Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Át kellene engednem a lakást...

Át kellene engednem a lakást ingyen anyós nyomására? Rendbe hozható még a viszony?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nem Ádám-Évától kezdeni. Idén hosszú évek kemény munkájával, nyilvánvalóan hitellel, és (ennek egyáltalán nem örülök) örökségből kapott pénzből sikerült vennünk férjemmel két panel lakást. Mindkettőnk szülei elváltak, mindketten borzalmas, szrdobálós, lakáson marakodós válást nézhettünk végig gyerekként, onnan jött a terv, hogy ha lakást veszünk akkor kettőt, egyik ő nevén, másik enyémen, nyilatkozunk hogy (válás esetén) külön vagyonként szeretnénk figyelembe venni; tehát ha kenyértörésre jut a dolog, én ide, ő oda és nincs hiszti, ha együtt maradunk akkor pedig csak jól jártunk. Egy 55 nm-es jó állapotú és egy 58 nm-es közepes állapotú lakást vettünk, kulturált környéken. A jó állapotút kiadjuk, a közepest szépen magunknak helyiségről helyiségre újítgatjuk, pofozgatjuk.

Nemrég szóba került a családban, hogy úgy néz ki, sikerül is bérlőt találni egy szimpatikus fiatal pár képében, megnézik majd mégegyszer de ha minden oké, aznap szerződhetünk. Erre még ott helyben nem szólt senki semmit, de férjemet felhívta a nagyapja tegnap este, hogy az édesanyja össze-vissza puffog a lakáson, tudjuk-e miért. Ma délelőtt áthívott minket, otthon volt sógornőm és az ő vőlegénye, és anyós. Kérdeztek mi a helyzet a lakással, ugyanazt tudtuk csak elmondani mint korábban. Érezhetően feszült volt a levegő és nyilvánvaló volt hogy nem csak ebédre lettünk hívva, így mikor rákérdeztem (“Zsuzsa, van valami gond?”) rámtámadott, hogy gondolta ő mindig is hogy mekkora pénzéhes rüfke vagyok de ez most minden határon túlmegy. Én azt sem tudtam mi van, férjemben egyből felszaladt a pumpa, kiabálni kezdett az anyjával, végül már mindannyian nyugtattuk őket. Sógornőm megszeppenve pislogott utána, ő bökte ki végül, hogy neki az anyja azt mondta, hogy mi odaadnánk nekik a kisebbik lakást, hogy legyen hol elkezdeni az életüket, ne heti váltásban legyenek valamelyik szülőnél, tudjanak félretenni stb és ezt akartuk épp megbeszélni velük ma.

Nekem meg gondolkodás nélkül kiszaladt a számon, hogy persze, 125-ért tettük fel, de 110 körül szerintem meg tudunk egyezni, mire jött a második kiabálás hullám, de ebbe már számomra érthetetlen módon sógornő párja is bekapcsolódott, hogy család, meg összetartás meg tudomisén. Negyedik éve vannak együtt, mint mondtam hol egyikük hol másikuk szüleinél vannak, nem fizetnek sehova, albérletbe nem akarnak menni (más zsebét nem tömik), önerőre az elmúlt évek során nem tettek félre. Mi sem azért nem mentünk Amerika körútra tavaly mert nem akarunk, de pont azzal 2 millióval is beljebb voltunk a lakásokhoz. Nincs autónk, biciklivel járunk, így BKK bérletet sem fizetünk, jól keresünk de nem szórjuk a pénzt, mindezt azért, hogy a lakások meglegyenek. Erre adjuk oda ingyen a kisebbik lakást mert csak. Egyébként kedvelem a fiatalokat de ennyire nem. Előre látom, hogy (főleg sógornő vőlegénye miatt) gyakorlatilag sosem tudnánk őket utána kirakni, akkor sem ha esetleg tényleg mondjuk válnánk és kellene a másik lakás. Nyomottabb áron bármikor, bár úgy is necces ha nem fizetnek de ingyen semmiképp. Férjem nagyon ideges lett, mindennek elhordta az anyját (aminek van igazság tartalma azért), aki visszaszólt hasonlóan, inkább eljöttünk. Férjem azóta is sík ideg, többet nem akar az anyjához se szólni, de a húga párjának is beígért egy nyaklevest ha meglátja.

Én azon gondolkodom, lehet e rendezni ezt az egészet úgy hogy nem adjuk oda ingyen a lakást hiszen mi sem ingyen kaptuk. Vagy tényleg én állok hozzá rosszul, és testvérek segítsék egymást korlátlanul?

