Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet egy olyan fokú...

Hogy lehet egy olyan fokú utálatot leküzdeni anyós ellen, ami bennem van? Konkrétan ha meg látom felmegy már a pumpa.

Figyelt kérdés

Sajnos egy tipikus okoskodás mániás, lelkileg zsaroló, semmire kellő anyósom van. Akit após tart el, ő dirigál, élősködő,anno mindig mikor udvarolt a férjem ránk telepedett családostul. Mi persze elmentünk kettesben, de akkor meg duzzogott. Ahofy komolyabb lett a kapcsolatunk mutatta ki a foga fehérjét. Csak az ő családja a szent, a minden. Az én szüleimet folyamatosan megjegyzésekkel illetik, becsmérlik holott önzetlenül segítenek bármikor bármiben. Ők soha, ha egy doboz tejet kértünk azt is kifizettették. Pedig a szüleimnek nincs sok pénzük, de férjem családjának hiába van, mégis kapzsik, csak önmagukra gondolnak.

Anyósom a fiát nem akarta elengedni, unokáját se fogadta jól, meg is jegyezte hogy minek. Ő még ehhez fiatal. De dicsekedni, mutogatni szereti. A páromat évekig kihasználta,aztán jöttem én. "elvettem tőle" , ő kicsi fiát igy gondolta. Majd a fia is látta miket művel, rájött az anyja milyen és vissza vett. Már nem ugrik neki minden szóra. Engem ki tudja miért utál, (persze ezt is csak titokban, mert a szememben jó pofizik) de én arra jutottam, hogy ő azt gondolta mikor mi össze kerültünk a férjemmel, hogy majd minden úgy lesz ahogy ő kitalálja. Mi meg azért nem úgy tettünk ezt/azt, leváltunk, felnőttünk. Mint a normális emberek. Rengeteget hangoztatta, hogy de hát a férjem az ő fia.

Mondom és? Tudom és tiszteletben is tartom, de nekem meg a férjem a gyerekeim apja. Rengeteget bántott anyós főleg szavakkal, a hátam mögött megjegyzésekkel, meg számtalanszor direkt keresztbe tett.

Első szülésem után mindenkit össze hívott és 15 ember jött első héten meglátogatni. Nem hívtuk csak jöttek, a férjem azt hitte maradnak egy kis ideig beengedte őket, na ők több óráig maradtak és még várták hogy mivel kínáljuk meg őket.

A férjemmel most jutottunk el oda, hogy teljesen elegünk van már belőle,a jatszmáiból hálistennek mostanában nem sűrűn látjuk. Meg millió egy dolog történt az évek alatt ami idáig vezetett. Egy kanál vízben meg tudnám fojtani, de próbálom tartani magam a férjem és a picik miatt. Csak a nagyanyjuk.

Nyárra szervezi a kislánya szülinapját május közepén lesz, amire én mondtam, hogy ebben a virusos időszakban két kisgyerekkel nem megyek el ha megsértődik ha nem mert minimum 25 embert össze fog hívni. Ki tudja ki merre volt.

De gondolom ezért is én leszek a gonosz szemét.

Másnak is van ilyen kedves anyósa? Az egyetlen megoldás a leépítése, kapcsolat megszüntetése?

Nem jó érzés utálni, de ő sajnos gondoskodik róla.


2020. ápr. 5. 15:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen kerdeseknel mindig kivancsi lennek a masik oldalra is.
2020. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, nincs mentség arra, ha valaki így viselkedik, mikor te megadod neki a tiszteletet. Tisztelet oda vissza kéne, hogy menjen, csak azért mert idősebb, nem uralkodhat a fiatalokon teljhatalommal.
2020. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Természetesen meg lehetne hallgatni a másik oldalt is. Nem mondom hogy én makulátlan vagyok, de senki sem az. Viszont amiket ő művelt arra nincs mentség.

Megbocsáltottam de el sose felejtettem, sőt ő azóta is folyamatosan csak folytatja a hadjáratait. Sajnos nem vagyok buta, irányítható, és átlátok rajta.

2020. ápr. 6. 14:31
 14/15 anonim ***** válasza:
56%
Itt semmit nem kell meghallgatni a másik oldalról, az anyós bunkó és kész. Az enyém is ilyen. Csak nálunk már odáig fajultak a dolgok ha nem csak én, hanem már férjem sem tartja velük a kapcsolatot, mert egyszerűen nem bírja őket elviselni. Szépen elmondtam anno a szüleinek higy engem választott fogadjanak el és kész. Szülei, főleg az anyja persze azt gondolta hogy márpedig az lesz amit ő mond, ő teljesen más lányt képzelt el a fia mellé ezt megmondta nem csak nekem, hanem úgy, hogy még az én édesanyám is hallotta ahogy engem szapult mennyire nem vagyok elég jó neki (érted, nem a fiának nem vagyok elég jó, hanem NEKI), azrab mikor már édesanyám is ellene fordult ezek után, persze mindenki más volt a gonosz, és mi csak őt szegénykét bántani tudjuk. Na kapcsolatot senki nem tartja velük ezek után. És férjem élete és a kettőnk kapcsolata is sokkal boldogabb nyugodtabb. Rövid az élet ahhoz hogy olyanokkal vegyük körbe magunkat, akikkel oda vissza utáljuk egymást. Még ha az illető rokon is. Szóval hagytad a fenébe, nem kell találkozni vele, nem kell kapcsolatot tartanod vele, ha a férjed akár menni, had menjen, ha a gyereket vinni akarja had vigye, neked nem muszáj menned ez a lényeg.
2020. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogyan nem lehet leküzdeni ilyen fokú utálatot. Ő soha nem fog megváltozni, ilyen lesz 1 hét múlva, és 6 év múlva is. Nyilván te sem leszel jobban vevő a hülyeségeire, ahogy múlik az idő.

Kár erőltetni a jó viszonyt, vagy bármi egyebet.

Én is utálom az anyósomat, és már akkor lódul egyet a gyomrom, amikor meglátom. 8 év után is. Megoldás? Nem kell ellenségeskedni, ha nem muszáj, és nem kell gyűlölködni sem. Olyan ritkán találkozz, és beszélj vele, amennyire ritkán csak lehet. Szerintem ennyi.

2020. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!