szerinte minek az, hiszen anélkül is vsn munkája. A férjemet se támogatta a tanulásban soha, haragudott rá, amiért egyetemre jár, mert az drága, így férjemnek diákhitelt kellett felvenni.


Foga nem sok van, mert hát a protézis drága. Viszont akármikor megyünk, látom új iPhone, új nagyképernyős tvt vettek.


Soha nem járnak se színházba, moziba, kulturális programokra, ezekről velük nem is lehet beszélgetni sem. Nagyon műveletlenek de főleg após, aki non stop csak tv-t néz meg sör+pálinka, vagy lemegy a kisboltba és ott iszik a többi panellakóval.


Férjemet sem vitték sehová sem gyerekként, se múzeumba, de még egy állatkertbe sem. Mert ugye minek azt.


Van egy csomó hitelük is, illetve ha mégis pénzhez jutnak, elverik, pl örököséget. Megtakarításuk semmi, pedig már azért nem fiatalok.


Folyton szekálnak minket bármit is csinálunk: miért veszünk kertes házat, minek kutya, miért kell olyan urizálós kajákat enni, a fia biztos éhezik(ezt azért kaptam, mert bulgur volt a köret és nem krumpli). Meg miért szórom a pénzt nyelvtanfolyamra?


Nagyon nehezen viselem már ezt a proli mentalitást, utálok náluk lenni.


Max akkor vagyok jól el náluk, ha apósom nincs otthon, mert dolgozik vagy a kocsmában van, mert akkor legalább nem azt hallgatom, hogy minek ezt, minek azt? Elbeszélgetni sem lehet semmiről se, felhangositjava tv-t hogy megsüketül mindenki, de nem érdekli, és azt bámulja akkor is, mikor arra a pár órára havonta átmegyünk.


Van még valakinek hasonló a rokonságban? Hogy kezelitek?



#műveletlenség #após anyós
2020. márc. 9. 23:27
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
75%

Mások az emberek, más életkörülmények között nőttünk fel. Így kell elfogadnon férjed szüleit, mivel a családodnak számítanak már ők is. Lehet, hogy nem egyezik az érdeklődési körötök, de mint írtad azt a havi egy látogatást el elhet valahogy viselni, főleg ha csak pár óráról van szó. Én megpróbálnék valami olyan dolgot előre kigondolni, amit após is szeret, legyen az bármi és akkor pár mondat erejéig talán még beszélgetni is tudnék vele. Azt én se értem, hogy ha spórolósok miért költenek ilyen drága elektronikai dolgokra. A fogát meg lehet azért nem csináltattja meg, mert fél a fogorvostól.

Ezeket mind úgy mondom, hogy ismerek ilyen anyós-após párost és szerencsére velünk kedvesek. Karácsonykor volt rá példa, hogy mi miért kaptunk a rokonságtól valami drágább ajándékot, abból vehettünk volna tankönyvet a gyerekünknek...Köszönjük az észrevételt, de mi örülünk az ajándéknak és a gyereknek is van tankönyve :)

2020. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
43%
Amikor még panelban laktunk mindig láttam ilyen zsíros hajú igénytelen férfiakat sörrel a kezükben a kisbolt előtt. Nem nagyon tudtam olyan időpontban kimenni a lakásból, hogy ők ne lettek volna ott. Mindig arra gondoltam, hogy egy sajnalom azt a nőt, akihez ezek az emberek hazamennek. És sajnálom a gyerekeiket is. Egyszerűen látszott rajtuk, hogy ennyi a fontos az életükben, napi 2 liter sört betölteni magukba és kihugyozni. De én ilyen családba nem házasodtam volna be, mert nem bírom elviselni az ilyen embereket. Sajnos neked mar nincs más választásod, el kell viselned őket.
2020. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Oké, hogy arra a havi pár órára viselem el őket, el is viselem, de fordítva is lehetne nézni! Arra a havi pár órára, amíg átmegyünk, apósom is moderálhatná magát, és a tv helyett pl beszélgethetne, vagy esetleg őneki se lenne kötelező beszólni mindenre, hogy minek az?


Nem fél a fogorvostol, mert már mondta hogy azért nem csináltatja meg, mert drága! Amúgy meg a cigi és a sor árából már simán kijönne a fogpótlás, meg hát nagyobb tv helyett is. Nekem fontosabb lenne, hogy legyen fogam, mint a nagy tv

2020. márc. 10. 10:21
 24/50 A kérdező kommentje:

Meg Facebookra is olyan vállalhatatlan dolgokat tesz fel, hogy már félek, hogy a munkatársaim meglátják, mert hajlamos mibden xarhoz betagelni a fél családot, meg engem is! Pl ilyen Tibi atya féle képeket, meg volt pl egy kertibuli férjem unokatesójánál, após meg lefotózta a sok üres sört meg vodkát, és kiposztolta, mindenkit megjelölve, hogy "haverok, család, buli, kannásbor és sok sok sör" meg vmi smiley...


