Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei pénzt kérnének...

A párom szülei pénzt kérnének azért hogy itt vagyok náluk hetvegente?

Figyelt kérdés

Nos arról van szó hogy most a virus miatt nem nagyon tudok ide oda ingazni. Viszont meg beszeltuk parommal hogy valamennyit adok ide bele nekik haza. Ezzel még nincs probléma..de szerintetek az normalis hogy nem vagyok itt teljes honapot es megis annyt kérnének tőlem mint amennyoit a párom ad haza.? Mert ha azt nézem

Es nem lenne ez a virus csak hétvégente lennék itt szinte. Kérlek segítsetek hogy mit csináljak..



2020. ápr. 13. 17:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Párom szüleinél vagyunk heti 7 napból 3-at, főznek, mosnak ránk és egy vasat se kérnek, meg se fordul a fejükben. Párom dolgozik, én tanulok (magolós egyetemi szak).

Amikor az én szüleimnél vagyunk ott ugyanez a helyzet, sőt, nővérem és a férje most konkrétan odaköltöztek hozzá, ők belefizetnek minimálisat a rezsibe de csak mert ragaszkodtak hozzá.

Túlzás az amit a párod szülei kérnek. Örüljenek hogy van aki szereti a fiukat és vele akar élni.

2020. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%
Hany forintrol van szó, kaja is benne van?
2020. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%

Hadd találjam ki: ugye, svábok?

Ha igen, a számokból fognak érteni. Csinálj napi fogyasztás-leosztást és számold ki, ahány napot ott vagy, és tedd eléjük, hogy ennyit fizetsz és ezért. Nem viccelek. Csak ez működik velük.

2020. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

2 hónap után eleve nem cuccolnék oda sehova! Egy hétre se!

Azt neked kell tudni, hogy miért kérték? Nélkülöznek?

De lehet, hogy csak így adják a tudtodra, hogy kényelmetlen nekik, hogy ott vagy

2020. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem normális. A mi családunkban ez fel sem merült abszolút, illetve a párom és a tesóm párjának a családjában sem. Egyszerűen nem olyan mértékű "plusz" (sőt, sokszor még csak nem is plusz...) kiadásról van szó, amit érdemes lenne bárkin is behajtani. Most nem azért ég a villany, mert valamelyikünk párja éppen itt van, de mondhatnám ezt a fűtésre is, de az a plusz kézmosás vagy egy-egy tál étel sem fog csődbe vinni senkit. Eleve kölcsönös is a helyzet, szóval érdekes lenne, ha az egyikünk mindezt ingyen tenné, míg a másik családja felszámolná... Ettől függetlenül, ha valaki kiszámolja, hogy konkrétan mennyi az annyi vagy megkér, hogy pl. vigyek kaját vagy hasonló, akkor azt még meg lehet beszélni. De őszintén, nem hagynám, hogy lehúzzanak és egy-két nap miatt egy hónap rám eső részét szeretnék velem kifizettetni vagy azt is nevetségesnek tartanám, ha a fél tányér húslevest meg a bögre kávét akarnák velem kifizettetni.
2020. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

Olyan szegények, hogy éheznek? Nem derült ki hany napot vagy ott egy hónapban? Ott mosol e? Vásarolsz e magadra? Kiveszed a részed a házimunkákban?

Ezzel az égesszel együtt 2 hónap után egy ilyen szituban mint ez a járvány ez elég ciki. Furcsa, hogy a párod hagyja ezt szó nelkül. Én sokszor voltam a páromnál volt ahol ott is laktam. Sosem kértek pénzt. Ahol szegenyebb volt a család a párom adott a rezsibe pénzt és magamtól felajanlottam, hogy fizetem a felét/egy részét. Amit mi jasználtunk ettünk magunknak vettük. De a szülők sosem kértek semmit. Ez elég fura. A helyedben átgondolnám ezt a kapcsolatot. Vagy mondanám a páromnak, hogy 1 alkalom 40 000. Aután meglátjuk ki fizet kinek hó végén.

2020. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
12%

A kérdező biztos, hogy nő,

mert csak a nők szokták elvárni, hogy mindent ingyen kapjanak.

Még egy vadidegen családtól is.

2020. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%
2 hónap után nem költöznék senkihez. A szüleinek kb idegen vagy, mi ismerjuk egymast 10 eve a parommal valszeg nem kérne senki penzt( mas kerdes hogy nem vagyunk ingyenelok es kompenzalnank anyagilag). Ez így korai. Túlzás annyit kérni mintha minden nap ott lennél. Bele gondolva lehet a szülők helyében en se kérnék semmit, de nem lenne képem odacuccolni mashoz. Nem csak az anyagiak miatt, most miért kerulgessenek még engem is.
2020. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%

Külföldön élünk a párommal. Ha hazalátogatunk 2 hétre, mindig náluk vagyunk. Az anyukája süt, főz ezerrel, ha valamit megemlítek, hogy majd venni akarok már másnap rohan, hogy megvegye mielött én megvenném, mindig vesz valamit, új ágyneműhuzat, törölköző stb. Pedig nincsenek hú de nagyon jó helyzetbe anyagilag.

Tény, hogy nagyon sok cuccot szoktam neki és a párjának hazavinni, de néha már én érzem magam kínosan, hogy mennyi mindent megvesz és megcsinál.

Viszont, apukám rosszul érzi magát amiatt, hogy hozzájuk nem mehetünk aludni, bár igazából egyáltalán nem megyünk, mert ő is inkább párom szüleihez jön át. Ő szokott adni a párom szüleinek pénzt vagy bevásárol ilyesmik.

Szerintem nem várhatnák el tőled, hogy pénzt adj nekik, én max a saját gyerekemtől várnám el, hogy adjon plusz pénzt a barátnője miatt. De konkrétan neked nem mondanám, bár én nem is kérnék pénzt.


Párom nagybátyja nemrég kiköltözött ide, segítettünk neki mindenbe, sokszor viszek át neki kaját, vagy átjön kajálni, nálunk is lakott 1 hétig, de semmit sem kértünk érte.

2020. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%
A vírus miatt most én csak a páromhoz járok hétvégente. Mi megbeszéltük az anyukájával, hogy fizetnem nem kell semmit, viszont vásároljak be neki havonta vagy kéthavonta pár tartós élelmiszert. Így is meg lehet oldani.
2020. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!