Bocsi ha össze-vissza még kicsit nekem is remeg a kezem de valahogy szeretném rendezni a dolgokat mielőtt végleg elmérgesedik a viszony



2020. aug. 5. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
95%

Nem és nem

A bérlőitekkel meg közjegyző előtt kössetek szerződést, akkor 15 nap alatt ki lehet őket tenni

2020. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
97%
Te is tudod a választ. Semmiképpen, sem ingyen, sem pénzért. Meg vannak ezek bolondulva...
2020. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
31%

Ingyen semmiképp. Benne van a pénzetek, fizetitek a hitelt ők meg semmi pénzért ott élnek!? Ha ki adjatok a fiatal párnak legalább a bérleti díj fedezi a hitelt.

Nincs a világon olyan vagyis a gazdagéknál igen hogy csak úgy löknek valaki alá egy lakást.

És meg ha azt is mondják h olcsóbban bérlik tőletek mi a garancia arra h nem e lesz 1-2 hónap után az h most nem tudok fizetni stb.. ki se tudjátok rakni őket.

A helyetekben besegítenek nekik egy kis pénzel h ki tudjanak venni valahol máshol egy lakást és boldoguljanak ahogy tudnak.

2020. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
100%
Eszetekbe se jusson, segítse őket anyós. Ha üresen állna a lakás, és pár hónapra kellene, az teljesen más felállás, nem nektek kell őket elindítani az életben. Ha megsértődnek, az az ő bajuk.
2020. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Az esetedtől függetlenül rokonnak ismerősnek soha sem szabad sem ingyen sem pénzért lakást adni, mert mindig lesznek ilyen/olyan problémák, és megint más ezt megbeszélni egy "idegen" bérlővel, mint ismerőssel, tökéletes konfliktus forrás. tökéletes gyomorideg


Nekünk 2x is 0 ra redukáltak albérletet, hidd el ha már most ilyen feszült a helyzet, az hogy nekik kiadjátok csak tovább rontja a helyzetet.


Az esetetekben a leírtak alapján, meg NEM, NEM és NEM.


Nem azért tettek ti a szorgosan/lemondással/ésszel a lakásért hogy egy másik rokon a legkisebb erőfeszítés nélkül csak úgy beleköltözzön/lelakja és csak ti jártok rosszul a legvégén.


Az meg hogy anyós a ti tudtotok nélkül beígér egy ilyet, na akkor nálam is elpattanna valami.

2020. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon nem.

Mi is vettünk férjemmel lakást, ugyan csak egyet, de jelenleg nem abban a városban élünk munka miatt, így kiadjuk. Hitelt fizetjük.

Húgom ment az adott városba tanulni, mivel szobánként adtuk ki a lakást, az egyik szoba az övé lett. Eszükbe se jutott se neki, se szüleimnek, hogy ingyen adjuk. Piaci árnál természetesen olcsóbban, de nem ingyen.

Ő is, család is megérti, hogy nekünk is fizetni kell a hitelt.

2020. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
Elétek àllni nem voltak képesek mit tudnàtok megbeszélni amikor valamit meg kell beszélni? Az anyóst meg kell büntetni , mert nem kavarhat. Lehet normalis mederben meg tudtatok volna egyezni ha az anyós nem kavar. De a fickó reakciója nem jó jel...
2020. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
99%

NEM. Semmiképpen, ingyen sem, pénzért sem. Nyomott áron sem, piaci áron sem. Sosem tudhatod, odaszüli a kölykét, és ki nem teszitek.

Szakadjanak le rólatok.

Ha pedig sértődés van, akkor az van. Mit veszítetek? Semmit. Pár hülye rokoni pofavizittel kevesebb a jövőben.

2020. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő, milyen pofátlan emberek vannak.

Nehogy már te agyalj ezen, aggódjanak ők azon, hogy hogyan békíthetnének meg titeket. Úristen. Adjátok ki szépen a lakást azoknak, akik normálisan kiveszik, és várjátok, hogy a kavarós família elnézést kérjen. Ha nem kérnek, hát ez van. Egy gonddal kevesebb.

2020. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

Bazz ez nagyon kemény, eskü még engem is kihozott a sodromból :D a válasz természetesen egy büdös nagy nem, ti megdolgoztatok ezért, a rokonok meg bele akarnak ülni a készbe. Anyós vegyen nekik nyugodtan lakást aztán intezzek ahogy akarják egymás között.


Megáll az eszem milyen családok vannak....

2020. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!