Hétfőn meg égett a fejem a munkahelyemen, mert csak akkor vettem észre! Na, azóta csak engedéllyel jelöltnek be!

2020. márc. 10. 10:28
 25/50 anonim ***** válasza:
55%

"Valószínű ők meg a rongyrázó, sznob embereket viselik nehezen....akik szintén értelmileg hasonló szinten vannak, ám valamiért hiszik, ők okosabbak"


Ja,mert aki nyelveket tanul/nyelveket beszél, időnként eljut egy színházba, moziba, családi házat tervez venni, az már rongyrázó sznob? (Akkor vagyunk páran.)

2020. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, volt-e már válaszként, de egyet tanulj meg, és örülnék, ha elfogadnád tanácsként: Ha jól megvagytok a férjeddel, ő is tanult és te is, akkor a szüleit egy hónapban egyszer viseld és fogadd el. Elvégre felnevelték neked még így is, hogy szerinted prosztók, mégis normális embert faragtak a férjedből. Az ő életük. Soha életemben nem néztem le a férjem szüleit, elfogadtam őket egyszerű emberként. Lehet, hogy néha iszik, lehet, hogy hangosan néz tévét, de az az ő magánszférája. Ha lesz gyereketek, hidd el, az ilyen egyszerű (direkt nem írok prolit) emberek szeretik és örülnek a legjobban. A kétkezi munkást soha nem szabad lenézni. Dolgoznak épp eleget ők is.
2020. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
72%

Én értem, mi a kérdező problémája. Olyan, mintha a volt barátom apjáról írtál volna. Ő is állandóan vedelt, mindent kritizált, mindenben okosabb volt, beszélgetni nem lehetett vele normálisan, mert csak magáról tudott beszélgetni, meg ugye biztos, hogy valamiért beléd kötött.

Ebédhez koszos kézzel odaült, majd beletörölte az asztalterítőbe a kezét. Csámcsogott, kipiszkálta a fogát az asztalnál, beszólt, ha nem ettem meg valamit. Ő is beszólt arra, hogy milyen ételeket készítünk, hozzáteszem, ő kérdezte, nem én mondtam magamtól.

Oké, alapvető tisztelet megvolt, illedelmes voltam, kibírtam azt a pár órát és ennyi. Persze, fordítva nem volt tisztelet, még annyi sem, hogy ha azt mondtam, hogy nem ehetek tejterméket betegség miatt legalább befogja a száját ahelyett, hogy kioktat, hogy divatolok meg nagyzolok.

Érdekes, hogy szerintetek a kérdező a nagyképű, miközben őt simán leszólhatja após, mert az rendben van.

2020. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy vki nem atomfizikus vagy agysebész, még éppenséggel lehetne normális, lehetne érdeklődési köre, hobbija, lehetne pénzügyi kulturája. Nekem vannak falusi rokonaim, anyukám húga, és ők is egyszerűek, de tőlük mindig azt halljuk hogy jól tesszük, hogy tanulunk, meg szépen haladunk előre. Nem hiteleznek, nem szórják a pénzt, mivel nekik is kevés van. Viszont pl náluk szívesen vagyok, mert mindig jól el lehet velük beszélgetni, akár csak arról, hogy hogyan tojnak a tyúkok, vagy mi van a kerttel meg állatokkal éppen.


Meg ha lesz gyerek, akkor előre félek már, mert pl férjem öccsének fiát hugyosnak hívja, meg xarosnak apósom. 5 éves! Szerintem ez nagyon gáz! Neg folyton olcsó csokival tömik szegény gyereket!

2020. márc. 10. 13:22
 29/50 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

Apóséknél vagy egy órát, azután egy hónapon át azon kattogsz, hogy ők nem a te elveid szerint élik az életüket?!

Mi közöd van hozzájuk? Az ő életük.


Ha valaki ennyit foglalkozna a családommal és hasonló módon fikázná az életünket, -lehet hogy tennék róla-, hogy neki se legyen több foga, mint az sokat kritizált apósnak.


Nincsen saját életed?!

2020. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
72%
Huhú majd tényleg akkor lesznek a problémák, ha gyereketek lesz.
2020. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!